czy to odma?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dimonmk3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 24, 2008 15:00
Lokalizacja: Nowy Sącz

czy to odma?

Post autor: dimonmk3 » pn sty 12, 2009 19:37

Witam mam problem moj golf mk3 1.8abs 90km 1993 spala mi ok 12 litrow gazu(I gen.) przy pred do 100 km w trasie. to chyba duzo. bylem na regacji i gość mi powiedzial ze jest ok. dzis jak go przepalalem bo nie jezdzilem tydzien i stał na mrozie to z filtra oleju zaczął wypływac olej. czy filtr musi być przkręcony do oporu? poza tym golf jest bardzo zmulony a mocniejdze depniecie na gaz powoduje nawet lekkie szarpanie autem. Czy może być to wina odmy? czy moze cos innego?



tomas1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: śr lip 12, 2006 12:27
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: tomas1 » pn sty 12, 2009 20:31

Filtr dokreć reką do oporu i obserwuj jesli bedzie wyciskac olej to juz napewno jak sie silnik zagrzeje i olej zrobi sie rzadszy bedziesz dokładnie widział a spalanie masz ok mam ten sam silnik i tez gaz wychodzi mi 14 na 100 tak juz ten motor mam jesli chodzi o szarpanie to sprawdz przewody i kopułke szczególnie jak auto nie palone tydzien było. jesli nie pomoże to warto zajżeć na przebustnice czy za duzo syfu nie ma pozdro



trucker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 02, 2009 12:40
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: trucker » pn sty 12, 2009 20:50

Panowie, z tym spalaniem to chyba u was coś nie tak. Ja też mam ABSa i mi w cyklu mieszanym pali 10. Na trasie 2 osoby plus bagaż (wyjazd na wakacje) zszedł do 8.5. Radziłbym dostroić autka bo moim zdaniem to dużo.



tomas1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: śr lip 12, 2006 12:27
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: tomas1 » pn sty 12, 2009 20:54

No luzik mi tez spali ponizej dychy jak nie wchodze powyżej 4 tys obrotów i nie jeżdze jak normalnie 8 kilometrów do pracy to mało połowe drogi silnik sie dopiero prawidłowo nagrzeje dlatego takie spalanie

[ Dodano: 12 Sty 2009 19:56 ]
masz racje ja nie przeczytałem że koledze to te 12 na trasie łyka to jest żeczywiście cos nie tak może lepiej wymienic filterek gazu mało roboty koszt 2,5 a pomaga bo tam to syły bywaja!!



dimonmk3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 24, 2008 15:00
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: dimonmk3 » pn sty 12, 2009 21:08

filtr gazu juz wymienilem i nic



Pavlo GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn sty 14, 2008 22:27
Lokalizacja: bochnia

Post autor: Pavlo GT » pn sty 12, 2009 21:13

sprawdz odme, jak ktos pokonuje krotkie odcinki to gromadzi sie tam zbyt duzo wilgoci i odma potrafi zamarznac i wtedy wyzuci olej przez najslabszy element.



jawor87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt gru 16, 2008 00:27
Lokalizacja: w-wa/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: jawor87 » wt sty 13, 2009 00:48

podbije bo coś podobnego ostatnio spotkało i mnie!! Mianowicie...w tamtym tygodniu podczas największych mrozów 3dni po wymianie oleju (było u nas ponad -22*C) :blush: wywaliło mi oliwe przez bagnet który nie miał gumowych oringów,bo odma zamarzła!heh. Z jednej strony dobrze że właśnie bagnetem,bo inaczej mogłoby powywalać mi uszczelniacze! Więc...Moje pytanie: Jak najlepiej i skutecznie wyczyścić odme w silniku ABF ??

...Takie małe moje spostrzeżenie!! Ostatnio w sobote sam zrobiłem dolot tz. zamontowałem rure Kwasówke fi 77mm + stożek K&N, osłone+dolot zimnego powietrza,rozwiercona przepustnica:) Odme odłączyłem od dolotu!!Niestety jeszcze nie dotarł do mnie zamówiony mały filtr stożkowy :grrr: dlatego też przewód "odpowietrzający" wsadziłem do plastikowej butelki żeby mi "majonez" syfu nie narobił!! Co zauważyłem...że tego zbierającego syfu w buteleczce troszkę już jest, a zrobiłem ze 160km! Co do samego silnika-oleju jak dotychczas mi nie brał,nie kopci,jest silny i dynamiczny,ciśnienie oleju sprawdzałem przy tem oleju 88-90*C na wolnych obrotach ma 3 bary,więc chyba nie jest zle :helm:

pozdro
Ostatnio zmieniony wt sty 13, 2009 00:51 przez jawor87, łącznie zmieniany 1 raz.


Ibi 0-100km/h ABF
http://youtu.be/32MQnlPlRL0

Awatar użytkownika
kograman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw paź 05, 2006 13:34
Lokalizacja: Grupa Dolny Śląsk
Kontakt:

Post autor: kograman » wt sty 13, 2009 11:46

jawor87 pisze:wywaliło mi oliwe przez bagnet który nie miał gumowych oringów,bo odma zamarzła!heh. Z jednej strony dobrze że właśnie bagnetem,bo inaczej mogłoby powywalać mi uszczelniacze!
Właśnie, ja mam tu pytanie.

Bo po tych mrozach też mi wywaliło olej z bagnetu i na korku od wlewu paliwa zrobiło mi się takie cosik:

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony wt sty 13, 2009 11:48 przez kograman, łącznie zmieniany 1 raz.



jawor87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt gru 16, 2008 00:27
Lokalizacja: w-wa/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: jawor87 » wt sty 13, 2009 14:14

kograman pisze:
jawor87 pisze:wywaliło mi oliwe przez bagnet który nie miał gumowych oringów,bo odma zamarzła!heh. Z jednej strony dobrze że właśnie bagnetem,bo inaczej mogłoby powywalać mi uszczelniacze!
Właśnie, ja mam tu pytanie.

Bo po tych mrozach też mi wywaliło olej z bagnetu i na korku od wlewu paliwa zrobiło mi się takie cosik:
ja syfu na korku nie mam! I raczej pokazałeś korek od oleju nie paliwa;)

pozdro


Ibi 0-100km/h ABF
http://youtu.be/32MQnlPlRL0

golfmen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr sty 07, 2009 09:41
Lokalizacja: od znajomych

Post autor: golfmen » wt sty 13, 2009 14:31

Miałem to samo, wywalony olej przez bagnet. Osuszyłem i przeczyściłem odme+rurka do monowtrysku+wymiana oleju, filtra. Jest OK


golfmen

Awatar użytkownika
kograman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw paź 05, 2006 13:34
Lokalizacja: Grupa Dolny Śląsk
Kontakt:

Post autor: kograman » śr sty 14, 2009 00:53

jawor87 pisze:ja syfu na korku nie mam! I raczej pokazałeś korek od oleju nie paliwa;)
Noo sorry pomyłka. Ale wiadomo o co chodzi :bigok:


Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.
http://www.wagenwerks.net/video/h208.html - [b]coś wspaniałego[/b]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 334 gości