silnik mokry od oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

koprewa6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 30, 2007 00:01
Lokalizacja: poznan

silnik mokry od oleju

Post autor: koprewa6 » pt gru 26, 2008 20:48

Jadac dzis swoim golfikiem 4 zapalila sie kontrolka od oleju i brzeczek.Po dojechaniu do domu okazalo sie ze silnik z boku przy bagnecie jest mokry od oleju miska jest sucha.Moje pytanie jest co moglo sie uszkodzic???na ta chwile nie znam wiecej szczegolow, gdyz na dworze ciemno.Z gory dziekuje za odpowiedzi
Ostatnio zmieniony ndz sty 04, 2009 12:35 przez koprewa6, łącznie zmieniany 2 razy.



cobreti7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 23:18
Lokalizacja: Łuków, Gdańsk

Post autor: cobreti7 » sob gru 27, 2008 02:07

Jeśli wywaliło Ci olej przez bagnet to według mnie zamarzła Ci maź w odmie musisz ją przeczyścić oraz sprawdz w jakim stanie jest filt powietrza (mój był troche zachlapany olejem) Napisz jaki masz silnik



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » sob gru 27, 2008 02:23

cobreti7 pisze:Napisz jaki masz silnik
stawialem na 99% ze 1.4 16v w mk4 i ustrzelilem, hehe w profilu ma wpisane.

Tak czy inaczej jest to typowa usterka tych silnikow, przeczysc odme i bedzie cacy



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob gru 27, 2008 14:17

koprewa6 odma mogła też zamarznąć i dlatego taki efekt a to powinno Cię zainteresować : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=190828


Obrazek

koprewa6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 30, 2007 00:01
Lokalizacja: poznan

Post autor: koprewa6 » pn gru 29, 2008 08:55

A wiec tak olej chyba nie wywalilo gora bagnetem tylko na dole przy bagnecie chyba.Jak wykrecic ta odme bo jakos nie ma foto wykrecania,we wezu od filtra powietrza mazi nie ma troche w rurce od pokrywy filtra powietrza.Teraz tak kupic jakis najzwyklejszy olej z 2 litry wlac i patrzec co bedzie dalej czy moze ten sam i liczyc ze nie poleci jakims innym miejsce bo oleju to on nie ma wywalilo wszystko co bylo



Awatar użytkownika
marcinos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 22:08
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: marcinos » pn gru 29, 2008 10:13

jak przeczyścisz dokładnie odme to nie wyleci i będziesz miał spokój na rok, możesz lać dobry olej, tylko musisz pamiętać żeby wtedy za rok przed mrozami znów zrobić inspekcje odmy i sprawdzić filtr. Czasem wystarczy korek od wlewu oleju odkręcić i już widzisz czy masz "masło". Związane jest to ujemną temperaturą i obecnością wody, a także z krótkimi odcinkami jazdy gdy właściwości oleju nie są w pełni wykorzystane. Tworzy się wtedy mazista emulsja typu woda w oleju, blokuje odme, powstaje podciśnienie i najłatwiejszą drogą jest wtedy bagnet :bigok: U mnie było to samo. Pozdrawiam



koprewa6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 30, 2007 00:01
Lokalizacja: poznan

silnik mokry od oleju

Post autor: koprewa6 » ndz sty 04, 2009 12:36

odme wyczyscilem troche bylo tego brudu. Dolalem innego oleju i sie okazalo ,ze w jednym miejscu jak silnik stygnie leci olej po misce na laczeniu miski olejowej i teraz nie wiem czy cos sie uszkodzilo w momecie wywalenia oleju. Silnik pracuje jak zawsze wszystko ok,ale ten olej na misce nie kapie jest tego malo ale widac mokre zaznaczam,ze wczesniej tak nie bylo przed tym wyciekiem opisanym wyzej co z tym zrobic??????



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » ndz sty 04, 2009 12:41

A nie leje Ci się przypadkiem z obudowy odmy. U mnie się tamtędy troszkę sączy i też mi spływa na miskę



koprewa6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 30, 2007 00:01
Lokalizacja: poznan

silnik mokry od oleju

Post autor: koprewa6 » ndz sty 04, 2009 12:52

stylu nie splywa przy odmie, z przadu patrzac to na rogu od strony paska od alternatora widac mokro na laczeniu miski



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » ndz sty 04, 2009 13:04

czyli odmę wykluczamy. A ten wyciek mógł powstać jak ona zamarzła bo powstaje duże ciśnienie. U mnie jak zamarzła to jak odkręciłem korek to psyknęlo jakbym jakiś mocno nagazowany napój odkręcił a i z odkręceniem korka nie było łatwo tak go zacisnęło



koprewa6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 30, 2007 00:01
Lokalizacja: poznan

Post autor: koprewa6 » ndz sty 04, 2009 13:11

bibi466 pisze:czyli odmę wykluczamy. A ten wyciek mógł powstać jak ona zamarzła bo powstaje duże ciśnienie. U mnie jak zamarzła to jak odkręciłem korek to psyknęlo jakbym jakiś mocno nagazowany napój odkręcił a i z odkręceniem korka nie było łatwo tak go zacisnęło

za nim mi wystrzelil olej nie zauwazylem wycieku po wyczyszczeniu i nalaniu innego ,pojezdzeniu autem jak stygnie sie tam wydostaje tak jakby cos nie bylo szczelne

[ Dodano: 04 Sty 2009 20:19 ]
co z tym zrobic i co to moze byc ?????? prosze o jakies rady opinie

[ Dodano: 04 Sty 2009 22:21 ]
a moze cza wymienic jakis uszczelniacz albo cos ale czy moglo to cisnienie takie byc zeby tak to wszystko rozprezylo ze leci???????????



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 408 gości