dziwny gwizd

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Yarobak
Montana Green forever
Montana Green forever
Posty: 114
Rejestracja: wt lis 06, 2007 21:55
Lokalizacja: FSL
Kontakt:

dziwny gwizd

Post autor: Yarobak » śr sty 07, 2009 12:35

Witam.
Mam mk II PN.
Zainwestowałem jakiś czas temu trochę kasy w auto i za jednym zamachem zrobiłem takie oto manewry:
- wymieniłem komplet popychaczy na zaworach (Ina)
- rozrząd (pasek Gates, rolka Ina)
- paski klinowe (Conti)
- simering pod rozrządem na wale.
Po odbiorze zauwarzyłem, że auto zaczęło dziwnie chodzić. Pojawił się gwizd.
Zgłosiłem ten fakt fachurom, którzy to wymieniali. Biedacy kręcili, modzili, bajki wymyślali i nic nie ustalili. Zaliczyłem już z tym kilka warsztatów i oto co usłyszałem:
- paski klinowe (niby mają się ułożyć) :grin:
- trafiona od nowości rolka rozrządu
- trafiony jakiś wałek od zapłonu (nie mam pojęcia o czym mowa)
- walnięty alternator, pompa wody, wspomaganie (nie da rady bo przy mnie fura chodziła ze zdjętymi paskami klinowymi i dalej to samo).

Na wolnych obrotach też coś jakiś dziwny odgłos wydaje jakby grzechotanie.
Dodam, że zaraz po odpaleniu na zaimno jest prawie ok. Po nagrzaniu objawy się nasilają.

Czy ktoś ma może pojęcie co to może być?
Bo pomysły mi się już powoli kończą a ściemniaczy z warsztatów już mi się słuchać nie chce :grrr:
Ostatnio zmieniony śr sty 07, 2009 12:44 przez Yarobak, łącznie zmieniany 4 razy.



woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » śr sty 07, 2009 14:52

może pasek rozrządu jest zbyt mocno napięty . na wszeli wypadek zdjmij jescze raz paski klinowe i posłuchaj skąd słychać ten gwizd.



Awatar użytkownika
Yarobak
Montana Green forever
Montana Green forever
Posty: 114
Rejestracja: wt lis 06, 2007 21:55
Lokalizacja: FSL
Kontakt:

Post autor: Yarobak » śr sty 07, 2009 15:58

woj-tek pisze:może pasek rozrządu jest zbyt mocno napięty . na wszeli wypadek zdjmij jescze raz paski klinowe i posłuchaj skąd słychać ten gwizd.
juz był pasek rozrządu sprawdzany i luzowany.... i nic



jagr14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: śr maja 24, 2006 09:21
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: jagr14 » śr sty 07, 2009 17:18

mi takie gwizd pojawil sie po wymianie paska rozrządu. mechanik mowil ze to wlasnie pasek i musi po prostu sie ulozyc. minely 4 mies i dalej to samo. ale zbytnio sie tym nie przejalem. sprawdzilem pasek rozrządu nie jest ani za luzny ani za bardzo naciagniety.



Awatar użytkownika
Yarobak
Montana Green forever
Montana Green forever
Posty: 114
Rejestracja: wt lis 06, 2007 21:55
Lokalizacja: FSL
Kontakt:

Post autor: Yarobak » śr sty 07, 2009 17:20

jagr14 pisze:mi takie gwizd pojawil sie po wymianie paska rozrządu. mechanik mowil ze to wlasnie pasek i musi po prostu sie ulozyc. minely 4 mies i dalej to samo. ale zbytnio sie tym nie przejalem. sprawdzilem pasek rozrządu nie jest ani za luzny ani za bardzo naciagniety.
a mnie to mierzi niesamowicie :grrr:



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » śr sty 07, 2009 17:22

Ja miałem coś takiego taki dziwny chrobot po odpaleniu , okazało się że to pasek rozrządu pracował o napinacz - wszystko było nowe oczywiście , odpal go i nachyj się tak za rorządem i zobacz czy z tamtąd dobiga ten odgłos jak tak to wszystko jasne


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
rafus
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 584
Rejestracja: pn maja 26, 2008 21:39
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna TSK
Kontakt:

Post autor: rafus » śr sty 07, 2009 21:19

ja mam taki patent ze jak cos mi swiszczy czy zgrzyta biore kij drewniany przykladam w to miejsce druki koniec w reke i do ucha, normalnie dziala jak stetoskop, mi sie cos takiego zdarzylo po wymianie rozrzadu jakies dziwne dzwieki wydawal muslalem ze sie silnik rozsypie. Pojechalem z powrotem na poprawke z reklamacja i mi zrobili. Ja podejrzewalem wałek pośredi od strony rozrządu i wlasnie przystawilem tam patyka i walilo ze szok, myśle sobie pewnie panewka na wałku a fachmechanikery mi powiedzieli ze to osłona rozrzadu tam cos przycierala ale nie dowiedzialem sie do konca co było ale wazne ze juz działa,



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » śr sty 07, 2009 23:32

mi tez po wymianie rozrzadu, paska i pompy wody po nocy i tylko na zimno tez swiszczy cos jak kompresor :grin: albo łożysko zatarte. Ale sprawdzony został altek i pompa i łożyska są ok wiec może to jakas przypadlość po wymianie paska :grin:


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
Yarobak
Montana Green forever
Montana Green forever
Posty: 114
Rejestracja: wt lis 06, 2007 21:55
Lokalizacja: FSL
Kontakt:

Post autor: Yarobak » czw sty 08, 2009 09:31

rafus pisze:ja mam taki patent ze jak cos mi swiszczy czy zgrzyta biore kij drewniany przykladam w to miejsce druki koniec w reke i do ucha, normalnie dziala jak stetoskop, mi sie cos takiego zdarzylo po wymianie rozrzadu jakies dziwne dzwieki wydawal muslalem ze sie silnik rozsypie. Pojechalem z powrotem na poprawke z reklamacja i mi zrobili. Ja podejrzewalem wałek pośredi od strony rozrządu i wlasnie przystawilem tam patyka i walilo ze szok, myśle sobie pewnie panewka na wałku a fachmechanikery mi powiedzieli ze to osłona rozrzadu tam cos przycierala ale nie dowiedzialem sie do konca co było ale wazne ze juz działa,
No właśnie co to jest ten wałek pośredni? Bo występuje też w "opcjach", a ja nie wiem o czym mowa. Jeden z mechaników mówił mi , że zdarza się, iż po wymianie rozrządu taki wałek właśnie zaczyna gwizdać. Wie ktoś jak to uciszyć?
Ostatnio zmieniony czw sty 08, 2009 09:51 przez Yarobak, łącznie zmieniany 1 raz.



woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » pn sty 19, 2009 18:21

0-może jest wyrobiona tuleja na pompie wtryskowej wtedy kółko chodzi lekko pod kątem i zaczyna zciągać pasek na zewnątrz silnika.



Awatar użytkownika
Yarobak
Montana Green forever
Montana Green forever
Posty: 114
Rejestracja: wt lis 06, 2007 21:55
Lokalizacja: FSL
Kontakt:

Post autor: Yarobak » wt sty 20, 2009 09:56

woj-tek pisze:0-może jest wyrobiona tuleja na pompie wtryskowej wtedy kółko chodzi lekko pod kątem i zaczyna zciągać pasek na zewnątrz silnika.
Brak pompy wtryskowej - gaźnik.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 402 gości