Plama z płynu do wspomagania kierownicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mkgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr maja 28, 2008 09:30
Lokalizacja: Chybie
Kontakt:

Plama z płynu do wspomagania kierownicy

Post autor: mkgolf » pt sty 02, 2009 15:37

Witam,
otóż po nastaniu przed świętami kilku mroźniejszych dni pojawił się u mnie następujący problem:
Po tym jak wstawię auto do garażu raz na jakiś czas (nie jest to zawsze tak samo) pod autem zostaje mi dość duża plama oleju ze wspomagania (ubywa go ok. 1/2 z zakresu min do max)
Jakieś 3-4 miesiące temu w samochodzie była wymieniana cała przekładnia, bo poprzednia była już rozcieknięta całkowicie i do czasu aż nie przyszły duże mrozy problemu nie było.
Co może być przyczyną? Jak to naprawić/zregenerować?
Mój samochód to GOLF II 1.6D rok 1987r
Chciałbym to zrobić w miarę niskim kosztem, bo już kurczę trochę dołożyłem do niego a wiadomo, że samochód jest "starawy" i chciałoby się go w miarę szybko zmienić...ale niestety jeszcze teraz jest to niemożliwe, wiec zostaje naprawa...


pozdrawiam
Mateusz Krzempek

Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » pt sty 02, 2009 16:14

Może nie cieknie z przekładni? Jeśli parkujesz auto w stałym miejscu lub zanim odjedziesz powiedz gdzie jest ta plama. Może pękł jakiś cybant i spod węża kapie na ziemię. Może niedokręcona śruba przy pompie przepuszcza płyn? To ważne bo na pierdołach świat jest przecież zbudowany.


PozdraVWiam!

mkgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr maja 28, 2008 09:30
Lokalizacja: Chybie
Kontakt:

Post autor: mkgolf » pt sty 02, 2009 20:45

Buli fan VW pisze:powiedz gdzie jest ta plama

i tu może być problem, bo ja się na mechanice zbyt nie znam, ale postaram się to przedstawić jakoś opisowo (nie wieszajcie za to na mnie psów).
Gdyby podzielić szerokość MK2 na połowę, to to jest jakaś 1/4 cześć lewej strony. Okolice takiej osłony gumowej w kształcie harmonii. Tyle mogę powiedzieć o lokalizacji :-(


pozdrawiam
Mateusz Krzempek

Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » pt sty 02, 2009 22:30

Te obrazek powinien pomóc Ci w poszukiwaniach. Na nim jest przedstawiona przekładnia TRW. Była też montowana firmy ZF. Zasada jest jednak ta sama.

Obrazek

Rura 15 na przykład kieruje olej pod ciśnieniem z pompy do komory rozdzielacza (rozdzielacz z wałkiem przekładni 18 ) a z niego przewodami 27 do cylindra przekładni na różne strony tłoka na listwie zębatej 9. Ciśnienie oleju po jednej lub drugiej stronie tłoka wspomaga kierowanie.

Zwróć uwagę, że po tej stronie o której mówisz do przekładni dochodzą różne przewody. I teraz zobacz że każda z nich łączy się z kadłubem za pomocą pierścieni uszczelniających 16 i 30. Ich wymiana jest konieczna podczas każdego odkręcania. Jesli chodzi o rurę 15 to jestem pewien, że podczas wymiany była odkręcana. Czy jednak założono nowy pierścień?

Jeśli zaś olej przedostaje się przez mieszek 2 konieczna jest niestety rozbiórka przekładni.
Ostatnio zmieniony pt sty 02, 2009 22:35 przez Buli fan VW, łącznie zmieniany 1 raz.


PozdraVWiam!

mkgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr maja 28, 2008 09:30
Lokalizacja: Chybie
Kontakt:

Post autor: mkgolf » sob sty 10, 2009 23:30

Kolega wziął auto na kanał i okazało się, że jest to jakiś simering lub oring. Generalnie jakieś uszczelnienie, z którym nie powinno być problemów jeśli chodzi o wymianę.


pozdrawiam
Mateusz Krzempek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości