wymiana uszczelniaczy zawrowych w 16v?głowica koszta itd?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

g-zone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: wt lis 06, 2007 02:23
Lokalizacja: z obwodnicy

wymiana uszczelniaczy zawrowych w 16v?głowica koszta itd?

Post autor: g-zone » wt sty 13, 2009 05:14

Hej, możecie mnie nakierować ile by kosztowało

1- 16 uszczelniaczy dolotowych i wylotowych do ABFa??

2-jaki jest koszt wymiany tego?

3- ile by kosztowało rozłożenie głowicy tak żeby pusta była i gotowa do polerki???

prosze o jakieś kwoty, bardzo mi pomożecie



Awatar użytkownika
pusty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: pt sie 25, 2006 23:31
Lokalizacja: Kutno / Łódź i na odwrót
Kontakt:

Post autor: pusty » wt sty 13, 2009 17:58

ja robiłem u siebie w golfie 8v ale sam bez zdejmowania głowicy, koszt kpl. uszczelniaczy bardzo dobrych zamienników to około 10zł..



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt sty 13, 2009 18:59

g-zone pisze:1- 16 uszczelniaczy dolotowych i wylotowych do ABFa??

2-jaki jest koszt wymiany tego?

3- ile by kosztowało rozłożenie głowicy tak żeby pusta była i gotowa do polerki???
1około 15-25 zł w zaleznosci od firmy
2jesli ktos sie w ogole podejmie bez zdejmowania głowicy to prawdopodobnie bedzie chchiał ze 200 zł. Jesli ze zdjęciem to koszt wymiany mozna pominąć przy kosztach jakie pociąga ze soba samo zdjęcie głowicy (nowa uszczelka, planownie). Jak głowica leży na stole to za 50 zł powinni to wymienić
3 polerowanie kanałów nic nie da, jak nie masz pojęcia o obróbce głowicy to oddaj to komuś kto ma, bo wypolerować kanały spędzając przy tym kilkadziesiąt godzin to się mija z celem. Straty przepływu na fakturze kanału są nieporównywalnie małe w stosunku do reszty strat jakie pochodzą np od kształtu kanałówi i przewężeń. To mniej więcej tak jakbyś chciał zmiejszyć opór powietrza samochodu polerując mu lakier. Celowo troszke przejaskrawiam ale chcę żebyś zrozumiał że to nie o polerkę w obróbce głowicy chodzi.
Rozbiórka głowicy do części pierwszych wraz ze zdjęciem może kosztować ze 100-200 zł. Tylko prowadnice trzeba wycisnać na prasie , wiec moze z 50-100 złdojdzie
Ostatnio zmieniony wt sty 13, 2009 19:02 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



pduren
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: czw paź 21, 2004 20:39
Lokalizacja: WGM

Post autor: pduren » śr sty 14, 2009 10:35

gdzie masz teki warsztat w wawie co zdejma, rozbiorą i zlożą glowice za 100-200zł, sam oddam tam swoj samochod zeby czasu nie tracic a zarobic na samochodach klienta, cena jaka podałes to chyba za zdjecie i zalozenie rozrzadu. za taka cala usluge w wawie w 1000zł sie nie zmiescisz.
zdjecie zalozenie glowicy z wymiana uszczelki to koszt ok 400zł, rozebranie glowicy, wymiana uszczelniaczy, planowanie oraz docieranie gniazd zaworowych czego nie mozna ominac w takiej sytuacji to koszt ok 600zł, polerka to juz we wlasnym zakresie klienta wiec juz 1000zł(pod warzszawą...) w wawie sama robota głowicy to ok 800zł, dowiadywałem sie.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » śr sty 14, 2009 12:35

pduren pisze:gdzie masz teki warsztat w wawie co zdejma, rozbiorą i zlożą glowice za 100-200zł
ale pytanie dotyczyło samego zdjęcia i rozbiórki na czesci pierwsze a nie składania do kupy poza tym kolega nie jest z Warszawy wiec ceny są odpowiednio mniejsze.
Jak chcesz to ja Ci mogę zdejmować i rozbierać głowicę za 200 zł od sztuki jeśli chcesz, nie ma sprawy, za 150 zdejmiei rozbiorę 8v. Nikt nie pisał że w tej cenie zawiera się remont czy choćby wymiana uszczelniaczy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 113 gości