Coś trze podczas hamowania a klocki są ok?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

baca7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw lip 17, 2008 18:28
Lokalizacja: Rawicz

Coś trze podczas hamowania a klocki są ok?

Post autor: baca7 » pt sty 09, 2009 21:28

Od jakiegoś czasu pojawił się w moim Golfie problem z hamulcami, mianowicie podczas naciśnięcia pedału hamulca słychać szum jakby jakieś tarcie. Wydaje mi się, że szum ten słychać z tylnych hamulców, wizualnie klocki wyglądają na dobre - mają sporo okładziny i tarcze też na dobre - mają tylko bardzo mały rant.
Czy ktoś miał podobny problem - dodam jeszcze, że jesienią gdy było ciepło nic się nie działo i nie wiem czy temperatura może mieć tu jakiś wpływ?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt sty 09, 2009 22:12

baca7 pisze:czy temperatura może mieć tu jakiś wpływ?
podczas pierwszych hamowań zimnych hamulców owszem
wiadomo sól- błoto - mróz



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » pt sty 09, 2009 22:27

Kolego mam w swoim mk3 też tak czasami , ale to ustępuje. fakt troche drażni to ucho ale jezeli masz szczęki ok i ręczny działa to nie trzeba nic z tym robic. ja już kupiłem szczeki bo myslalem ze zjechane ale bębny posciągałem i jest ok wiec tez tego nie ruszam. u mnie czasem pomaga jak podczas jazdy kilka razy zaciągne mocniej ręczny, nie do zblokowania kół ale tak z czuciem. pozdro

[ Dodano: Pią Sty 09, 2009 21:29 ]
nie zauważyłem a kolega pisze o klockach , ale to powinno byc tak samo :)



Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » sob sty 10, 2009 02:13

Witam,
ja miałem kiedyś taki problem, przyczyną była rdza która wkradła się w sam środek tarczy od wewnątrz i zrobił się taki pasek rdzy na całym obwodzie na samym środku robił się coraz większy aż w końcu wymieniłem tarcze i klocki;) Sprawdź dokładnie swoje tarcze od wewnętrznej strony czy czasem gdzieś się coś podobnego nie robi.
Pozdrawiam



baca7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw lip 17, 2008 18:28
Lokalizacja: Rawicz

Post autor: baca7 » sob sty 10, 2009 19:58

Ok dzięki - jak zrobi się trochę cieplej to dokładnie obejrzę sobie te tarcze.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
RIF-RAF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: RIF-RAF » sob sty 10, 2009 21:58

o tej porze roku lubi pojawiać sie wilgotny nalot na tarczach hamulcowych co powoduje delikatna korozje górnych warstw tarczy lub tez pyłu po tarciu z klocków hamulcowych. Jeżeli takie zjawisko pojawia się sie na tarczy to przy pierwszych hamowaniach autem szum ten jest słyszalny.
Sprawdź sobie przed wyruszeniem w jakąkolwiek drogę czy masz taki nalot na tarczach i czy wtedy podczas hamowania słychać ten szum


Loża szyderców & ABF slow and low squad [img]http://img80.imageshack.us/img80/2782/chmuraba4.gif[/img]
VW Klub Polska #444

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 455 gości