jak wymienic zimering wału głównego silnika w MK2???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Maciej_Max
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 30, 2008 18:34
Lokalizacja: Chojnice

jak wymienic zimering wału głównego silnika w MK2???

Post autor: Maciej_Max » ndz sty 11, 2009 16:32

Siemka! Mam problem z wyciekiem oleju z zimeringu.Czy ktos mógłby ni udzielic rady a raczej pełnej instrukcji jak wymienic zimering wału głównego silnika w golfie 2. podobno trudne nie jest a nigdzie nic o tym nie moge znalesc. Czekam na jakiej Rady. Dzieki.



darekwalcz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 10:37
Lokalizacja: wałcz

Post autor: darekwalcz » ndz sty 11, 2009 16:43

zalezy ktory to zimering ? od skrzyni czy od kola pasowego ?



Awatar użytkownika
Dedi_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: śr maja 21, 2008 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Dedi_S » ndz sty 11, 2009 19:57

Simering a nie zimering. Uszczelniacz ze sprężyną wymyśliła firma SIMRIT, dlatego tak się nazywa ( http://www.simritna.com/catalog/RSS.htm ). Do wyciągania uszczelniaczy wałków obrotowych są specjalne szczypce. Jak rozebrać silnik to już musisz szukać w serwisówce. Sprawdzę moją może będzie to wstawię.
Ostatnio zmieniony ndz sty 11, 2009 20:00 przez Dedi_S, łącznie zmieniany 1 raz.


Zanim coś napiszesz i doradzisz to pomyśl bo możesz innych narazić na koszty.

darekwalcz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 10:37
Lokalizacja: wałcz

Post autor: darekwalcz » pn sty 12, 2009 20:12

to dlaczego sie kolego udzielasz w sprawach pisowni jak to jest forum zeby sie dowiedziec czegos o naprawie a nie pisowni !! jak jestes taki bystry to trzeba było od razu napisac cos o naprawie a nie piszesz o jakis szczypcach ktore nie sa niezbedne do wymiany !!!



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pn sty 12, 2009 20:33

Napisz ktory od strony skrzyni czy rozrządu. Jesli od skrzyni to opis mojego autorstwa jest na forum.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
Dedi_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: śr maja 21, 2008 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Dedi_S » wt sty 13, 2009 10:15

darekwalcz, Widać, że ktoś tu nie lubi krytyki. Na marginesie dokładnie to pisze się: SIMMERRING. Niewiedza nie jest przestępstwem, a jak Ci ktoś zwraca uwagę to podziękuj, a nie wyskakuj jak Filip z konopi. Szczypce może zastąpić zagiętym prętem. Jak porysuje zabudowę to później będzie miał problem. Ja odrobiłem pracę domową i to znalazłem w książce:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Więcej niestety nie mam.


Zanim coś napiszesz i doradzisz to pomyśl bo możesz innych narazić na koszty.

darekwalcz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 10:37
Lokalizacja: wałcz

Post autor: darekwalcz » wt sty 13, 2009 17:15

i widzisz nie mozna bylo tak od razu kolega by miał dzien do przodu z naprawa !



Awatar użytkownika
Dedi_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: śr maja 21, 2008 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Dedi_S » wt sty 13, 2009 19:25

Mówiłem, że muszę sprawdzić :grin: , a książkę mam w pracy. Mam nadzieję że to jest to o co chodziło.


Zanim coś napiszesz i doradzisz to pomyśl bo możesz innych narazić na koszty.

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt sty 13, 2009 19:31

tak dodając coś od siebie:

ja wymieniałem zimering robiąc w nim małe otwory leżące na przeci siebie gwoździkiem uważając, aby nie porysować ani uszkodzić wału, potem w to miejsce wkręcałem cienkie wkręty, następnie wkręty łapałem kombinerkami i wyciągałem razem z zimeringiem.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt sty 13, 2009 19:41

Dedi_S pisze:Simering a nie zimering. Uszczelniacz ze sprężyną wymyśliła firma SIMRIT, dlatego tak się nazywa
jak już poprawiasz to rób to dobrze, simmering przez dwa "M"
pierścien uszczelniający Simmera wymyśił jak sama nazwa wskazuje Pan Simmer
inna nazwa to simmering.
Byc moze firma do ktorej link podales odkupiła prawa do tego wynalazku.
Ostatnio zmieniony wt sty 13, 2009 19:44 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Dedi_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: śr maja 21, 2008 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Dedi_S » śr sty 14, 2009 09:35

sas_gti, Jak ty poprawiasz to też rób to dobrze i przede wszystkim czytaj całość.
Dedi_S pisze:Na marginesie dokładnie to pisze się: SIMMERRING
Mało tego że przez dwa "M" to jeszcze przez dwa "R".
A dla ścisłości oto historia:
W roku 1929 austriacki inżynier Walter Simmer pracujący fabryce Freudenberg w Weinheim (Niemcy) zastosował w maszynie do garbowania skóry nowatorskie uszczelnienie. W miejsce powszechnego wówczas sznura łojowego wstawił stalowy pierścień z naciągniętym paskiem skóry. Utworzona w ten sposób „warga” umożliwiła zastosowanie większej prędkości obrotowej wału oraz wydłużyła trwałość uszczelnienia. W ten sposób powstał najpowszechniej stosowane do dnia dzisiejszego uszczelnienie obracających się wałów, znane jako „Simmerring®”. Właścicielem tej nazwy jest niemiecki koncern Freudenberg
Freudenberg jest właścicielem firmy SIMRIT jest to nazwa zastrzeżona więc możliwe, że konkurencja produkująca "podróbki" zjada specjalnie jedno "R". Tyle w temacie :)


Zanim coś napiszesz i doradzisz to pomyśl bo możesz innych narazić na koszty.

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » śr sty 14, 2009 12:28

nie ma to wiekszego sensu zeby sie o to klocic ale nie masz racji
haslo z PWN
simmering przez jedno "r" i uwierz mi ze tez to wczoraj sprawdzilem zeby być poprawnym. Tez myslalem ze dwa "r"
http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=3975347



Awatar użytkownika
Dedi_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: śr maja 21, 2008 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Dedi_S » śr sty 14, 2009 13:21

Simmera pierścień, pot. simmering, elastyczny pierścień, zwykle z gumy, wewnątrz ze śrubową sprężyną na całym obwodzie; służy do uszczelniania ruchomych wałków.
Kolego, ale je jesteś uparty. Niech będzie poświęcę chwilę, żeby Ci udowodnić, że nawet encyklopedia się myli:
Simmerring jest pierścieniem typu twardego i tylko wewnętrzna warga/i są elastyczne, ponieważ występuje on tylko ze stalą w środku. Większość nie jest z gumy (NR), a z elastomerów (NBR,EPDM,FKM) i plastomerów (PU,najnowsze są z PTFE). Sporo profili nie posiada sprężyny. Większość służy do uszczelniania wałków obrotowych. Do ruchu posuwisto zwrotnego powinno się używać uszczelniaczy (tam gdzie występuje ciśnienie).
Nazwa Simmerring składa się z dwóch wyrazów "Simmer" od nazwiska inż. wynalazcy i ring, czyli pierścień. Razem wychodzi wyraz Simmerring.
Jest kilka osób w Polsce (na jednej ręce mogę policzyć), które są dla mnie autorytetem w dziedzinie uszczelnień. Zawodowo od ponad 4 lat zajmuję się techniką uszczelnień, jednak zaznaczam, że tylko dla ruchu posuwisto zwrotnego. Na temat Simmerringów mam tylko podstawowe informacje i dopuszczam myśl, że mogę być w błędzie.
Znalazłem jeszcze jeden błąd na szybko w tej encyklopedii:
nurnik, tłok nurnikowy, techn. długi tłok uszczelniony i częściowo prowadzony przez dławnicę
nurnik jest to typ siłownika jednostronnego działania i może nie posiadać tłoka, może być tylko i wyłącznie prowadzony przez dławnicę lub tłok i dławnicę.
Jak widzisz w technicznych sprawach nie można polegać w 100% na takich encyklopediach.


Zanim coś napiszesz i doradzisz to pomyśl bo możesz innych narazić na koszty.

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » śr sty 14, 2009 13:33

Ale kolega pyta się jak wymienić, a nie jak się poprawnie pisze...


Obrazek
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 250 gości