Mam problem z Golfikiem. Gaśnie podczas jazdy ...Pomóżcie...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

robrud

Mam problem z Golfikiem. Gaśnie podczas jazdy ...Pomóżcie...

Post autor: robrud » czw wrz 02, 2004 12:17

Samochód niezależnie od temperatury, od obrotów silnika, czy zima, lato, czy jest zimny czy rozgrzany, pod czas jazdy nagle gaśnie (nie wiem, czy to elektryka, czy paliwo, wtrysk). Nie jest to oczywiście regułą, nieraz jeździ i jest wszystko ok. na wysokich, jak i na niskich obrotach. Ma jednopunktowy wtrysk paliwa, silnik 1.6 rok 1994, model New Orleans, nr silnika ABU 264516, gazu nie ma, jeżdżę na paliwie z Shella ... Jak ktoś wie co to może to prosze o pomoc...

Pozdrawiam :
robrud@o2.pl
[/u][/i]



Awatar użytkownika
mazurekt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 25, 2004 10:41
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: mazurekt » czw wrz 02, 2004 12:21

Mam takiego samego. On ma immobi i odcięcie zapłonu. Może tutaj leży przyczyna?


pozdrowionka Tomek

robrud

Post autor: robrud » czw wrz 02, 2004 12:25

Sprawdzałem, to jest ok. Nagle gaśnie i koniec. Po ok. 3-5 min. odpala i jade dalej.



Awatar użytkownika
mazurekt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 25, 2004 10:41
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: mazurekt » czw wrz 02, 2004 14:06

Nie mam pojęcia co to może być. A przed zgaśnięciem nie wydaje przypadkiem takiego dziwnego odgłosu podobnego do pisku w okolicach aparatu zapłonowego?


pozdrowionka Tomek

Awatar użytkownika
mazurekt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 25, 2004 10:41
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: mazurekt » czw wrz 02, 2004 14:07

Mój się właśnie boi deszczu. Najpierw szarpie, potem właśnie ten dziwny pisk i sobie stoję. Ale teraz wymieniłem przewody zapłonowe i powinno być OK


pozdrowionka Tomek

robrud

Post autor: robrud » czw wrz 02, 2004 14:22

Swiece, kable, deszcz, czy słońce, nie ma znaczenia. Tankuje dobre paliwo stacja Shell. Kiedyś spróbowałem dolać denaturatu i jak ręką odjął. Miesiąc spokoju. Następnie samochód oddałem do warsztatu na czyszczenie baku (miałem jakiś drobny piasek, żwirek) i znowu się zaczęło. Teraz denaturat czasem pomoże czasem nie....

Robert.



Awatar użytkownika
mazurekt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 25, 2004 10:41
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: mazurekt » pt wrz 03, 2004 07:03

Może pompa paliwa coś zasysa? Spróbuj się do niej dostać, wyjąć i zobacz co jest w zbiorniku. Nie wiem tylkojak w tym samochodzie do tego się zabrać, tzn nie sprawdzałem. Ale wcześniej miałem Nexię i ona na benzynie szarpała w czasie jazdy a na gazie nie. Podniosłem tylną kanapę, wyjąłem taką gumową zaślepkę, odkręciłem 6 nakętek czwórek i pompka była na wierzchu - w sumie 10 minut. Myślę że tutaj nie będzie to bardziej skomplikowane.


pozdrowionka Tomek

robrud

Post autor: robrud » pt wrz 03, 2004 07:24

Również podejrzewam, że może to być pompa. Dziś rano jadąc do roboty ponownie 2 razy mi zgasł. Nie wiem czy to jest zbieg okoliczności czy nie ale uderzyłem ręką w bezpieczniki i od razu pomogło. Może to przekaźnik od pompy paliwa. Dziś nie dam rady bo wyjeżdżam na weekend ale w przyszłym tygodniu to sprawdze i powiem czy pomogło.
A co do samej pompy to już ją wyciągałem, jest ok.

Pozdrawiam Robert.



Awatar użytkownika
mazurekt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 25, 2004 10:41
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: mazurekt » pt wrz 03, 2004 08:43

z ciekawości spytam, ile ci pali?


pozdrowionka Tomek

robrud

Post autor: robrud » pt wrz 03, 2004 08:48

od 7 - 7.5 l. jeżdżąc spokojnie. pół na pół miasto/trasa.
Jeżdże ok. 70 km dziennie. A Twój ??



Awatar użytkownika
mazurekt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 25, 2004 10:41
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: mazurekt » pt wrz 03, 2004 09:00

mój też do ośmiu litrów benzyny, mam też założony od niedawna gaz, i gazu pali 10. Teraz wymieniłem przewody i świece i jeszcze niewiem, ale myślę że gazu spali o litr mniej


pozdrowionka Tomek

Awatar użytkownika
mazurekt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 25, 2004 10:41
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: mazurekt » pt wrz 03, 2004 09:04

masz założoną osłonę pod silnikiem? Ja nie mam, chciałem kupić ale gość co sprzedaje powiedział że do tego modelu nie robią bo ma kolektor z przodu i jest z tym problem. A jak przejadę kawałek polną drogą z kałużamii to silnik wygląda nieciekawie


pozdrowionka Tomek

robrud

Post autor: robrud » pt wrz 03, 2004 09:32

No niestety mam ten sam problem. Słuchaj, a póbowałeś zrobić jakiś lekki tuning ?? Chciałem założyć chipa, ale niektórzy odradzają niektórzy polecają, sam nie wiem. Oczywiście w turbo dieselu chip sprawdza się rewelacyjnie. Ale czy w naszych ?? ..........



Awatar użytkownika
mazurekt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 25, 2004 10:41
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: mazurekt » pt wrz 03, 2004 09:42

nic takiego nie robiłem, bo na razie nie mam kasy. Nie wiem też czy to coś da. Ale jest jeden motyw. Szwagier kupił niedawno też takiego golfika, tylko że z ABS-em. Ja swoim jechałem max 170 a jego 185 i pod nogą jeszcze coś tam zostało. Nie wiemy jednak czy był w jakiś sposób podrasowany, bo nie znalazłem nic co by na to wskazywało


pozdrowionka Tomek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 344 gości