Tylni spryskiwacz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tomasz34
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 21:05
Lokalizacja: warszawa

Tylni spryskiwacz

Post autor: Tomasz34 » śr gru 17, 2008 19:18

Witam

Mam taki problem spryskiwacz na tylniej szybie przestal pryskac, plyn leci ciurkiem na szybe .Ten sam problem mialem ze spryskiwiczami szyby przedniej problemem byl wezyk ktory spadl z takiej plastikowej czesci znalazlem go pod maska a dokladnie pod lewa zaslepka zalozylem go i zaczelo pryskac.Podejrzewam ze ten sam problem pojawil sie z tylu tyle ze nie mam pojecia gdzie znajduje sie ten wezyk ktory spadl ? i jak sie do niego dostac ?.



zupełnie zielon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 27, 2007 19:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: zupełnie zielon » śr gru 17, 2008 19:27

Taki sam problem miałem niedawno. U mnie w silniku wszystko było widoczne po wyjęciu zbiornika z płynem.



cobreti7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 23:18
Lokalizacja: Łuków, Gdańsk

Post autor: cobreti7 » śr gru 17, 2008 21:09

zupełnie zielon, dużo jest zabawy by go wymotować bo mi też z tyłu nie leci. Dodam że wogóle do silniczka wycieraczek nie dochodzi płyn bo sprawdzałem.



Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » śr gru 17, 2008 21:16

tu masz konkretna instrukcje:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314

ja wg niej robilem i jest wsio ok :bigok: a Tobie powinna konkretnie pomoc :bigok:


ObrazekObrazek

cobreti7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 23:18
Lokalizacja: Łuków, Gdańsk

Post autor: cobreti7 » śr gru 17, 2008 21:36

bazz89, już tą procedurę przeszedłem ale nie pomogło :( choć faktycznie rurka miedziana była zerwana. Z tego co sie orientowałem to ten weżyk jest łączony w kilku miejcach i przechodzi bodajrze przez próg kerowcy. Ale na początek chciałemzobaczyć czy może przy pompce się nie odłączyłale nie wiem jak to zrobić.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr gru 17, 2008 21:43

cobreti7 pisze:przechodzi bodajrze przez próg kerowcy
raczej górą idzie i chyba stroną pasażera, ale ręki nie dam se uciąć
cobreti7 pisze:na początek chciałemzobaczyć czy może przy pompce się nie odłączyłale nie wiem jak to zrobić.
jak pompka pompuję, to płyn gdzieś leci skoro na szybie się nie pojawia. Jeżeli przy pompce to będzie kałuża pod autem, jak gdzieś dalej to w aucie będzie mokro. Nalej wody do zbiorniczka i psikaj tylko żebyś auta sobie nie zalał za bardzo. Jak przy pompce to niech druga osoba patrzy a Ty włącz spryskiwacz, jak poleci przy pompce to będzie od razu wiadomo. Jak w aucie to najlepiej psikać po trochu i dobrze nasłuchiwać jak, może akurat usłyszysz gdzie się leje.
Ostatnio zmieniony śr gru 17, 2008 21:45 przez Qto, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » śr gru 17, 2008 21:45

cobreti7 pisze:czy może przy pompce się nie odłączyłale nie wiem jak to zrobić.
pompke to masz przy zbiorniku na dole, aby dojsc to raczej musisz zdjac oslone pod silnikiem :P


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » śr gru 17, 2008 22:27

A ja w trakcie wykonywania ww. porady, tzn. przy reanimowaniu rurki dyszy odkryłem, że pomimo że coś leci na szybę, to część spiernicza pod osłoną tylnego lewego słupka. Wystarczyło zdjąć tapicerki z boku, odchylić minimalnie podsufitkę i widać było przeciek - są tam 2 jakby "kolanka", jedno z nich wywaliłem i susza :helm:
Sądzę, że takich szybkozłączek, "kolanek" jest po drodze sporo i to tam pojawiają się wycieki, no cóż, nie udało się to "im"...



Tomasz34
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 21:05
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Tomasz34 » śr gru 17, 2008 23:05

Rozumiem ze ten wezyk jest gdzies za tym plastikiem na klapie ?? a jak ta plastikowa oslone zdemontowac zeby jej nie uszkodzic ani nie polamac ??.U mnie plyn pojawia sie na szybie tyle ze ciurkiem i podjerzewam ze wezyk spadl na koncu tego ukladu.
Ostatnio zmieniony śr gru 17, 2008 23:22 przez Tomasz34, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw gru 18, 2008 08:10

Tomasz34 pisze:U mnie plyn pojawia sie na szybie tyle ze ciurkiem i podjerzewam ze wezyk spadl na koncu tego ukladu.
a z dyszą wszystko ok? Jakby wężyk spadł to byś miał płyn w bagażniku a nie na szybie. Jeszcze zobacz w FAQ temat o tylnej wycieraczce.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 323 gości