Immobilizer

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ayrt0n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 23:26
Lokalizacja: PomiechóVWek

Immobilizer

Post autor: ayrt0n » wt gru 30, 2008 23:53

Tak jak w temacie interesują mnie informacje dotyczące montażu immobilizera... Chodzi o to że w moim Golfie mk3 nie ma tego w wyposażeniu ale chciałbym mieć i moje pytanie brzmi czy to sie opłaca, ile taka operacja może kosztować i co trzeba zrobić żeby zamontowac... czy trzeba całą kolumne ze stacyjka wymieniać czy wystarczy same ten pierscien od immo dołożyć????

Za wszelkie sugestie z góry dzięki...

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » śr gru 31, 2008 00:05

Szczerze radzę poczytać np. z wyszukiwarki, wszystkie tematy "nie mogę odpalić...", "gaśnie po 1-2 sekundach" i podobne - to wszystko robota m.in. immobilizera.
Wielu Kolegów dało by bardzo dużo by tego nie mieć w aucie!
Fabrycznego dołożyć ciężko a tzw. (tzw. bo to często zwykły przekaźnik odcinający pompę paliwa czy rozrusznik) immobiliser można zamontować w każdym warsztacie z alarmami.
Bardziej polecałbym własnej roboty ukryte wyłączanie prądu np. do cewki zapłonowej najzwyczajniejszym wyłącznikiem czy inny sposób a z elektroniką za dużo nie zaczynać.
Ostatnio zmieniony śr gru 31, 2008 00:08 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



ayrt0n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 23:26
Lokalizacja: PomiechóVWek

Post autor: ayrt0n » śr gru 31, 2008 00:22

Ja wiem że można samemu założyć własnej roboty odcięcie paliwa ale immo jest mi potrzebne i pytanie czy to dużo robty i jak to zrobić...



Awatar użytkownika
mientos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 18:45
Lokalizacja: zwardoń/laliki

Post autor: mientos » śr gru 31, 2008 00:30

Jak kumasz troche elektryke,albo jak masz schemat instalacji to uwiniesz sie szybko :chytry: ,ale ja równiez nie polecam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 417 gości