Przekładka Golf 5

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

alwarro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 21:17
Lokalizacja: Żyrardów

Przekładka Golf 5

Post autor: alwarro » sob gru 20, 2008 19:35

Witam, mam zamiar przerobić golfa V z Angli na wersję europejką , wiem że ściana grodziowa jest przykręcana , a tak po za tym to są jakieś problemy???? robił ktoś może coś takiego już ???



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz gru 21, 2008 01:10

nie wydaje mi sie zeby sciana grodziowa byla przykręcana, bo niby w jakim celu, ale moze sie mylę.
Główny problem to przekładka układu kierowniczego, prawdopodobnie do wymiany idzie magiel. nie wiem jak masz sterowany gaz i sprzeglo (czy linka czy elektronika)



Awatar użytkownika
slimak20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr maja 09, 2007 22:27
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: slimak20 » ndz gru 21, 2008 01:19

ogolnie nie ma żadnych problemow..hehe tak jak w kazdym aucie tego typu tzn...światla ..pedały )linki potencjometry)...magiel wspomaganie a raczej (weże do niego linki mocowania) nio i decha kompletna jak z klimatronikiem wiecej dlubaniny bez troche mniej..


VW=bezawaryjność>>szyk>>styl;)

hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » ndz gru 21, 2008 10:34

Witam nie będę ukrywał że nie jestem fanem przekładek. Sam chciałem kupić busa i przerobić lecz wcześnie zadzwoniłem do okręgowej stacji kontroli pojazdów co i jak trzeba zrobić żeby jeździć takim samochodem. Po wysłuchaniu diagnosty pomysł upadł. Za duże koszty samej papierkowej roboty a do tego przekładka w autoryzowanym serwisie. Niestety przepisy uległy zmianie co do tych co były jeszcze 2 lata temu że byle jaki kowal mógł zrobić przekładkę.

Reasumując pierwsze się podowiaduj na jakich warunkach musisz to zrobić żeby przejść przegląd a później zarejestrować samochód.



alwarro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 21:17
Lokalizacja: Żyrardów

re..

Post autor: alwarro » ndz gru 21, 2008 11:35

A robił ktoś już coś takiego ??? trzeba wyjąć silnik ze skrzynią żeby był lepszy dostęp ?? , a zarejestrowaniem to się dowiadywałem jest różnie , zależy od wydziału jak interpretuje przepisy , zasadniczo w 95 % się udaje zarejestrować



hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » ndz gru 21, 2008 15:44

alwarro pisze:zasadniczo w 95 % się udaje zarejestrować
I dla tych 5% bym się za to nie brał.

Najważniejszym urzędem przed rejestracją jest przegląd który musisz zrobić niestety w okręgowej stacji kontroli pojazdów.

Zadaj sobie pytanie czy warto wydawać kasę na coś co może ci nie dopuszczą do rejestracji.

Najwięcej informacji dostaniesz w ASO bo i tak tam musisz iść wystąpić o papier zezwalający na przekładkę (czy jest w ogóle dopuszczalna w tym modelu) Jak ASO na papierze ci coś takiego da to dopiero się za to zabieraj.

Zadzwoń do okręgowej stacji pojazdów i dowiedz co ci jest potrzebne by przejść przegląd. A zobaczysz że to nie jest takie proste. Zacznij pierwsze od tego.



alwarro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 21:17
Lokalizacja: Żyrardów

hmm

Post autor: alwarro » ndz gru 21, 2008 20:57

No tak , ten golf na pewno jest na ruch prawostronny i lewostronny , a przegląd to przecież nie problem , jak zmienię lampy , wycieraczki i lusterka , to będzię nie do poznania, i przegląd przejdzie bez problemu, a z tym z zaświadczeniem to jest tak że jedna stacja go będzie chciała a druga nie , a stacji mnóstwo także ktoś na pewno podbije . Po za tym to jest bardzo kuszące ,ponieważ takiego golfa V 2006-2007 2.0 Tdi będę miał za około 13-14 zł + części na przekładkę 6 tys zł , przekładkę zrobię sam + rejestracja to pewnie wszystko na gotowo wyniesie 25 tys zł , a to jest pół ceny ....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 314 gości