Przeciek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

michu64
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 21:22
Lokalizacja: Poznań

Przeciek

Post autor: michu64 » pn gru 15, 2008 19:49

Witam wszystkim. Mam dosyc nietypowy problem. Zauwazylem , ze podczas solidnych opadow deszczu od strony pasazera przecieka woda na dywanik. Dokladnie kapie z czegos podobnego do gabki , znajduje sie to dokladnie z prawej strony od schowka. Moze ktos sie spotkal z czyms podobnym i orientuje sie , gdzie szukac przyczyny zbierania sie wody w tym miejscu ?



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn gru 15, 2008 20:01

przy podszybiu - tam gdzie jest siatka na wlocie powietrza do wentylatora powinien byc taki otwor w podszybiu ktorym splywa woda z tamtad
sprawdz czy nie nalecialo tam lisci lub czegos innego



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » pn gru 15, 2008 20:12

Sprawdź to co agrala, mówi. Ewentualnie może masz pęknięte to plastikowe podszybie i cieknie Ci woda przez tą kratkę, wlot powietrza i przez wentylator leje się na dywanik



cyrulinski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: pt lis 21, 2008 20:41
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Przeciek

Post autor: cyrulinski » wt gru 16, 2008 00:14

michu64 pisze:Witam wszystkim. Mam dosyc nietypowy problem. Zauwazylem , ze podczas solidnych opadow deszczu od strony pasazera przecieka woda na dywanik. Dokladnie kapie z czegos podobnego do gabki , znajduje sie to dokladnie z prawej strony od schowka. Moze ktos sie spotkal z czyms podobnym i orientuje sie , gdzie szukac przyczyny zbierania sie wody w tym miejscu ?

Na bank,pozatykane przepusty.Napewno masz pełno wody w podszybiu.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt gru 16, 2008 00:54

Podejrzewam ze nie masz lub masz ale popekaną osłonę podszybia.
Pod nia jest kratka i wlot do dmuchawy, to tam cieknie woda. Założ cos nad kratke (folia kawał plastiku), lub z tego co wiem mozna uszczelnic to co jest podlozone pod kratke plastikową.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » wt gru 16, 2008 01:01

Maćkooo pisze:Podejrzewam ze nie masz lub masz ale popekaną osłonę podszybia.
A co to ma do rzeczy?Chodzi o to żeby woda miała ujście...



Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » wt gru 16, 2008 01:05

Ja w swoim mk II tez kiedys mialem taki problem i winowajca byla uszczelka przedniej szyby. Woda sie dostawala pod nia i gdzies tam pod deska sie przedostawala i kapala tak jak u ciebie z tej niby gabki. Jak bedzie sucho to lej po niej woda i szukaj przecieku, jezeli bedzie sucho to musisz szukac gdzies indziej. Jezeli masz szyberdach to moga tez byc winne kanaliki odprowadzajace wode. Ich ujscie jest wlasnie w tamtej okolicy (ida slupkiem i wchodza w blotnik). Powodzenia w poszukiwaniach
Ostatnio zmieniony wt gru 16, 2008 01:08 przez RoBaL84, łącznie zmieniany 1 raz.



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » wt gru 16, 2008 02:06

bongo pisze:A co to ma do rzeczy?Chodzi o to żeby woda miała ujście...
Ano chodzi o to że jak woda dostaje się pod maskę to nie spływa po tym plastikowym podszybiu a potem do odpłwywów, tylko może sobie kapać do wlotu powietrza (do tej kratki), a potem do środka auta. Ja tak u siebie miałem, bo ten plastik był pęknięty akurat nad tą kratką.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt gru 16, 2008 11:07

bongo pisze:A co to ma do rzeczy?Chodzi o to żeby woda miała ujście...
No właśnie, jak podyszbie jest popekane to przecieka i woda uchodzi do kokpitu.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt gru 16, 2008 11:23

bongo pisze:A co to ma do rzeczy?Chodzi o to żeby woda miała ujście...
wszsytko ok, ale jak ma pekniete podszybie i akurat powiedzmy w okolicach kratki tak ze sie leje idealnie w dziure :) to woda ma ujscie .... do srodka :D

1.podszybie
2.kratka wentylatora jezeli podszybie jest całe
3. zapchane odplywy + peknieta kratka wentylatora


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » wt gru 16, 2008 11:27

1. Zatkane odpływy w błotnik, woda sie zbiera i przecieka przez kratkę wentylatora

2. WYPACZONA kratka lub uszkodzone mocowania, lub brak uszczelki pod nią. Ja miałem źle wpiętą, wypaczyła się i woda podciekała mimo drożnych odpływów.

3.Uszkodzone uszczelnienie błotnika, to może sprawić największy problem w usunięciu

4. Brak którejś gumowej zaślepki w ścianie grodziowej

5.Przepuszczająca uszczelka drzwi, lub uszkodzona folia izolacyjna pod tapicerką na drzwiach (byłyby ślady na tapicerce drzwi).

6.Uszczelka szyby, ale to najmniej częsty przypadek

Jak poszukasz na forum ktoś zamieszczał link do porady na jakiejś WWW jak sobie z tym poradzić.

[ Dodano: 16 Gru 2008 10:28 ]
guti pisze:
bongo pisze:A co to ma do rzeczy?Chodzi o to żeby woda miała ujście...
wszsytko ok, ale jak ma pekniete podszybie i akurat powiedzmy w okolicach kratki tak ze sie leje idealnie w dziure :) to woda ma ujscie .... do srodka :D
podszybie powinno mieć w 1/4 długości od końca otwór ściekowy, widziałem kiedyś podróbke bez odpływu, woda lała się prościutko do wentylatora :grin:


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

michu64
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 21:22
Lokalizacja: Poznań

Post autor: michu64 » wt gru 16, 2008 11:59

Dziekuje wszystkim za wszelakie porady. Jako iz dzisiaj mam dzien wolny, od rana staralem sie powalczyc z moim problemem. Zaczne moze od poczatku , tj problem z przeciekami mam od czasu w zasadzie gdy kupilem auto. Przeciaki wystepuja gdy.... no wlasnie nie ma kompletnie reguly. Moze calymi dniami padac i auto jest suchutkie , a moze spasc lekki deszcz i popadac z 1h i juz cieknie. Dodam tylko , ze przecieki nie wystepuja gdy auto jest zaparkowane( w wiekszosci przypadkow). Przewaznie dopiero podczas jazdy i to najczesciej podczas hamowania , woda zaczyna sobie powoli splywac. Dzisiaj sprawdzilem to podszybie , wyjalem cale no i nigdzie nie zauwazylem zadnych pekniec. Otwory ktorymi woda sobie splywa nie byly zapchane. Odplywy w blotnikach takze nie sa zapchnane.
Kratka jest cala , nigdzie nie jest popekana , wokol niej tez wszedzie bylo sucho , chociaz jej nie zdejmowalem, bo nie moglem sobie poradzic. Co do przedniej szyby , uszczelka wyglada solidnie , nie zauwazylem zeby gdzies przepuszczala. Odplywy w szyberdachu tez sa szczelne , woda ladnie splywa rurkami , takze no kurcze juz nie mam kompletnie pomyslow :crazy:



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » wt gru 16, 2008 12:13

1.drzwi, są ślady na tapicerce?

2. zaślepki i korki w przedniej grodzi, są wszystkie?

[ Dodano: 16 Gru 2008 11:14 ]
a i czy nadkola są na swoim mijescu?


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt gru 16, 2008 12:27

michu64, to nie kratka ma byc peknieta tylko nieszczelne ma byc łącznie kratki z blacha , tam jest taka gabczka , ona zazwyczaj jak juz jest wiekowa( ciezko zeby nie:P w naszych bolidach) to po prostu sie wykrusza, ja bym jednak sprobował zdjac ta kratk wyczyscil do zera wszsytko złozył na silikon i dookola jeszcze paluchem wysmarował dla pewnosci :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 311 gości