1.8rp ile powinien palic gazu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
b8tz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: śr mar 02, 2005 22:04
Lokalizacja: Z Kątowni :P
Kontakt:

Post autor: b8tz » sob sie 13, 2005 19:13

RP to jest gaznik czy wtrysk?



Awatar użytkownika
GEORG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: śr gru 22, 2004 10:55
Lokalizacja: TYCHY
Kontakt:

Post autor: GEORG » sob sie 13, 2005 21:25

RP to wtrysk.

Przyczyną gaśnięcia podczas jazdy na wolnych obrotach może być za duża dawka powietrza dostająca sie do kolektora ssącego. Przysłoń troszke wlot powietrza i sprawdż.
Chodzi o to że podczas jazdy jest wieksza prędkość powietrza wpadającego do kolektora ssącego co za tym idzie więcej się go tam dostaje a dawka gazu jest ta sama. Za dużo powietrza za mało gazu silnik gaśnie.

Ile powinien spalać nie wiem bo jeszcze nie założyłem i nie wiem czy założe :jezor:

Powodzenia. :pub:



Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » ndz sie 14, 2005 11:47

GEORG pisze:
Ile powinien spalać nie wiem bo jeszcze nie założyłem i nie wiem czy założe :jezor:

Powodzenia. :pub:
zakładać zakładać :pub: ja mam PN'a i sprawuje sie bez zarzutu, a połowa kasy z każdego przejazdu zostaje w kieszeni. Na początku żałowałem strasznie że założyłem (jhakies tam problemy z instalacją, słaby, dużo palił i wogole mnie to wkurzało). Ale teraz miodzio i nie żałuje. Wole auto z gazem niż diesla (u nas ropa po 3,92 :crazy:)


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
XenO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: czw mar 03, 2005 19:39
Lokalizacja: Człuchów
Kontakt:

Post autor: XenO » ndz sie 14, 2005 13:44

Mam w Rp-ku instalacje gazowa i sprawuje sie elegancko :) takze tylko lać i latać a ile pali hmmm?? To zawsze zalezy od nogi kierowcy :P ale mi tak srednio miasto - 11L a trasa - 9L. Pozdro :bigok:


Mk4 GTI 1.8 T
Mój VW -- viewtopic.php?f=160&t=221264
Moje aukcje - zobacz warto !!!
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=1959642" onclick="window.open(this.href);return false;
http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/Tamj/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
GEORG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: śr gru 22, 2004 10:55
Lokalizacja: TYCHY
Kontakt:

Post autor: GEORG » ndz sie 14, 2005 16:57

A gdzie macie zamontowaną butle? W kole czy standartowa? Jak standart to jak ustawiona? Butla w kole dużo wystaje? Golfiki mają dość płytką wnęke na zapasówke :chytry: dlatego pytam.

Pozdrawiam. :pub:



Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » ndz sie 14, 2005 17:08

GEORG pisze:A gdzie macie zamontowaną butle? W kole czy standartowa? Jak standart to jak ustawiona? Butla w kole dużo wystaje? Golfiki mają dość płytką wnęke na zapasówke :chytry: dlatego pytam.

Pozdrawiam. :pub:
Ja mam walec w prawej czesci bagaznika pojemnosc 40 ale wchodzi 32 l (80% czyli standard).


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » ndz sie 14, 2005 19:18

Ja mam RP w pasku kombi i pali w mieście 9 litrów. Tylko instalke mam starego typu dlatego dałem radę max zubożyć mieszankę gazu :grin:
pozdro flat



Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » ndz sie 14, 2005 19:44

flatron316 pisze:Ja mam RP w pasku kombi i pali w mieście 9 litrów. Tylko instalke mam starego typu dlatego dałem radę max zubożyć mieszankę gazu :grin:
pozdro flat
A nie ostrzegali cie czym takie zubozenie grozi?


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » ndz sie 14, 2005 20:55

W zasadzie niczym nie grozi :grin: to bajki dla tych co mają mało styczności z LPG
Ja mam z gazem do czynienia od 91 roku to początek LPG w polsce (chyba) jeszcze FSO zagazowałem :grin: potem kilka innych fur w każdej regulowałem sam gaz i chodziły super w przeciwieństwie do moich kumpli którzy regulowali swoje w serwisach .Ale to co dobre szybko sie kończy instalki nowej generacji nie pozwalają na samodzielne regulacje ale niejednokrotnie widziałem jak mój koleś co ma warsztat za emulatorem wstawiał klientom dławik ze śrubą co pozwalało zejść np z 14 na 10 litrów LPG (wstawianie po wizytach w serwisach i "panie to musi tyle palić ja tu nic nie poradze")
Teraz na tej ubogiej mieszance jeżdżę już 6 rok i nic sie nie dzieje czego wszystkim kolegom z forum życzę
flat



Robroypl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt sty 11, 2005 00:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Robroypl » pn sie 15, 2005 00:49

flatron316 pisze:W zasadzie niczym nie grozi :grin: to bajki dla tych co mają mało styczności z LPG
Ja mam z gazem do czynienia od 91 roku to początek LPG w polsce (chyba) jeszcze FSO zagazowałem :grin: potem kilka innych fur w każdej regulowałem sam gaz i chodziły super w przeciwieństwie do moich kumpli którzy regulowali swoje w serwisach .Ale to co dobre szybko sie kończy instalki nowej generacji nie pozwalają na samodzielne regulacje ale niejednokrotnie widziałem jak mój koleś co ma warsztat za emulatorem wstawiał klientom dławik ze śrubą co pozwalało zejść np z 14 na 10 litrów LPG (wstawianie po wizytach w serwisach i "panie to musi tyle palić ja tu nic nie poradze")
Teraz na tej ubogiej mieszance jeżdżę już 6 rok i nic sie nie dzieje czego wszystkim kolegom z forum życzę
flat
A golf widzi górke wcześniej niż ty ją dostrzegasz..... Nic mi się tak nie podoba jak regulacja gazu na hard econo, i potem tłumaczenie " Jak będe chciał depnąć to przełącze na benzyne" Też mam z instalacjami gazowymi nie od dziś do czynienia. Sam w swoim golfie mk II 1.8 RP posiadam takową na elektronice Justa B.R.C i jest wyregulowana tak żeby nie było spadków osiągów w stosunku do benzyny. Bo wkońcu na gazie ma się jeździć a nie żulić nabijając kilometry.

A co do regulacji, to nowe instalacje też na to pozwalają, ale nie kręceniem śruby za pomocą śrubokręta :), wystarczy interfejs do komputera + soft i wszystko jest do doregulowania, nawet extremalne zubożenie mieszanki.
Ostatnio zmieniony pn sie 15, 2005 10:00 przez Robroypl, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » pn sie 15, 2005 08:05

Robroypl pisze:
A co do regulacji, to nowe instalacje też na to pozwalają, ale nie kręceniem śruby za pomocą śrubokręta :), wystarczy interfejs do komputera + soft i wszystko jest do doregulowania, nawet extremalne zubożenie mieszanki.
Zgadza się tylko po co utrudniać(płacić za urzadzenie które potem trzeba kombinować jak wyregulować) ?
A po drugie to jakby miał mi samochód palić 14 lit LPG to po co wogóle gaz wstawiać?
flat



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » pn sie 15, 2005 09:06

GEORG pisze:A gdzie macie zamontowaną butle? W kole czy standartowa? Jak standart to jak ustawiona? Butla w kole dużo wystaje? Golfiki mają dość płytką wnęke na zapasówke :chytry: dlatego pytam.

Pozdrawiam. :pub:
ja w venciaku mam wstawiona w miejsce kola i to ta wieksza wchodzi mi 42 litry gazu ale sa i mniejsze . Moim zdaniem to lepiej wstawic we wneke po kole jak bedziesz chcial cos przewiesc to kolo zapasowe zawsze mozna wyjac a butli juz sie nieda. najmniejszy ZBIORNIK TOROIDALY (czyli w kolo) ma wymiary srednica 56,5cm wysokosc 18cm wejdzie ci w niego okolo 28 litrow gazu :pub:


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » pn sie 15, 2005 10:58

flatron316 pisze:Ja mam RP w pasku kombi i pali w mieście 9 litrów. Tylko instalke mam starego typu dlatego dałem radę max zubożyć mieszankę gazu :grin:
pozdro flat
Rób jak chcesz. Dlatego ja wole kupić auto od kogoś kto nie miał instalacji LPG (chyba że znam kolesia i auto) i zamontować nową. Bo takiego auta co pali 9 l LPG (gdzie norma dla benzyny to 10,5) to bym już nie chciał.

Jeśli robisz bardzo krótkie trasy to spoko, glowica moze sie az tak nie zdazy rozgrzac. Ale przy dłuższych trasach taka uboga mieszanka to dla głowicy tak jak byś lał sobie w gardło prawie wrzącą wodę.

Takie jest moje zdanie, ale ty możesz oczywiście mieć inne


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 374 gości