Obroty na ciepłym silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Obroty na ciepłym silniku

Post autor: prezesik25 » wt sty 13, 2009 23:02

Witam!

Piszę w imieniu brata - kupił skodę felicię z silnikiem 1.6 AEE do VW i zaczęły się schody. Po odpaleniu zimnego silnika obroty są OK, lecz po rozgrzaniu się zaczynają płatać figle, to silnik gaśnie przy puszczaniu pedału gazu przy zbliżaniu się do skrzyżowania, to znów są niekiedy dość wysokie. Dzieje się tak na PB jak i na LPG (sekwencja).
Dodatkowo dochodzi jeszcze brak mocy na ciepłym silniku, na zimnym wciskając gaz do oporu autko ładnie się zbiera bez zająknięcia, natomiast po rozgrzaniu przy wciśnieciu gazu na max chwilę przymuli i zaczyna "skokami" się zbierać.
Świeżo po zakupie zmienione zostały świece, filtr gazu ten duży srebrny tuż przed dolotem gazu do silnika i ten mały znajdujący się zaraz za parownikiem, filtr powietrza.

Czytałem na forum, że trzeba wyczyścić przepustnicę, ale czy tylko to?

Na silniku typu ABD się znam, lecz na wielopunkcie prosze o pomoc, gdyż jeszcze w takim czymś nie grzebałem. - niby ta sama budowa silnika ale zasilanie paliwem sie zmienia.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dyziu14021991
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: czw lis 22, 2007 18:38
Lokalizacja: Rosnowo/Koszalin
Kontakt:

Post autor: Dyziu14021991 » wt sty 13, 2009 23:29

Ostatnio robiłem Skode Felicie 1,3 MPi chyba z takim samym problemem na zimnym wszystko było ok ale jak juz sie zagrzał to obroty falowały, szybko zaczeły spadać az czasami zgasł i nie miała takiego depniecia jak powinna. Mowisz ze swiece wymieniane to ok rozbierz cała przepustnice i dokładnie wymyj odłacz akumulator na 15min pozniej go podłacz uruchom silnik i nie chodzi do właczenia sie wentylatora wyłacz odczekaj pare minut i powinno byc gotowe :)


RAJEK


[img]http://images30.fotosik.pl/156/d42d884289b89218.jpg[/img]

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » śr sty 14, 2009 00:42

Dyziu14021991 pisze:odłacz akumulator na 15min
To nic nie da, bo to inny sterownik, w dodatku adaptację będzie musiał zrobic. A jak chodzi sonda? To nie jej wina?



skandal12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw cze 01, 2006 06:26
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Post autor: skandal12 » śr sty 14, 2009 08:45

Tu nic nie pomoże mycie !! Raz albo dwa na sto przypadków w tego typu silnikach pomaga takie czyszczenie i odłączenie zasilenia. Mam taki sam silniczek i jedno wiem, iż szukając na forum to te silniki maja wade czyli tą przepustnice(nic tylko wymienić). Poszukaj sobie na forum na temat 1.6 AEE :) Wszyscy mają podobne objawy z tymi silnikami :chytry:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 339 gości