Wymiana filtra oleju.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

miso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob sie 06, 2005 21:33
Lokalizacja: ŁAZISKA GÓRNE

Wymiana filtra oleju.

Post autor: miso » ndz sie 21, 2005 20:18

Cześć,
mam Golfa Mk3, 1.9TD, nie dawno go kupiłem. Nie wiem kiedy był wymieniany filtr oleju, jego pokrywa już rdzewieje. Jak często trzba go wymieniać? Ile kosztuje ? I jaki najlepiej (firma, oznaczenia)? Bardzo będe wdzieczny za pomoc...



Awatar użytkownika
tomek26106
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: wt sty 25, 2005 16:46
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Kontakt:

Post autor: tomek26106 » ndz sie 21, 2005 20:26

filtr oleju wymienia się przy kazdej wymianie oleju, czyli co 10 kkm



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Re: Wymiana filtra oleju.

Post autor: Gitner » ndz sie 21, 2005 20:27

miso pisze:Cześć,
mam Golfa Mk3, 1.9TD, nie dawno go kupiłem. Nie wiem kiedy był wymieniany filtr oleju, jego pokrywa już rdzewieje. Jak często trzba go wymieniać? Ile kosztuje ? I jaki najlepiej (firma, oznaczenia)? Bardzo będe wdzieczny za pomoc...
Pokrywa rdzewieje??? Ten filtr chyba nie byl nigdy wymieniany ;) Wymienia sie razem z olejem co 10tys km lub rok jesli tyle km nie robisz. Ja kupuje "Filtron", kosztuje grosze ze 30zl. Razem z filtrem i olejem kup tez nowy korek z uszczelka do miski olejowej. Wypada tez wymienic przy tym filtr powietrza i paliwa. Jesli dopiero co go kupiles to wymien tez pasek rozrzadu i rolki napinacza jesli sa do wymiany. Jesli nie wiesz jaki olej byl lany jego rodzaj zalezy m.in od przebiegu. Jaki rok auta? Moze sa pod maska jakies naklejki, papiery swiadczace o wymienianym oleju? Minimum polsyntetyk ale pewnie lepiej lej mineralny.

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
Pirat_666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn cze 13, 2005 11:12
Lokalizacja: Będzin/Miasteczko Slaskie
Kontakt:

Post autor: Pirat_666 » ndz sie 21, 2005 22:17

Nie wiem kiedy był wymieniany filtr oleju, jego pokrywa już rdzewieje.
No to wymieniaj już... od razu olej i filtry... paski też jak są zjechane... A co do oleju to półsynetyczny...


Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie.

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » ndz sie 21, 2005 22:22

firmy i oznaczenia: Bosch 0 451 203 012 - cena ok 25 zł; Knecht OC51, OC51OF ceny ok 24; Filtron OP525 - cena ok 20 zł. TO najbardziej popularne firmy. nie ma znaczenia jakiej firmy kupisz filtr, ważne jest by go wymieniać każdorazowo przy zmianie oleju co możesz wykonać sam, a jeśli juz w serwisie to zmiane filtra kasują zazwyczaj w cenie zmiany oleju.



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » czw sie 25, 2005 16:11

Gitner - piszesz "razem z filtrem i olejem kup tez nowy korek z uszczelka do miski olejowej". W moim aucie poprzedni właściciel tego nie wymieniał. Nic nie cieknie, oleju nie ubywa. Powinienem to wymienić przy następnej wymianie oleju...???

Pozdr.


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
kamil993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pt cze 24, 2005 18:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil993 » czw sie 25, 2005 16:20

yyy... ale po co ruszac miske jak jest sucha? moze chodzi o podkladke korka spustowego (nie wiem jak w klekotach ale u mnie jest jakas metalowa, kolor jak miedz) i ja faktycznie warto wymieniac przy zmianie oleju. ale korek po co wymieniac to tez nie wiem, skoro nie puszcza i jest dobry to po co go ruszac?


Scirocco Team Portal
www.scirocco.pl

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pt sie 26, 2005 08:13

kamil993 pisze:yyy... ale po co ruszac miske jak jest sucha? moze chodzi o podkladke korka spustowego (nie wiem jak w klekotach ale u mnie jest jakas metalowa, kolor jak miedz) i ja faktycznie warto wymieniac przy zmianie oleju. ale korek po co wymieniac to tez nie wiem, skoro nie puszcza i jest dobry to po co go ruszac?
Podkladke korka jak najbardziej, ale lepiej sie w korek zabezpieczyc gdyby sie gwint nieszczesliwie spieprzyl ;) Nie wiem jak Wy ale ja sie zabezpieczam.. chce najpierw troche swiata zobaczyc :satan:

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

miso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob sie 06, 2005 21:33
Lokalizacja: ŁAZISKA GÓRNE

Post autor: miso » pt sie 26, 2005 17:50

Hej, dziekuje wszystkim za odpowiedz. Moj Mk3 19.TD jest z 93r. ma przejechane 168 tys., chyba ten filtr oleju rzeczywiscie nie bl wymieniany. Jutro tj. 27.08.2005r. jade wymienic olej. Skontaktowalem sie z poprzednim właścicielem i powiedział mi że olej trzeba wymienić, a że on wlewał pełny syntetyk. Ja też tak planuje zrobić. Oczywiscie wymienie tez filtr oleju. Na rozrządzie ma zrobione 40 tys., planuje zrobic jeszcze 20 tys. i potem go wymienie. Z silnika nic nie cieknie ale zatsnawiam się na tym korkiem, zobaczymy...
Pozdrawiam...



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Re: Wymiana filtra oleju.

Post autor: Michael G60 » wt sie 30, 2005 22:13

miso pisze:Cześć,
mam Golfa Mk3, 1.9TD, nie dawno go kupiłem. Nie wiem kiedy był wymieniany filtr oleju, jego pokrywa już rdzewieje. Jak często trzba go wymieniać? Ile kosztuje ? I jaki najlepiej (firma, oznaczenia)? Bardzo będe wdzieczny za pomoc...
Silnik AAZ - wymiana oleju i filtra co 7.500 km.....


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 310 gości