Pedał gazu zawiesza się

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Pedał gazu zawiesza się

Post autor: DrLupus » ndz gru 28, 2008 23:49

Problem pojawił się dzisiaj. Mianowicie wybrałem się za miasto i w pewnym momencie miałem lekki podjazd pod górkę. Przycisnąłem gaz, aby utrzymać w miarę stałą prędkość. Wciskając pedał gazu poczułem dość mocny opór, który pokonałem uzywając nieco siły :) Góreczkę przejechałem i noga z gazu.... a tu niespodzianka - pedał został wciśnięty tzn. nie odbił. Dopiero ponowne,gwałtowne jego wciśnięcie 'uwolniło' go. Taki stan trwa nadal, a ja nie mam pomysłu co to za cholera :) Może macie jakieś pomysły?



Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » pn gru 29, 2008 17:09

Może linka się zaciera, to znaczy, że jakiś drucik z jej splotu pękł, i zaklinował w pancerzyku.
Nie wiem jak jest w Twoim 1,8 pod względem ułożenia linki w aucie, łuków itp. Zanim jednak zabierzesz się za wymianę linki sprawdź czy coś nie utrudnia ruchu dźwigni linki, tego wycięcia koła przy przepustnicy.

Ja jednak obstawiam na zacięcie w pancerzyku. To przecież cięgło Bowdena, genialne do czasu aż się nie zepsuje - wtedy jest upierdliwe do bólu. Potwierdzi to każdy kto dużo jeździ rowerem :)


PozdraVWiam!

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn gru 29, 2008 17:52

odepnij linke z ramienia przepustnicy i sprawdz czy sama przepustnica nie ma zacięc
a moze to dywanik przeszkadza ?



Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » pn sty 12, 2009 20:09

Witam po przerwie :)

Problem rozwiązany. Wyjąłem linkę z pancerza i nasmarowałem. Przy okazji sprawdzania dźwigni przepustnicy wymieniłem jeszcze podstawę monowtrysku :) Dzięki za wskazówki.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 169 gości