Nagrzewnica

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rafus
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 584
Rejestracja: pn maja 26, 2008 21:39
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna TSK
Kontakt:

Nagrzewnica

Post autor: rafus » ndz gru 28, 2008 16:35

MAm taki problem ze leci mi letnie powietrze zamiast gorącego, jakis tydzien temu grzal jak piekarnik a teraz lipa. Dopiero jak dodam gazu to sie cieplej robi a jak chodzi na postoju to takie letnie powietrze leci. Czyzby nagrzewnice juz trafiło, zapchana syfem czy cos w tym stylu?



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Nagrzewnica

Post autor: fifel » ndz gru 28, 2008 16:39

rafus pisze:MAm taki problem ze leci mi letnie powietrze zamiast gorącego, jakis tydzien temu grzal jak piekarnik a teraz lipa. Dopiero jak dodam gazu to sie cieplej robi a jak chodzi na postoju to takie letnie powietrze leci. Czyzby nagrzewnice juz trafiło, zapchana syfem czy cos w tym stylu?
Byc moze nagrzewnica zasyfiona, ale niekoniecznie... moze wina lezy po stronie termostatu i niedogrzenego silnika, moze wina termostatu nagrzenicy na rurkach do nie niej dochodzacych...
Na poczatku sprawdz dzialanie termostatu silnika - kiedy wlacza sie duzy obieg, jesli jest ok to sprawdz czy masz termostat nagrzewnicy - jesli masz to go wywal zastepujac 2 kawalkami rurki miedzianej, a na samym koncu to chyba tylko wymiana nagrzewnicy. Dlatego na koncu, bo mowisz ze tydzien temu bylo ok.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz gru 28, 2008 16:45

fifel pisze:2 kawalkami rurki miedzianej,
nie łączy się instalacji miedzianej z aluminową bo coś tam wchodzi ze sobą w reakcję.
To moga byc tylko takie przyczyny
zapchana nagrzewnica
zawieszony termostacik nagrzewnicy (jesli wystepuje)
padajaca pompa wody
źle działające klapki pod deską

termostat silnika nie ma nic do tego, nie na tym obegu jest nagrzewnica i przez nią płyn tłoczony jest zawsze niezaleznie czy termostat silnika jest otwarty czy nie



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz gru 28, 2008 16:50

raczej padająca pompa wody ,co by tłumaczyło ,że przy większych obrotach ma lepsze krążenie,lub korek w zbiorniczku nie trzyma ciśnienia.



Awatar użytkownika
rafus
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 584
Rejestracja: pn maja 26, 2008 21:39
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna TSK
Kontakt:

Post autor: rafus » ndz gru 28, 2008 16:56

wydaje mi sie ze te rurki co wchodza w nagrzewnice, to jedna z nich jest zimniejsza od drugiej, popa wody jest nowka funkiel mało śmigana, ale machaniki zje#@$#% robote i przy pompie wody wylewa sie plyn (chyba tam gdzie jest termostat i ta rura od termostatu jest zimna temp na silniku tak gdzies 1/4 moze wiecej na wskazniku w liczniku)i kilka razy bylo mniej niz stan i nagrzewnica wogole nie dziala dopiero jak dolalem plynu to bylo ok.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz gru 28, 2008 17:06

rafus pisze:wydaje mi sie ze te rurki co wchodza w nagrzewnice, to jedna z nich jest zimniejsza od drugiej
a co z termostatmi na tych rurkach? są ? nie ma? to podstawa! Jak nie ma to masz zapchaną nagrzewnicę. Ciepły jest tylko jeden wąż bo ten drugi nie moze sie rozgrzac skoro nie ma obiegu.

[ Dodano: Nie Gru 28, 2008 16:07 ]
sluchaj nagrzewnica jeszcze moze byc zapowetrzona jestli nie masz wystarczajace ilosci plynu



Awatar użytkownika
rafus
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 584
Rejestracja: pn maja 26, 2008 21:39
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna TSK
Kontakt:

Post autor: rafus » ndz gru 28, 2008 17:15

nie wydaje mi sie zeby tam byl termostat przy nagrzewnicy, mam tam trojniki pod ktore podpiety jest parownik od gazu, plyn dzisiaj dolalem, odpalilem go i chodzil sobie przy odkreconym korku od zbiornika wyrownawczego.
Jutro ide zglosic reklamacje co do montarzu pompy wody cala nowa kompletna i cieknie gdzies z wezy do niej doprowadzonych, w ostateczności bede musiał wysadzic w powietrze zaklada mechaniki pojazdowej MASTERSAT w Skarzysku-kamiennej :grrr:



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz gru 28, 2008 17:18

rafus pisze:Jutro ide zglosic reklamacje co do montarzu pompy wody cala nowa kompletna i cieknie gdzies z wezy do niej doprowadzonych
no wiec jelsi tam cieknie to w nagrzewnicy moze nie byc wystarczajacej ilosci plynu - jest zapowietrzona



kenji
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt maja 15, 2007 23:34
Lokalizacja: Poznań/Siekierki Wielkie

Post autor: kenji » ndz gru 28, 2008 17:21

Zanim zaczniesz rozbebeszać silnik sprawdź poziom płynu chłodniczego i odpowietrz układ.

U mnie też leciało letnie powietrze, ale po dolaniu płynu i odpowietrzeniu całości problem znikł.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz gru 28, 2008 17:23

rafus pisze: kilka razy bylo mniej niz stan i nagrzewnica wogole nie dziala dopiero jak dolalem plynu to bylo ok.
to co się dziwisz,że nie grzeje jak nie ma płynu



Awatar użytkownika
rafus
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 584
Rejestracja: pn maja 26, 2008 21:39
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna TSK
Kontakt:

Post autor: rafus » ndz gru 28, 2008 17:27

edzio, no tak zgadzam sie ale teraz zawsze pilnuje stan plynu a i tak leci letnie powietrze. Moze najpierw zlikwiduje te wycieki i zobaczymy co bedzie, a tak przy okazji to kiedy powinien sie otwierac termostat w pompie wody.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz gru 28, 2008 17:54

dokładnie,najpierw wyciek zlikwidowac,bo prawdopodobnie się zapowietrza dlatego nie grzeje.



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » ndz gru 28, 2008 18:44

sas_gti pisze:termostat silnika nie ma nic do tego, nie na tym obegu jest nagrzewnica i przez nią płyn tłoczony jest zawsze niezaleznie czy termostat silnika jest otwarty czy nie
Ok tu sie zgodze ale chyba nie zrozumiales o co mi chodzi - jezeli masz zepsuty termostat i od razu odpala sie duzy obieg to silnik wolniej sie dogrzewa, a co za tym idzie plyn chlodniczy. Przeciez po to wlasnie jest termostat... jesli nie trzeba - chodzi sobie maly obieg, silnik lapie temperature, jezeli tak nie jest to i nagrzewnica bedzie chlodna...



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz gru 28, 2008 18:55

z tym ze kolega napisal w swoim pierwszym poscie ze na postoju sie rzecz dzieje wiec czy termostat jest zwalony czy nie jest to do nagrzewnicy gorący płyn dotrzeć musi zatem wykluczyłem termostat od razu. Jak na postoju też leci letnie to nie jest to problem z niedogrzanym silnikiem tym bardziej ze kolega nie pisze nic ze na wskazniku na desce ma za niską temperaturę. z tego powodu termostat mozna wyluczyc juz w przedbiegach.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 387 gości