Zacięcie sie drzwi VW GOLF IV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sebekdt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 12, 2009 18:04
Lokalizacja: Rzeszów

Zacięcie sie drzwi VW GOLF IV

Post autor: sebekdt » śr sty 14, 2009 17:49

Witam Wszystkich i chciałbym sie podzielic swoim problemem z zamykaniem sie mojego golfa IV 3d.Auto miało lekkiego dzwona z przoadu dałem do mechanika,został naprawiony.Przyjechałem do domu zrobionym.Przez przypadek gdy siedziałem w samochodzie zamknąłem wszytskie drzwi tym guzikiem co jest obok el.szyb.,nastepnie otworzyłem i stwierdziłem ze nie otwieraja mi sie drzwi od strony pasażera.gdy zamykałem otwierałem cypek chodził prawidłowo,ale i tak nie mogłem odtworzyc ani z zewnątrz ani wewnątrz klamką.PO dniu spróbowałem zaknąc centralką z zewnątrz przekreciłem zamek i raz zadziałało a drugi raz sie zacieły jak tamte od pasazera,dobrze ze jakims cudem itwieraały sie szyby jak przetrzymałem kluczyk na prawo(zamykały sie szyby)a na lewo(Otwierały).W chwili obecen mam zacięte obydowje drzwi i nie wiem co robic!Prosze O Pomoc będe bardzo wdzęczny!POzdrawiam



Awatar użytkownika
BafixIV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pt sty 09, 2009 11:43
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Kontakt:

Post autor: BafixIV » śr sty 14, 2009 18:02

Hm weż odtwórz przednie drzwi i poruszaj kabelkami które idą w tej gumie do tylnich moze tam być przyczyna, a od zewnątrz mozesz odtworzyć te drzwi czy ani od wewnatrz ani od zewnątrz???bo jak ani od tej ani od tej to wyglada na zamek weż ponawalaj od wenątrz w drzwi tak blizejzamka moze odskoczy



Awatar użytkownika
FILIP_1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: pt gru 28, 2007 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FILIP_1988 » śr sty 14, 2009 18:28

sebekkdt to normalne, ze szyby Ci sie otwierają z kluczyka, tak juz jest
BafixIV-wersja 3D :bajer:

Ja bym rozebrał drzwi o wewnatrz, czyli sciągnal plastikowe obicie i wtedy sprobowal otworzyc drzwi szukając zamka. Jesli juz to zrobisz to odkręc tą czesc klamki Obrazek

i bedzie tam taka linka która mozna regulowac. Wyciagnij ja i ustaw w innej pozycji. Moze byc zbyt bardzo naciągnieta i drzwi sie nie otwierają. Ale to tylko moje zdanie. :grin:



Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » śr sty 14, 2009 19:46

Tylko jak ma to zrobić jak śruba do tej wkładki jest w felcu obok zamka !!!!



sebekdt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 12, 2009 18:04
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: sebekdt » śr sty 14, 2009 20:54

Dzięki koledzy za informacje!Tylko zastanawiam sie jak sciągnąc boczek żeby czegos nie urwac i od czego zacżąć bo jest troche gorzej to sciągnąc bo drzwi są zamknięte!Jak jakos sćiągne ten boczek spróbuje z ta linką!



Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » śr sty 14, 2009 21:20

Tapicerke musisz trochę uszkodzic bo w felcu przy lusterku masz śrubkę a od dołu tez będzie ciężko, potem jest blach do której jest przykręcony mechanizm szyby, a sam zamek jest przykręcony też z boku i na mój gust to nie ma szans się tam dokopać.
mam pomysł, podjedź do elektryka i dowiedz się na jaki kabel w dżwiach podawane jest napięcie przy otwarciu i daj mu podobne z innego zasilania. oczywiście jeśli zamka przy normalnej próbieniesłychać



sebekdt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 12, 2009 18:04
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: sebekdt » śr sty 14, 2009 21:38

Zamek słychać aż za głosno!



Awatar użytkownika
FILIP_1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: pt gru 28, 2007 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FILIP_1988 » śr sty 14, 2009 21:51

masz tu kolego pomocny link:http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... wane+drzwi


troche roboty Cie czeka, ale temat do ogarnięcia



sebekdt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 12, 2009 18:04
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: sebekdt » śr sty 14, 2009 22:07

Dzięki Filip,moze jutro zaczne coś kombinować,ale widze bedzie ciężko zeby czegos nie rozwalić!Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości