[MK3 Elektryka] nie odpala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

longdist
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 03, 2006 23:27
Lokalizacja: poznań

[MK3 Elektryka] nie odpala

Post autor: longdist » czw gru 25, 2008 15:01

witam na wstępie mówię ze nie wiem jakie jest oznaczenie silnika ponieważ nie jest to moje auto :(
Problem tkwi w tym że samochód jechał na wigilie i niestety nie dojechał bo zgasł podczas jazdy i już więcej nie odpalił zero odzewu.
Paliwo podaje lecz nie ma iskry i moje pytanie brzmi co może być przyczyną i jak to sprawdzić??
Wyczytałem ze może być to cewka zapłonowa albo czujnik halla tylko jak to sprawdzić ze akurat dana cześć nie działa żeby pół samochody nie wymieniać :D



Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » czw gru 25, 2008 15:08

longdist pisze:Wyczytałem ze może być to cewka zapłonowa albo czujnik halla tylko jak to sprawdzić ze akurat dana cześć nie działa żeby pół samochody nie wymieniać
Może być cewka walnięta najlepiej przełożyć na chwilę z innego golfika. :bigok:


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

K@mil_mk3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lut 23, 2008 00:51
Lokalizacja: Warmia i Mazury NO/NNI/NDZ/NOS/NIL
Kontakt:

Post autor: K@mil_mk3 » czw gru 25, 2008 15:12



"Miałem kiedyś ja malucha lecz przesiadlem z niego sie... teraz Golfiem 3 śmigam"

longdist
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 03, 2006 23:27
Lokalizacja: poznań

Post autor: longdist » czw gru 25, 2008 15:48

A jak sprawdzić cewkę dokładnie wygląda ona tak
http://motoallegro.pl/item494616909_cew ... onowa.html
i pytanie czy jeśli wyjmę przewód który idzie z cewki do aparatu zapłonowego i przyłożę do silnika to jeśli kręcąc rozrusznikiem nie będzie się iskrzyć to znaczy ze padła cewka czy może tak się tego nie da sprawdzić i jest na to inny sposób??



Awatar użytkownika
Bart89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 26, 2008 20:05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Bart89 » pt gru 26, 2008 20:27

Miałem ten sam problem z moim golfem około tygodnia wstecz. Zaciągnęliśmy go do mechanika i jak się okazało cewka zapłonowa została rozsadzona (z bliżej nieznanych przyczyn, podobno standardowa usterka). Mechanik zdjął przewód od świecy, włożył do przewodu inną świecę i położył na silniku. Przy próbie uruchomienia nie było iskry. Wymiana cewki zapłonowej załatwiła sprawę, teraz silniczek odpala w mgnieniu oka :)



Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » pt gru 26, 2008 21:25

longdist pisze:A jak sprawdzić cewkę dokładnie wygląda ona tak
Weź tą cewkę wyjmij, rozkęć na częśći pierwsze wyczyść, wymyj wodą z płynem do naczyń, wysusz na kaloryferze i załóż może się wilgoć zebrała.


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: spawacz » pt gru 26, 2008 23:08

cewke mozna sprawdzic bez odkrecania, od cewka jest wznacniacz momentu iskry -wtyczka 3 lub 5 pin. ze wzmacniacza wychodzi 2-ie blaszki zasilajace cewke zobacz czy przy kreceniu jest na nich napiecie mozna zarowczka jakis labo miernikem, jezeli nie bedzie to wznacniacz mometu inskry sie zepsul , cena ok 150 -3pin.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 266 gości