Problem z wybuchami gazu - auto nie zapala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

daniel_mazurek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 08:50
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Problem z wybuchami gazu - auto nie zapala

Post autor: daniel_mazurek » śr gru 31, 2008 18:40

Witam
Panowie jakieś 2 miesiące temu miałem wybuch gazu w filtr powietrza powykrzywiało mi wtedy klapkę z przepływomierza ale udało się to naprawić i do teraz było wszystko ok. Tzn do wczoraj. Wybuch się powtórzył :grrr: sprawdziłem wszystko. Wszystkie wężyki dolotowe klapki i nic nie wygląda na uszkodzone. Klapki chodzą lekko i płynnie tak jak przed wybuchem. Węże też nie mają pęknięć.

Jak zapaliłem auto na benzynie to chodziło 2 sekundy potem zaczęło silnikiem telepać i w końcu gasł. Na gazie trzymał wysokie obroty ok 1,5 tys ale dało się jechać tylko silnik buczał i sam dodawał gazu na wolnych obrotach. I tak było wczoraj w nocy. Dzisiaj rano był już problem żeby zapalił w ogóle. Udało mi się tylko na kanał dojechać i koniec. Auta nie da się zapalić na świecach nie ma iskry rozrusznik kręci ale auto nie zapala. Sprawdziłem bezpieczniki i są całe. Zrestartowałem kompa i teraz na MFA na prawym wyświetlaczu pojawiają się same ósemki i strzałki a na lewym nic się nie pojawia.


Co mogło paść wygląda mi wszystko na komputer piszę bo może ktoś miał podobny przypadek i może mi pomóc bo teraz to już nawet nie mogę na komputer podjechać bo auto uziemione.

Moje auto:
Golf III 2.0 GTI 8v, silnik 2E
1992 r.

A jeszcze takie pytanie mam: jest w tym modelu moduł zapłonowy czy tylko sam komputer steruje całą pracą.

Dzięki za każda informacje.

Szczęśliwego nowego roku życzę wszystkim



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » śr gru 31, 2008 19:19

daniel_mazurek pisze:2 sekundy potem zaczęło silnikiem telepać i w końcu gasł.
to by wskazywało na walniętą przeypływkę... Ale z tą iskrą to nie wiem...moze hall ?


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 247 gości