VW T4 1.9TD

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krzyszto72
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 12, 2009 18:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

VW T4 1.9TD

Post autor: krzyszto72 » pn sty 12, 2009 18:45

Witam -jestem tu swieżakiem na tym forum wiec sorki za błędy ale mam pytanko o sprawdzenie swiec zarowych i ewentualna wymiane-czy takie czynnosci w t4 robi sie okazjonalnie podczas wymiany uszczelki pod głowica np gdy głowice mamy na stole a nie w aucie? bo dostep okropny -i do tego te posty o ukreconych kawałkach świec które leżą na tłoku-no wdedy mozna sobie stworzyc okazje do wymiany swiec niedosyc ze mi cos stuka to jeszcze nie pali na wszystkie garki na zimnym silniku i ciezko odpala.pozdrawiam cierpliwych fanów vw i czekam moze ktos mo odpisze . :grrr:
Ostatnio zmieniony pn sty 12, 2009 18:46 przez krzyszto72, łącznie zmieniany 1 raz.



woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » pn sty 12, 2009 20:56

Jeśli miałeś wyjętą głowicę to mechanik bez żadnych kłopotów mógł sprawdzić świece żarowe ,zresztą na silniku też zadna filozofia je sprawdzić ,,przez to moze rano nie palić na wszystkich cylindrach.

[ Dodano: 12 Sty 2009 20:00 ]
a wszelkiego rodzaju stuki z silnika nic dobrego nie wróżą trzeba określić czy one są z góry silnika czy z dołu bo jeśli z dołu np panewka to zdjęcie głowicy nie wystarczy aby znaleźć przyczynę .



Awatar użytkownika
Balugass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:53
Lokalizacja: giżycko/olsztyn
Kontakt:

Post autor: Balugass » pn sty 12, 2009 21:25

to jak nie pali Ci na wszystkie cylindry to lepirj sciagnij przewody od wtrysków i wykręc swiece jak zrobisz z umiarem to nic nie ukręcisz :helm: zeby oblukac czy działaja to wykręcona swiece wez w np kombinetki tam gdzie jest gwint do wkręcania w głowice i przewód dokręc tam gdzie jest listwa czyli tam na samej górze swiecy.kombinerkami do minusa(masy)przewód do plusa na aku i po 10 sekundach powinna sie swiecic swieczka :grin: ale z doswiadczenia wiem ze lepiej wszystkie 4 wymienic polecam ngk ok 36zł za sztuke pozdrawiam :bajer:


mój były variancik ---> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214025

roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: roman58 » pn sty 12, 2009 21:47

Odkręć przewody od świec kontrolka do ręki jeden koniec do plusa;+;drugi do świecy jak świeci to świeca jest dobra i tak dalej.A żeby dokładnie zbadać to trzeba świece wykręcić i wtedy zbadać,bo może mieć przejśćie lub grzać nie od końca a od środka świecy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 322 gości