Kilka pytan

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

grezliq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 03, 2009 18:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Kilka pytan

Post autor: grezliq » sob sty 03, 2009 18:48

Witam wszystkich, mam kilka pytan :)

Obrazek


ZIELONE - czy moge wywalic caly ten filtr i wrzucic stożek? jesli tak to w jaki sposob?

NIEBIESKIE - do czego jest ta rura i czy jest obowiązkowa. Widzialem niektore golfy bez tej rury (po prostu została wyjęta)

BRĄZOWE - co to za wajcha :D

CZERWONE - jak widzimy ten króciec ma dwa czujniki, mi sie rozwalił i załozyłem nowy króciec z jednym czujnikiem (ten lewy zostawilem) a do czego jest ten drugi?



Awatar użytkownika
Szymon8
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 11:41
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: Szymon8 » sob sty 03, 2009 18:53

Jedno mogę Ci doradzić nie zakładaj do tego silnika stożka. Na pewno nic to nie da a tylko wyrzucisz pieniądze w błoto.



Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » sob sty 03, 2009 19:59

grezliq pisze:ZIELONE - czy moge wywalic caly ten filtr i wrzucic stożek? jesli tak to w jaki sposob?
Serdecznie Ci odradzam.
grezliq pisze:NIEBIESKIE - do czego jest ta rura i czy jest obowiązkowa. Widzialem niektore golfy bez tej rury (po prostu została wyjęta)
Zanim silnik się rozgrzeje , pobiera on ciepłe powietrze znad kolektora wydechowego tą właśnie rurą. Po nagrzaniu przesłona umieszczona w rozdzielaczu na rurze ssącej (ZIELONEJ) otwiera dopływ powietrza przez rurę ZIELONĄ.

Nie demontowałbym jej choćby dlatego, że jest zima.
grezliq pisze:BRĄZOWE - co to za wajcha
Wajcha?! Pierwsze słysze :goof:
grezliq pisze:CZERWONE - jak widzimy ten króciec ma dwa czujniki, mi sie rozwalił i załozyłem nowy króciec z jednym czujnikiem (ten lewy zostawilem) a do czego jest ten drugi?
W Polo mam króciec z jednym czujnikiem lecz tam podgrzewaniem kolektora ssącego (tzw. jeżem) steruje urządzenie sterujące. Sądzę, że u Ciebie ten drugi połączony jest z przekaźnikiem jeża. I albo nie działa wskaźnik temperatury albo podgrzewanie kolektora.


PozdraVWiam!

grezliq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 03, 2009 18:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: grezliq » sob sty 03, 2009 20:08

Wskaznik temp mi dziala, o ile dobrze pamietam ten drugi czujnik nawet nie byl podłaczony wczesniej (byl wsadzony ale kable uciete). Jak mechanik wymieniał mi krociec (wyjmowal rozwalony na dwa czujniki a wsadzał ten na 1 czujnik) powiedzial, ze moze mi nie dzialac wentylator chlodnicy... no i nie dziala. Wczesniej działał, mimo tego, ze drugi czujnik nie byl podlaczony. O co chodzi ? :D

[ Dodano: 03 Sty 2009 22:06 ]
no panowie pomozcie :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 325 gości