Lampa przód, regulacja

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ryszkens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 12:44
Lokalizacja: Śląskie

Lampa przód, regulacja

Post autor: ryszkens » ndz sty 04, 2009 01:47

Witam,

Próbowałem ustawić przednią prawą lampę. Troszkę się zagalopowałem i przy którymś obrocie usłyszałem tylko "brzdęk" (charakterystyczny dźwięk sprężyny) i całe wnętrze lampy się zatrzęsło. Efekt jest taki, że kręcąc wewnętrzną regulacją lampy nic się nie dzieje, a światła "długie" świecą w asfalt. Pytanie czy któryś z kolegów miał podobny przypadek.. Czy do naprawy tej regulacji trzeba ściągać szklany klosz, czy jest on przyklejony? Widziałem opis, jak kolega wymieniał szkła w MK3.. troszke mnie to przeraża (nie mniej jak nowa lampa za 300zł) Wszelkie sugestie mile widziane, bo z tego co widziałem, to samo wyciągnięcie lampy kosztuje troche pracy.

Pozdrawiam,



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » ndz sty 04, 2009 11:24

Zdejmij lampe weź do domu i poogladaj gdzie sie odczepiło. Może dasz rade zrobic to "od tyłu" :helm: Bo na aucie nie masz szans bo dostep do lamp w mk4 jest masakryczny :crazy:



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » ndz sty 04, 2009 11:39

lolo_golf pisze:Zdejmij lampe weź do domu
Demontaż zderzaka cię czeka ,, wpierw sprawdź czy nie wyskoczyła kulka z silniczka korekcyjnego , później czy lustro nie jest przypadkiem odczepione z zatrzasków wówczas wystarczy zakrzywiony śrubokręt i ciągniesz go do tyłu aby nasadzić go gniazdami na zaczepy



Awatar użytkownika
ryszkens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 12:44
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: ryszkens » ndz sty 04, 2009 12:29

lolo_golf pisze:Zdejmij lampe weź do domu i poogladaj gdzie sie odczepiło. Może dasz rade zrobic to "od tyłu" :helm: Bo na aucie nie masz szans bo dostep do lamp w mk4 jest masakryczny :crazy:
Ja sie właśnie boję, że jak wyciągnę lampę to i tak nic nie zobaczę i grzebiąc z ciemno coś więcej zepsuje ;)
Demontaż zderzaka cię czeka ,, wpierw sprawdź czy nie wyskoczyła kulka z silniczka korekcyjnego , później czy lustro nie jest przypadkiem odczepione z zatrzasków wówczas wystarczy zakrzywiony śrubokręt i ciągniesz go do tyłu aby nasadzić go gniazdami na zaczepy
Jeśli chodzi Ci o regulacje elektryczną z wewnątrz samochodu, to mogę powiedzieć że działa, gdy pokręcę to lampy razem się obniżają/podnoszą więc chyba ten problem odpada..

Wszystkie prace będę musiał wykonywać w ciemno i nadziei, że niczego więcej nie zniszcze ? :chytry:



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » ndz sty 04, 2009 14:38

ryszkens pisze:lolo_golf napisał/a:
Zdejmij lampe weź do domu i poogladaj gdzie sie odczepiło. Może dasz rade zrobic to "od tyłu" :helm: Bo na aucie nie masz szans bo dostep do lamp w mk4 jest masakryczny :crazy:


Ja sie właśnie boję, że jak wyciągnę lampę to i tak nic nie zobaczę i grzebiąc z ciemno coś więcej zepsuje ;)
Na pewno wiecej zrobisz niż z lampą na aucie. A ściągniecie zderzaka to 10min roboty.



Awatar użytkownika
Tomek- E-g
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 19:13
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Tomek- E-g » pn sty 05, 2009 12:08

lolo_golf pisze:
ryszkens pisze:lolo_golf napisał/a:
Zdejmij lampe weź do domu i poogladaj gdzie sie odczepiło. Może dasz rade zrobic to "od tyłu" :helm: Bo na aucie nie masz szans bo dostep do lamp w mk4 jest masakryczny :crazy:


Ja sie właśnie boję, że jak wyciągnę lampę to i tak nic nie zobaczę i grzebiąc z ciemno coś więcej zepsuje ;)
Na pewno wiecej zrobisz niż z lampą na aucie. A ściągniecie zderzaka to 10min roboty.
dokładnie i te 10 minut to jeszcze w trakcie popijając browara :-) znam to z doswiadczenia - sam osobiscie nie zabiore sie nigdy za wymianę zarowki w mk4 bez wyciągnięcia lampy , raz w zyciu to zrobiłem i zajęło mi z 40-50min i kupe nerwów :-(
zderzak sciąga się tak prosto, 7 srób zderzaka 8 srubek od nadkoli 2 od atrapy przedniej i wsio...potem po 4 od lamp....

wogole to jest posrane a niech ci sie przepali zarówka na trasie gdzies, na dworzu -16 tak jak dzis....porażka ;-(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 375 gości