Ręczny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ravus21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt gru 09, 2008 19:00
Lokalizacja: kluczbork

Ręczny

Post autor: ravus21 » śr sty 07, 2009 19:07

chcialem sie dowiedziec jak samemu podciagnac reczny bo mam ale slaby.slyszalem ze jest w IV jakis system ktory sam sobie go podciąga ale u mnie najwyrazniej nie dziala wiec chcialem mu pomoc :chytry: .dodam ze klocki sa jeszcze ok.jakies sugestie?poradze sobie sam??



Awatar użytkownika
Kaktus_dj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: wt paź 03, 2006 22:25
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Kaktus_dj » śr sty 07, 2009 19:31

jak rozbierzesz mieszek od recznego tam jest śróba bodajże na klucz 8 lub 10, niepamiętam dokładnie i tam możesz naciągnąć linki.



ravus21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt gru 09, 2008 19:00
Lokalizacja: kluczbork

Post autor: ravus21 » śr sty 07, 2009 21:52

o to chodzi ze linki sa podciagniete.max podciagniety reczny mam na 4 zabki ale o to chodzi ze i tak sie stacza z wiekszej gorki



Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GoF » czw sty 08, 2009 02:18

U mnie tez reczny niby jest, naciągnięta linka, klocki zmieniane rok temu i niby trzyma ale na bardzo stromym podjeździe nie daje rady. Na suchym asfalcie nie zablokuje kół a np w takim polo z bębnami z tylu na 3 ząbku blokuje kola w każdych warunkach. Od czego to zależy i da sie jakoś wzmocnić ręczny?



marcelvw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn lis 17, 2008 14:42
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: marcelvw » czw sty 08, 2009 09:40

mam u siebie ten sam problem, podciagniety prawie na max a i tak nie trzyma

radze wymienic linki recznego bo moga byc juz rozciagniete... nie duzy koszt tego zabiegu

jezeli nie pomoze to moga byc zapieczone zaciski :( ale to powinno byc odczuwalne, samochod by ciezko sie poruszal po popchnieciu na luzie lub z malej gorki... jak zapieczone to juz wiekszy koszt
:(



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » czw sty 08, 2009 17:04

GoF pisze:Na suchym asfalcie nie zablokuje kół a np w takim polo z bębnami z tylu na 3 ząbku blokuje kola w każdych warunkach. Od czego to zależy i da sie jakoś wzmocnić ręczny?
Bębny w tym wypadku mają lepszą skuteczność.
Z tarczami mechanior mi tłumaczył, że cudów się nie osiągnie. To jest układ czysto mechaniczny bez wspomagania i rewelacji w hamowaniu nie będzie. W sumie jestem w stanie w to uwierzyć bo ma to sens. To tak jakby hamować pedałem bez włączonego silnika (wspomagania) - też bida.
Mam ten sam problem - blokują mi się tylko na śniegu.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 376 gości