popychacze, a stukot na rozgrzanym silniku 1.9TD

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

majgier

popychacze, a stukot na rozgrzanym silniku 1.9TD

Post autor: majgier » wt sie 23, 2005 09:16

witam,

krew mnie zalewa - wymielem popychacze u siebie
poniewaz po ustawieniu kata pompy zaczelo mi stukac,
okazaluje sie ze po tygodniu znowu to samo,

co najlepsze stukot ten pojawia sie przy rozgrzanym silniku
jak zapalam to nic nie slychac, co moze byc tego powodem.
bo mechanik chce znowu zmieniac popychacze na stare przynajmniej tam gdzie niby stuka.

stukanie to tz. klekotanie nie jest rownomierne wzrasta i cichnie
moze ktos pomoze?

znajomy starszy gosc mowil ze to luzy na zaworach i trzeba podciagnac przy rozgrzanym silniku. a czy u mnie jest cos takiego skoro popychacze sa hydrauliczne? mechanik powiedzial ze nie ma takiej mozliwosci.

pomozecie :)

[ Dodano: Wto Sie 23, 2005 09:18 ]
dodam ze kupilem popychacze INA, a gosc ktory sprzedaje mowi ze to nie mozliwe aby byly padniete. mozliwe?



Awatar użytkownika
tomek26106
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: wt sty 25, 2005 16:46
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Kontakt:

Post autor: tomek26106 » wt sie 23, 2005 17:08

majgier pisze:znajomy starszy gosc mowil ze to luzy na zaworach i trzeba podciagnac przy rozgrzanym silniku. a czy u mnie jest cos takiego skoro popychacze sa hydrauliczne? mechanik powiedzial ze nie ma takiej mozliwosci.
mechanik ma racje, przeciez luz zaworów jest regulowany poprzez popychacze
moze sprawdz poprostu popychacze, potrzymaj silnik na 3000 obr przez ok 5 min, potem zgas silnik, zdejmi pokrywe rozrządu i zobacz czy przy naciskaniu na popychacz stawia on twardy opór czy opadnie szybko, jak opadnie to oznacza ze popychacz wybity i trzeba go zmienić,(przy naciskaniu krzywka wałka nie moze naskac na popychacz), a moze to wtryski tak stukają są takie preparaty do przeczyszczenia wtryskó które dolewa się do paliwa, troche pomagają.



majgier

Post autor: majgier » wt sie 23, 2005 22:04

auto ma zajefajne przyspieszenie i odpala w bez problemow. ogolnie niezle.
wszystko zaczelo sie od momentu ustawienia pompy bo palil kiepsko wtedy teraz niby jest ok, ale stuka, ale stuka w specyficzny sposob, taka sinusoida glosno cicho glosno cicho .....

PS. ide nagrac jak chodzi silnik.

[ Dodano: Wto Sie 23, 2005 22:17 ]
kicha ten moj aparat w garazu nagral wszystkie szumy a silnika wogole :)
jakby nie to ze jestes z lodzi to zmila checia podjechalbym.



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » śr sie 24, 2005 00:13

To ciekawe bo mam chyba dokładnie ten sam problem. Jutro jade na diagnoze. Nie wiem czy to nie wina kiepskiego paliwa bo wstępnie mechanik mówił, że to może wtrysk sie zawiesza o ile dobrze usłyszałem.



majgier

Post autor: majgier » śr sie 24, 2005 07:11

odezwij sie jak znajdziesz przyczyne. dzieki



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » pt sie 26, 2005 00:02

U mnie okazało się, że przyczyną było paliwo bardzo złej jakości. Wtryskiwacze pozapychane, filtr paliwa do wymiany...itd Przy okazji być może padła pompa albo prawie padła bo z niej właśnie ten stukot. Mechanik podpowiedział mi jeszcze, żeby zalać pół litra Mixolu(olej do silników 2-suwowych) na pełny bak i tak przejeździć i że możę się jeszcze poprawi. Dzisiaj go troszke przegoniłem i troszke się wyciszył ale nie wiem czy juz na stałe, oby tak :)



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » czw wrz 22, 2005 14:16

te stukoty są oznaką popychaczy lub...wałka rozrządu , moze masz krzywki już wyrobione , jak wstawiali popychacze to sprawdzili wałek?



majgier

Post autor: majgier » czw wrz 22, 2005 14:24

mechanik sprawdzil walek i wszystkie sa idealne nie ma sciec - sam mi to tlumaczyl ze to tez moze byc przyczyna, jak pisalem po zlozeniu od nowa w calosc walka rozrzadu sprawdzenia popychaczy przestalo stukac, mechanik nic nie robil tylko rozlozyl - zlozyl i bylo ok na 3 tygodnie wczoraj znowu slychac stukot.



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » czw wrz 22, 2005 14:48

ile płaciłeś za popychacz szt.? Może masz jakieś lipne



Awatar użytkownika
aphex
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: śr gru 01, 2004 16:51
Lokalizacja: Węgrów

Post autor: aphex » sob wrz 24, 2005 06:38

ja to samo przerabiam ale w benzyniaku rozkladam rece a tak wogole to gdzie kupywales te popychacze moze u tego samego kolesia :D


Vw Golf III 1.8 GL ABS

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 308 gości