Vr6 sie gotuje....................................!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

SebastianVr6

Vr6 sie gotuje....................................!!!

Post autor: SebastianVr6 » pt sie 12, 2005 00:00

Kupiłem nie dawno Golfa III Vr6.I mam problem :chytry: Bo wentylatory sie nie zalaczaja :satan: Co to moze byc :chytry: Ktos mi powiedzial ze to moze byc uszczelka pod glowica czy to mozliwe??Piszcie co wiecie na ten temat plizzzzzzzzzzzz :grin:



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » pt sie 12, 2005 00:07

Wentylatory się nie załączają... czyli w pierwszej kolejności trzeba sprawdzić włącznik termiczny wentylatora...



Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » pt sie 12, 2005 00:10

Uszczelka pod glowica to ostatnia rzecz jaka cie czeka do wymian, zacznij od sprawdzenia: termostatu - po nagrzaniu sprawdz czy dolny waz idacy od chlodnicy jest cieply. Jesli jest zimny to padl termostat jesli cieply to szukamy dalej. Podlacz wentylator na krotko tj. zwierasz kostke idaca od wentylatora do chlodnicy. Sa 3 piny zewrzyj oba zewnetrzne wtedy powinien wlaczyc sie drugi bieg wentylatora. Gdyby dzialal to stawiam na wlacznik wentylatora - koszt okolo 25 zl. Gdyby jednak i on byl dobry to zobacz czy w plynie od chlodnicy masz pecherzyki oleju. Jesli tak to twoj znajmomy mial racje i poszla uszczelka pod glowica. Osobiscie stawiam na termostat ( nie otwiera sie) badz ten nieszczesny wlacznik poniewaz czesto siadaja, pozdrawiam



splawik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 13:04

Post autor: splawik » pt sie 12, 2005 00:23

sprawdż zabezpieczenie wentylatora(bezpiecznik)



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: Vr6 sie gotuje....................................!!!

Post autor: Borys » pt sie 12, 2005 09:30

SebastianVr6 pisze:Kupiłem nie dawno Golfa III Vr6.I mam problem :chytry: Bo wentylatory sie nie zalaczaja :satan: Co to moze byc :chytry: Ktos mi powiedzial ze to moze byc uszczelka pod glowica czy to mozliwe??Piszcie co wiecie na ten temat plizzzzzzzzzzzz :grin:
sprawdz pompke recyrkulacji czy działa, elektryczną


www.vrservice.pl

Martin_GTD

Post autor: Martin_GTD » pt sie 12, 2005 13:19

Miałem to samo, niestety uszczelka



bohdan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 13, 2005 14:42
Lokalizacja: Zwierzyniec

Post autor: bohdan » pt sie 12, 2005 14:15

Martin_GTD pisze:Miałem to samo, niestety uszczelka
co ma uszczelka do nie właczających sie wentylatorów



fragy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: sob lut 19, 2005 23:04
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: fragy » pt sie 12, 2005 15:04

Uszczelka to ostateczność. Ja zacząłbym od sprawdzenia na 'krótko' wentylatorów, jeśli dzialają to czesty przypadek który mi się zdarza w tych autach to ułamany wirnik pompy układu chłodzenia. Jest niestety w oryginalnej pompie plastikowy.



Misiek311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn cze 06, 2005 21:51
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: Misiek311 » pt sie 12, 2005 21:18

a masz założonu gaz do tego auta
jak masz to napisz
sprawdzi termostat jak masz ciepły wąż top o.k
potem czujni
potem sprawdzi czy w zdiorniczku jest cyrkulocja z tego ciekiego wężyka
jak jet to zobacz czy niema bąbelków powietrza jak są to uszczelka pozdrawiam jak co to pisz

[ Dodano: Pią Sie 12, 2005 21:20 ]
uszczelka ma dużo do wętylatorów jak jest padnięta to nie ofdpowietrza sie układ i niema cyrkylacji



SebastianVr6

Post autor: SebastianVr6 » pt sie 12, 2005 23:55

Nie mam gazu!!!zrobilem wentylator na krotko i dzialaja:)!!!i termastatu nie ma wogole!!!a gdzie jest ten wlacznik wentylatora??a i powiedzcie mi ile moze kosztwac taka wymiana uszczelki??



Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » sob sie 13, 2005 06:28

SebastianVr6 pisze:Nie mam gazu!!!zrobilem wentylator na krotko i dzialaja:)!!!i termastatu nie ma wogole!!!a gdzie jest ten wlacznik wentylatora??a i powiedzcie mi ile moze kosztwac taka wymiana uszczelki??
Wlacznik wentylatora jest tam skad wyjales kable od wentylatora ( ta kostka na ktorej byly przewody) Ja za nowy zaplacilem 25zl.



SebastianVr6

Post autor: SebastianVr6 » wt sie 16, 2005 15:38

Dzieki za pomoc!!!juz rozwiazalem problem!!!byl rozwalozy korek od zbiorniczka od wody!!!kupilem nowy za 12zl i wszystko chodzi!!!dzieki pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 340 gości