Potrzebne zdjecie przewodow przy cewce zapl. silnik PN!!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Potrzebne zdjecie przewodow przy cewce zapl. silnik PN!!!!!

Post autor: tursky » sob gru 20, 2008 12:07

Panowie nie wiem jak podlaczyc przewody te cienkie do cewki. Mam kabel od gaznika (+), czarny kabel nie wiem skad idzie ( + po przekreceniu kluczyka) i kabel masowy od akumulatora i nie wiem gdzie go podlaczyc?! (bez niego nie ma iskry)
Problem tkwi w tym ze jak podlacze kabel pradowy pokluczykowy to dziala zawor gaznika ale wtedy nie mam gdzie podlaczyc masy aku bo tam juz jest prad.

(kable te ruszlem bo wymontowywalem instalke od kompa z Ecotronic'a).

Prosze BARDZO O FOTKI CEWKI, zblizaja sie swieta i nie ma czym jezdzic, prosze bardzo o pomoc! DZIEKUJE!


Szukasz idealnej kobiety??...wez piwo i idz do garażu ;)

Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » sob gru 20, 2008 12:24

Nie wiem Kolego czy Ci to pomoże ale masz tu widoki. Schematu elektrycznego niestety nie znalazłem. PozdraVWiam! Obrazek Obrazek


PozdraVWiam!

Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tursky » sob gru 20, 2008 13:12

a masz kolego jakies podpisy do tych pozycji? najbardziej zalezy mi gdzie te przewody ida od pokazanych elementow? wielkie dzieki za fotencje..

[ Dodano: 20 Gru 2008 15:42 ]
okazalo sie ze mialem zly aparat zaplonowy (w PN jest czujnikiem polozenia - elektroniczny), zalozylem zwykly, ustawilem przerwe i hula. Kto by sie spodziewal...

PAMIETAJCIE, PRZY WYWALANIU ELKTRONIKI Z 2EE na inny gaznik, trzeba wyminiec APARAT ZAPLONOWY NA ZWYKLY!


Szukasz idealnej kobiety??...wez piwo i idz do garażu ;)

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn gru 22, 2008 01:53

tursky pisze:trzeba wyminiec APARAT ZAPLONOWY NA ZWYKLY!
- nie trzeba - podejrzewam, że za dużo kabli wywaliłeś. A jeżeli już masz wymieniony aparat zapłonowy, to jeżeli on ma styki zamiast czunika halla, to i cewkę musisz zmienić.
Ogolnie to powinno być tak - +12V do stacyjce do cewki, masa nie jest potrzebna cewce, ten kabel co idzie do gaźnika też ma być podłaczony do cewki - pin pod który jest podłaczone +12V po zapłonie jest jakby podwójny - i to właśnie tam ten kabel od gaźnika. Pamiętaj, że musisz jeszcze podłączyć impulsy do cewki z aparatu zapłonowego.

[ Dodano: Pon Gru 22, 2008 00:59 ]
Obrazek - tu masz schemat, jak to zrobić na aparacie zapłonowym takim, jak w PN (trzeba dodatkowo zostawić moduł zapłonowy z PN).


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 436 gości