Zacierający sie (?) wiatrak chlodnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mathi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw lis 18, 2004 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zacierający sie (?) wiatrak chlodnicy

Post autor: Mathi » pn sie 15, 2005 18:55

Od jakiegos czasu, jak stoje gdzie dluzej w korku, slysze dziwne buczenie przez pare minut. Wczoraj przy dluzszym wpasowywaniu sie na miejsce parkingowe ponownie sie dziwek pojawil tylko ze bardzi przypominal, zeniksztalcony klakson. Otworzylem maske i po odlaczeniu chlodnicy przestalo piszczec.

I teraz pytanie: Czy macie jakies pomoyslo co to jest i co z tym zrobic??
Ostatnio zmieniony czw wrz 11, 2008 08:49 przez Mathi, łącznie zmieniany 2 razy.


Pozdrawiam,
Mathi

:satan: Golf II 1,6 BoStOn, Automat :okej:
Golf III, 1,9 TDi, Automat - juz nieaktualne - koszt samochodu 10000, koszt naprawy 5000 - oddałem auto do miłych Panów w komisie z podziękowaniem, ze mi taki zlom sprzedali

janjk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt paź 15, 2004 20:01
Lokalizacja: Zagórze

Post autor: janjk » pn sie 15, 2005 20:45

Poruszaj smigłem wiatraka w różnych kierunkach.
Prawdopodobnie jest luz osiowy silnika wentylatora.



Awatar użytkownika
Mathi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw lis 18, 2004 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mathi » pn sie 15, 2005 20:47

janjk pisze:Poruszaj smigłem wiatraka w różnych kierunkach.
Prawdopodobnie jest luz osiowy silnika wentylatora.
Jezeli tak jest to co z tym zrobic??

[ Dodano: Wto Sie 16, 2005 4:24 pm ]
Czy na prawde nikt nigdy nie mial podobnych przygod z witrakiem chlodnicy??

Czy da sie go jakos reanimowac, czy raczej trzeba szukac nastepcy mojego witraka??

[ Dodano: Wto Sie 16, 2005 4:38 pm ]
POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mam jechac na wakcje i nie wiem co mam robic!!!! :grrr:


Pozdrawiam,
Mathi

:satan: Golf II 1,6 BoStOn, Automat :okej:
Golf III, 1,9 TDi, Automat - juz nieaktualne - koszt samochodu 10000, koszt naprawy 5000 - oddałem auto do miłych Panów w komisie z podziękowaniem, ze mi taki zlom sprzedali

Awatar użytkownika
martingolfik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt cze 24, 2005 23:12
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: martingolfik » wt sie 23, 2005 21:11

mam taki sam problem jak zalacza sie wiatrak to sluchac takie dziwne dzwieki .ja narazie jezdze z tym ale trzeba wymienic podobno silniczek wiatraka a jeden mi powiedzial ze tam jest jakies male lozysko w co nie bardzo chce mi sie wierzyc jak u mnie siadzie to dopiero wymienie



Awatar użytkownika
rejdzel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw sty 20, 2005 20:56
Lokalizacja: stalowa wola
Kontakt:

Post autor: rejdzel » wt sie 23, 2005 22:36

Cos takiego jak lozysko nie istnieje w takim silniczku, jest tylko tuleja z brazu lub zeliwa miesznanego z grafitem w celu smarowania , ale do rzeczy, na poczatek postarajcie sie sprawdzic czy niema luzu osiowego jak powiedzial kolega, jesli jest zacznijce sie rozgladac za nowym (uzywanym) silnikiem wentylatora, z doswiadczenia wiem, ze z czasem zacznie bardziej stukotac, a na koncu i tak wymienicie sobie silnik went.
lepiej zaoszczedzic na silniku i oszczedzic mozliwosc przegrzania wlasnej fabryki mocy ;)



Pitt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 15:28
Lokalizacja: 100 km do Wawy

Post autor: Pitt » pt sie 26, 2005 22:03

Witam
rejdzel pisze:Cos takiego jak lozysko nie istnieje w takim silniczku, jest tylko tuleja z brazu lub zeliwa miesznanego z grafitem w celu smarowania , ale do rzeczy, na poczatek postarajcie sie sprawdzic czy niema luzu osiowego jak powiedzial kolega, jesli jest zacznijce sie rozgladac za nowym (uzywanym) silnikiem wentylatora, z doswiadczenia wiem, ze z czasem zacznie bardziej stukotac, a na koncu i tak wymienicie sobie silnik went.
lepiej zaoszczedzic na silniku i oszczedzic mozliwosc przegrzania wlasnej fabryki mocy ;)
A ta rzeczona tuleja to niby co ? Otóż ta tulejka to łożysko - ślizgowe.
Rzeczowo pozdrawiam, Pitt


Dobre auto to doinwestowane auto

Awatar użytkownika
arkop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:40
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: arkop » sob wrz 03, 2005 08:03

prosto- mialem to samo GOLF III i poejchalem odrazu kupic dobry uzywany silnik od byle jakiego VW tylko zeby bylo dwu-biegowy zxalorzylem i smigam... nie ma sensu sie z tym bawic tym bardziej ze w III trzeba sciagac caly przód by sie dobrac do tego silnika.
A silniki sa nie rozbieralne.



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » wt wrz 09, 2008 23:23

witam dzisiaj przykuł moją uwagę mój wiatraczek od chłodnicy w moim mk2 1.6td 1V, przy wyłączaniu wydał jakiś dziwny dźwięk, kiedy autko ostygło poruszałem wiatraczkiem to jakby coś ocierało co to może być? jak sprawdzić zużycie? i co trzeba wymienić w razie czego?



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » śr wrz 10, 2008 08:57

wymień wentylator na używany ze szrotu,około 40złotych,bo nie ma co się bawić z tym...to samo ostatnio miałem i teraz jest dobrze...nie wszystko można naprawiać,bo nie ma sensu...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 365 gości