Brak ciśnienia oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Brak ciśnienia oleju

Post autor: flatron316 » śr sty 14, 2009 21:58

Mój MK3 stał prawie miesiąć nie odpalany-gdy wsiadłem do niego dziś i odpaliłem zaczeła swiecić się kontrolka braku ciśnienia oleju. Oraz zawory (chyba) niemiłośiernie grzechoczą.Rozgrzałem silnik bo myslałem ze sie może filtr zapchał czy coś czy tam może przymarzł czy przyszlamował,ale mimo że olej miał 60 stopni dalej sie kontrolka swieci.

Kto wie co to może być?Pompa? Filtr? Olej ? To wszystko tak grzechocze jakbym miał diesla nie benzynę .Ma ktoś jakieś wnioski?



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » śr sty 14, 2009 22:07

Nieszczelności pompki na zębach



woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » śr sty 14, 2009 22:10

Tak wniosek jest prosty nie powinieneś rozgrzewać silnika na świecącej się kontrolce oleju mogłeś go przez te kilka minut wykończyć .

[ Dodano: 14 Sty 2009 21:12 ]
jeśli kontrolka nie gaśnie po 5 max 10 sekundach to trzeba zgasić silnik i sprawdzić smarowanie.



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » śr sty 14, 2009 22:26

Nieszczelności pompki na zębach
I co nagle sie zrobiły te nieszczelności? Samochod cały czas był w eksploatacji tylko postawiony na kołki mc temu z powodu wyjazdu.I nigdy nawet mrugniecia kontrolki nie było.I przy przegazowaniu tez zadnej reakcji.Nieszczelnosci wykluczam na 99,9%
woj-tek pisze:Tak wniosek jest prosty nie powinieneś rozgrzewać silnika na świecącej się kontrolce oleju mogłeś go przez te kilka minut wykończyć .

[ Dodano: 14 Sty 2009 21:12 ]
jeśli kontrolka nie gaśnie po 5 max 10 sekundach to trzeba zgasić silnik i sprawdzić smarowanie.
Mam olej (fakt ze zmieniany dawno) ale jest -wiec sie raczej nie wykonczy -wykonczy sie to jakbym oleju nie miał w misce olejowej wogóle.

Tylko na góre na klawiature nie podaje pompa (chyba jak zle pisze to niech mnie ktoś poprawi) niech sie jakis fachowiec wypowie gdzie pompa daje to ciśnienie -czy na kasowanie luzu zaworów hydrauliczne tez i dlatego takie mam grzechotanie .Czy jest może możliwe scięcie się tej zębatki od napędu tej pompy i może to tak grzechocze i ciśnienia nie ma .



woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » śr sty 14, 2009 22:41

flatron316 pisze:Mam olej (fakt ze zmieniany dawno) ale jest -wiec sie raczej nie wykonczy -wykonczy sie to jakbym oleju nie miał w misce olejowej wogóle.




to jet to samo jakby go nie było . pompa rozprowadza olej po całym silniku nie tylko do góry . przede wszystkim na panewki wału korbowego i dalej na głowicę . pamietaj jesli pompa nie podaje oleju to efekt jest identyczny jakby go w ogóle nie było w silniku w misce on sobie stoi i nic nie smaruje.



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » śr sty 14, 2009 22:44

woj-tek pisze:pompa rozprowadza olej po całym silniku nie tylko do góry . przede wszystkim na panewki wału korbowego i dalej na głowicę . pamietaj jesli pompa nie podaje oleju to efekt jest identyczny jakby go w ogóle nie było w silniku w misce on sobie stoi i nic nie smaruje.
A jak to sprawdzic tak na szybko ? czy pompa pracuje?
wykrecic filtr oleju czy czujnik i zobaczyc czy siknie olej czy jak?



Awatar użytkownika
Misiek_B
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: sob sie 27, 2005 14:47
Lokalizacja: Nisko
Kontakt:

Post autor: Misiek_B » śr sty 14, 2009 22:47

Zbiło brudem sitko na ssaku przed pompa może tez zawór zwrotny przed pompa sie zacioł albo filtr zawaliło brudem trudno stwierdzic bez zdejmowania miski.
Zawory stukaja bo one maja regulacje przez cisninie oleju .


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=106888]Mój czerwony Golfik[/url][/size][/b]

Zapraszam vw maniaków z podkarpacia równiez na forum - http://www.vag-podkarpacie.pl

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » śr sty 14, 2009 22:51

Zbiło brudem sitko na ssaku przed pompa może tez zawór zwrotny przed pompa sie zacioł albo filtr zawaliło brudem trudno stwierdzic bez zdejmowania miski.
Zawory stukaja bo one maja regulacje przez cisninie oleju .
tez tak sobie kombinuje ze to jakis syf jedynie a gdzie jest ten zawor zwrotny?



Awatar użytkownika
Misiek_B
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: sob sie 27, 2005 14:47
Lokalizacja: Nisko
Kontakt:

Post autor: Misiek_B » śr sty 14, 2009 22:54

Jak zdejmiesz miske to obok ssaka do pompy on lubi sie zacinac niekiedy w pozycji otwartej i niema cisninia wystarczjacego.


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=106888]Mój czerwony Golfik[/url][/size][/b]

Zapraszam vw maniaków z podkarpacia równiez na forum - http://www.vag-podkarpacie.pl

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » śr sty 14, 2009 22:59

Misiek_B pisze:ak zdejmiesz miske to obok ssaka do pompy on lubi sie zacinac niekiedy w pozycji otwartej i niema cisninia wystarczjacego.
o to już jakiś konkret -to mi pasuje do nagłej awarii a nie luz na zebach -jutro bede sprawdzał dzięki pozdro



Awatar użytkownika
Misiek_B
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: sob sie 27, 2005 14:47
Lokalizacja: Nisko
Kontakt:

Post autor: Misiek_B » śr sty 14, 2009 23:03

profilaktycznie najlepiej najpierw filtr zobaczyc jak nie da to wtedy miska i patrzec czy sitko czyste czy zawór zamkniety.


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=106888]Mój czerwony Golfik[/url][/size][/b]

Zapraszam vw maniaków z podkarpacia równiez na forum - http://www.vag-podkarpacie.pl

woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » czw sty 15, 2009 11:35

jescze sprawdz czy miską gdzieś nie uderzyłeś bo mogła dognieść się do smoka.



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » czw sty 15, 2009 13:37

Jak kolega rozgrzał silnik bez oleju to moze go co najwyzej teraz na śmietnik wyrzucic :). Co by teraz nie zrobil to i tak cisnienia oleju nie będzie bo panewki są zatarte i wylewać się będzie cały olej dołem.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » czw sty 15, 2009 22:19

Jak kolega rozgrzał silnik bez oleju to moze go co najwyzej teraz na śmietnik wyrzucic :) . Co by teraz nie zrobil to i tak cisnienia oleju nie będzie bo panewki są zatarte i wylewać się będzie cały olej dołem.
A ty kolego przeczytałes że tam oleju nie było?
Czy nie czytasz całości i piszesz nie na temat ,żeby posty nabijać?


No więc sprawa się ma tak:

Rano odpalił bez problemu i ciśnienie wróciło lampka ani mrugneła ale dalej klekotał jak diesel.

Zgasiłem go i po godzinie jechałem do sklepu -rozgrzałem i po wyjsciu z zakupów ze sklepu juz chodził normalnie.

Wniosek chyba się filtr przytkał albo jak pisał MisiekB przywiesił zawór pompy ,od długiego stania .

Dzieki za pomoc tym co pisali na temat
punkty też dla tych co pisali brednie ,a co mi tam :bigok:

A temat do zamknięcia



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 256 gości