Stary termostat - silnik niedogrzany, nowy - przegrzany

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomsoad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 21, 2008 15:26
Lokalizacja: Krapkowice

Stary termostat - silnik niedogrzany, nowy - przegrzany

Post autor: tomsoad » wt gru 16, 2008 19:58

Witam.

Silnik niedogrzewał mi się podczas jazdy i kupiłem nowy termostat i go zamontowałem, a wtedy się przegrzewał silnik. Dodaję że z nowym termostatem dolny wąż był chłodny jak i część chłodnicy. Włożyłem z powrotem stary termostat i znowu było po staremu, że silnik się niedogrzewał i tak teraz jeżdżę bo przynajmniej się nie przegrzewa.

Czy mogło się zdarzyć że nowy termostat był zepsuty i dlatego silnik sie przegrzewał jak go zamontowałem?
Ostatnio zmieniony wt gru 16, 2008 20:32 przez tomsoad, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Post autor: roger18sx » wt gru 16, 2008 23:32

według mnie tak . Bo jakis czas temu siadł koledze czujnik od wentylatora i kupił nowy i tez był uszkodzony. a termostat mozesz sprawdzic wkłasajac go do naczynia z woda i podgrzac i przy 87 stopniach ma sie zaczas otwierac


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt gru 16, 2008 23:38

Często nowe termostaty są wadliwe. Jedne po zagotowaniu płynu w aucie potrafią działać potem poprawnie, a innym nie mija i nadają się tylko do reklamacji. Często w wodzie wrzącej widać, że się taki termostat otwiera, a po montażu do auta pupa i nie otwiera się. Idź tam gdzie kupiłeś ten termostat i go zamień na inny.



Awatar użytkownika
wasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: sob lis 24, 2007 12:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: wasiak » śr gru 17, 2008 10:26

ja to przerabialem wczesna jesienia
2 czujniki z rzedu byly nie sprawne i jeden termostat
a narobilem sie przy tym jak glupi nie podejzewajac na poczatku czujnikow czy termostatu nowych ze sa nie sprawne
i szukajac innych przyczyn


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=190127 MOJE MK2 2E ZAPRASZAM

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » śr gru 17, 2008 10:52

nieraz i nowy termostat sprawny potrafi zagotować autko jak się odwrotnie zamontuje poprawiałem ostatnio w A4 taki przypadek

[ Dodano: 17 Gru 2008 09:53 ]
i wierzcie mi da się odwrotnie zamontować


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

tomsoad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 21, 2008 15:26
Lokalizacja: Krapkowice

Post autor: tomsoad » śr gru 17, 2008 14:13

no to trudno... będe musiał zareklamować termostat...
norek111 pisze:i wierzcie mi da się odwrotnie zamontować
próbowałem odwrotnie i nie potrafiłem, jak tobie sie udało to naprawde szacunek :)



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » śr gru 17, 2008 19:14

tomsoad pisze:no to trudno... będe musiał zareklamować termostat...
norek111 pisze:i wierzcie mi da się odwrotnie zamontować
próbowałem odwrotnie i nie potrafiłem, jak tobie sie udało to naprawde szacunek :)
pisałem o A4



tomsoad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 21, 2008 15:26
Lokalizacja: Krapkowice

Post autor: tomsoad » śr gru 24, 2008 15:10

Drugi termostat kupiłem nowy i dalej wąż dolny chłodnicy zimny :( czyżby drugi termostat też uszkodzony?

Na starym termostacie wąż dolny jest ciepły i jest obieg, tylko że wtedy obieg jest cały czas.

Może układ zapowietrzony? Może uszczelka pod głowicą?



topsped
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr gru 19, 2007 21:04
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: topsped » czw gru 25, 2008 18:55

Przegrzany to znacz? jak temperatura? zdaje się ze otwiera sie on początek 87stopni, pełne otwarcie koło 105 stopni. temperatura pracy silnika 90-95 stopni. jak wstawiasz nowy wyczyść dokładnie miejsce montaż termostatu



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt gru 26, 2008 17:55

topsped pisze:Przegrzany to znacz? jak temperatura?
Od tej informacji trzeba by zacząć, a kolejna sprawa to czy kupujesz dobry remostat - różnia sie temp. otwarcia?


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

tomsoad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 21, 2008 15:26
Lokalizacja: Krapkowice

Post autor: tomsoad » ndz gru 28, 2008 14:14

Adamtd pisze:
topsped pisze:Przegrzany to znacz? jak temperatura?
Od tej informacji trzeba by zacząć, a kolejna sprawa to czy kupujesz dobry remostat - różnia sie temp. otwarcia?
Termostat jest dobry - 87 stopni temperatura czyli taka jak starego - te nowe są firmy Vernet 1439.87J

A przegrzewa się tak... niewiem jaka jest skala ale temp. dochodzi mniej więcej w połowie międzi normalnym położeniem (chyba 90 stopni) a maxymalnym.

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz gru 28, 2008 14:25 przez tomsoad, łącznie zmieniany 1 raz.



topsped
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr gru 19, 2007 21:04
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: topsped » ndz gru 28, 2008 19:36

tomsoad pisze:Termostat jest dobry - 87 stopni temperatura czyli taka jak starego - te nowe są firmy Vernet 1439.87J
Dalej nie napisałeś co dla Ciebie jest za wysoka temperatura. Idzie para z pod maski? wyrzuca płyn ze zbiornika wyrównawczego? ja bym poczekał na te objawy. na nowym termostacie temperatur będzie znacznie wysza w okolicach 100stopni.jaki CI napisałe pełne otwarcie termostatu jest w okolicy 105 st. wskaźnik w II jak sama nazwa sugeruje na temperaturę wskazywać a nie mierzy. włóż nowy termostat odpal i czekaj, aż sie porządnie nagrzeje.
Ostatnio zmieniony ndz gru 28, 2008 20:02 przez topsped, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz gru 28, 2008 20:03

tomsoad, wywal tego Verneta i kup Wahlera

[ Dodano: Nie Gru 28, 2008 7:06 pm ]
tomsoad, standardowe sprawdzenie sprawnosci termoastatu :
odpal zimne auto , zlap za weze , gorny powinien sie nagrzeawc szybciej niz dolny, jak beda miały taka sama temperature to znaczy ze termostat sie otwiera ( sprawdz wskazówke na zegarze ) jak wichura sie wlaczy to temp jest ok 92 stopni , jak wichura sie wlaczy szybciej to jest 105 stopni, jezeli Ci sie nie wlacze wiatrak to moze go sprawdz czy na krotko dziala ? czy z czujnikiem w chłodnicy wszsytko ok, czy chłodnica jest rownomiernie nagrzana ? ewentualnie jeszcze moze czujnik od wskazowki przekłamuje.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

tomsoad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 21, 2008 15:26
Lokalizacja: Krapkowice

Post autor: tomsoad » ndz gru 28, 2008 21:53

topsped pisze:Dalej nie napisałeś co dla Ciebie jest za wysoka temperatura. Idzie para z pod maski? wyrzuca płyn ze zbiornika wyrównawczego?
Płyn wyrzuca z wyrównawczego jak sie troche nagrzeje, a temp. jest tak jak napisałem - zamiast połowa skali to jest 3/4 i dolny wąż chłodnicy zimny, wiatrak sie nie załącza. Dalej go nie grzałem bo niewiem czy to bezpieczne. Przecież nie może tak być - temp pracy ma być 90 to jak może być 100 stopni na nowym termostacie? To znaczy że jest walnięty.

Wiatrak działa, pisłałem w pierwszym poscie że działa wszystko bez włożonego termostatu jak należy.
Ostatnio zmieniony ndz gru 28, 2008 21:55 przez tomsoad, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 404 gości