Stuki w silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

TEST DRIVER

Stuki w silniku

Post autor: TEST DRIVER » wt gru 16, 2008 12:06

Witam Serdecznie kupiłem sobie Golfa IV z silnikiem 1.4 16V i coś mi stuka w silniku na wolnych obrotach przy kupnie auta tez tak stukał ale sugerowałem się ze może przez to ze nie wiadomo czy jest Świerzy olej w silniku wygląda to albo na popychacze albo na wytarte krzywki na wałku rozrządu olejek zmieniłem na Mobil 10W40 i nic nie pomogło po pewnym czasie zaczął lekko brać olej to zalałem mu moto doktorka pomogło ale na jakiś czas wlałem już 3 moto doki i nic klepie jak stary koń tylko cegłówkę postawić na gaz i czekać aż się skatuje sam ;] może wy macie jakieś pomysły co to może być na 100% ze tak klepie , czytałem w necie ze te silniki tak klepią :rotfl:
Ostatnio zmieniony pt gru 19, 2008 16:01 przez TEST DRIVER, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt gru 16, 2008 14:28

pierwszy raz spotykam się z czymś takim ze po wymianie oleju na nowy zalewa sie go jeszcze jakims (olejem lnianym :rotfl: :rotfl: :bajer: :bajer: )to swiadczy ??? a zresztą daruje sobie te aluzje :bajer:
skąd ci te krzywki przyszły do głowy ??? :bajer: na wałku ? a ile ich jest ?tych krzywek na wałku a moze wałkach ????? :bajer:
napisz coś konkretnego kiedy stuka? jaki to stuk głuchy? metaliczny ?
nikt tu nie jest wrózką :bajer:
Ostatnio zmieniony czw gru 18, 2008 10:58 przez dziejo, łącznie zmieniany 2 razy.



TEST DRIVER

STUKI W SILNIKU

Post autor: TEST DRIVER » pt gru 19, 2008 00:27

no stuka zawsze a najgorzej z rana jak jest zimny napie...... jak jakis TDI ;] a potem jak sie zagrzeje to mniej ale tez stuka to metaliczny dziek jakby popychacze ale nie jestem pewny



arashgolfista
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 19, 2007 13:38
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: arashgolfista » pt gru 19, 2008 11:22

Witam, również ostatno kupilem golfa 4 1.4 16v i także mam podobny problem gdy silnik jest zimny to po odpaleniu czuje sie jak bym miał TDI nie wiem czy to normalne mechanik u ktorego wymienialem olej powiedzial ze te silniki maja cos takiego ale w tym przypadku jest zbyt glosny lecz wstepnie nie powiedzial mi co to moze byc bo sam nie wie. Gdy silnik jest cieply klekot staje sie zdecydowanie mniejszy. Wczesniej jezdzilem oplem astra r.1993 i silnik nawet po tygodniowym postoju zima pracowal inaczej i zdecydowanie ciszej. Moze ktos wie co to moze byc



TEST DRIVER

Post autor: TEST DRIVER » pt gru 19, 2008 12:44

dokładnie takie same mam objawy



Awatar użytkownika
marcinos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 22:08
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: marcinos » pt gru 19, 2008 13:33

poszukajcie na forum dokładniejszych informacji, ja mogę tylko powiedzieć, że też tak mam ale wyczytałem, że po prostu ten typ tak ma i nie warto się zbytnio przejmować. Pozdrawiam



TEST DRIVER

Post autor: TEST DRIVER » pt gru 19, 2008 14:08

taką opcję jak Ty mówisz tez słyszałem ale wiesz masz benzynę podjeżdżasz na CPN a gościu Ci łapię za diesla i mówi za ile :D a Ty Panie to benzyna :) hihi takze jest to troszkę denerwujące:) POZDRAWIAM SERDECZNIEE



Awatar użytkownika
piopio81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:51
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: piopio81 » pn gru 22, 2008 16:55

U mnie nic nie klepie, zrobiłem 210 000km i jest ok! jak kupujecie złomy z skręconymi licznikami zwanymi okazjami to tak jest. Moim zdaniem to zaworki tak klepią. Pompa oleju nie daje przy niskich obrotach odpowiedniego cisnienia, co za tym idzie popychacze nie mogą prawidlowo pracować bo są napędzane ciśnieniem oleju! Do wymiany pompa oleju!!!!



wawel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pt sty 30, 2009 10:30
Lokalizacja: opolskie

Post autor: wawel » pt sty 30, 2009 11:00

W silniku 1.4 16v jeżeli podczas jazdy przy przyspieszaniu słychać stuki a po odjęciu gazu dalej słychać stukanie to mogą to być popychacze ale jeżeli po odjęciu gazu przestaje stukać to raczej na pewno winą są zużyte tłoki.Po dłuższym postoju(doba) gdy odpalimy silnik i przez pierwsze 3-4 sekundy jest ok. apotem stukanie jest coraz głośniejsze,po rozgrzaniu może trochę słabsze to raczej na pewno są to tłoki.



Awatar użytkownika
Krzymir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 21:36
Lokalizacja: Wałbrzych/Arklow
Kontakt:

Post autor: Krzymir » pn lut 09, 2009 15:24

wawel pisze:W silniku 1.4 16v jeżeli podczas jazdy przy przyspieszaniu słychać stuki a po odjęciu gazu dalej słychać stukanie to mogą to być popychacze ale jeżeli po odjęciu gazu przestaje stukać to raczej na pewno winą są zużyte tłoki.Po dłuższym postoju(doba) gdy odpalimy silnik i przez pierwsze 3-4 sekundy jest ok. apotem stukanie jest coraz głośniejsze,po rozgrzaniu może trochę słabsze to raczej na pewno są to tłoki.
Witam zgadzam się z kolegą opisałem to tutaj:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=215603

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn lut 09, 2009 15:26 przez Krzymir, łącznie zmieniany 1 raz.



cyrulinski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: pt lis 21, 2008 20:41
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Stuki w silniku

Post autor: cyrulinski » pn lut 09, 2009 17:13

TEST DRIVER pisze:Witam Serdecznie kupiłem sobie Golfa IV z silnikiem 1.4 16V i coś mi stuka w silniku na wolnych obrotach przy kupnie auta tez tak stukał ale sugerowałem się ze może przez to ze nie wiadomo czy jest Świerzy olej w silniku wygląda to albo na popychacze albo na wytarte krzywki na wałku rozrządu olejek zmieniłem na Mobil 10W40 i nic nie pomogło po pewnym czasie zaczął lekko brać olej to zalałem mu moto doktorka pomogło ale na jakiś czas wlałem już 3 moto doki i nic klepie jak stary koń tylko cegłówkę postawić na gaz i czekać aż się skatuje sam ;] może wy macie jakieś pomysły co to może być na 100% ze tak klepie , czytałem w necie ze te silniki tak klepią :rotfl:

ale tłumaczyć sobie stukanie nie świerzym olejem...przesadziłeś :kac:



koszczukinho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 09, 2009 20:25
Lokalizacja: Ełk

Post autor: koszczukinho » pn lut 09, 2009 20:40

Niedaawno kupiłem se takiego samego Golfa i mam dokładnie taki sam problem. Zaczełem od wymiany oleju poradzono mi żeby zalać 15W40, oczywiście nic nie pomogło,
następnie wymieniłem dwa tłoki bo były luźne i nic,
mechanik poszukał informacji i powiedział że to olej źle go smaruje i mam teraz 5W40
przy okazji wymieniłem olej w skrzyni biegów bo biegi różnie wchodziły
po tych wszystkich naprawach pracuje nadal jak disel a na dodatek szarpie przy 2 do 2,5 tys obrotów jak dodaje gazu :grrr: :grrr:



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » pn lut 09, 2009 20:57

Taki urok tego silnika. Oczywiście nie każdy egzemplarz stuka. Można próbować to eliminować niektórym sie udaje ale koszty są spore. U mnie też klepie szczególnie na zimnym ale kombinowanie z olejami, motodoktorami nie ma sensu to nic nie pomoże a wręcz przeciwnie.



Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Post autor: cens » wt lut 10, 2009 23:45

bibi466 pisze:Taki urok tego silnika.
NO zgadzam się mam to samo :P szczególnie jak zimny silnik. Podczas jazdy tego nie słychać, a na postaju... NO ja słucham zawsze głośno muzyki :D



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 105 gości