Przygasają światła gdy np zamykam szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

xplo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: śr maja 14, 2008 11:33
Lokalizacja: Świnoujście

Przygasają światła gdy np zamykam szyby

Post autor: xplo » czw gru 11, 2008 19:16

Witam zauważyłem dzisiaj, że mi na sekundę przygasną światła, przednie i tylne oraz w środku lampka na podsufitce, gdy zamykam szyby, obojętnie którym przyciskiem ( 3 drzwiowa wersja ), bądź gdy włączam ogrzewanie tylnej szyby.

Normalnie to mi nie przygasają ani jak włączam migacze, ani jak ruszam, przyciskam sprzęgło, gaz.

Rano jak odpalam auto to podczas odpalania zapalają mi się dwie kontrolki od ABS i ESP, gasną po odpaleniu. Auto odpala od kopa.

Proszę o pomoc co może być przyczyną ??
Ostatnio zmieniony czw gru 11, 2008 19:44 przez xplo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » czw gru 11, 2008 19:37

Mało wydajny alternator oraz akumulator, ostatnio to przerabiałem



xplo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: śr maja 14, 2008 11:33
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: xplo » czw gru 11, 2008 19:42

I takie same objawy miałeś ?? Jak poznać które z tego ? Zapewne muszę się udać do mechanika który to zmierzy tak ?? Czy można tak jeździć, czy to szkodzi czemuś ?



Golfu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn lis 06, 2006 20:21
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Golfu » czw gru 11, 2008 19:48

Może akumulator do wymiany...
Możesz miernikiem zmierzyć napięcie na zaciskach akumulator podczas pracy na biegu jałowym by wykluczyć niepoprawną prace układu ładowania.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » czw gru 11, 2008 19:50

Wiadomo że przy odpalaniu jest duży pobór prądu i nawet radio zgaśnie zaś jak dałem 62Ah to ani nie jęknie ale za tym idzie wymiana alternatora założyłem 90Azamiast 70A.
A skoro na pracującym silniku ci przygasają światła podczas załączania odbiorników energii to ewidentna wina alternatora lub samego regulatora , sprawdź czy nie masz strat na samym nawet kablu plusowym doładowania aku
Skoro nie dasz rady samemu to wizyta u elektryka nie unikniona a idą mrozy!!!!!
Ostatnio zmieniony czw gru 11, 2008 19:51 przez pszczyna, łącznie zmieniany 1 raz.



xplo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: śr maja 14, 2008 11:33
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: xplo » czw gru 11, 2008 20:05

Kurde zawsze coś... Posprawdzam w poniedziałek wszystko u elektryka. A czy takie przygasanie szkodzi czemuś ?? Może się zrobić jakieś zwarcie czy coś ??
Ostatnio zmieniony czw gru 11, 2008 20:06 przez xplo, łącznie zmieniany 1 raz.



Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Post autor: Magnus » czw gru 11, 2008 20:08

Witam zauważyłem dzisiaj, że mi na sekundę przygasną światła, przednie i tylne oraz w środku lampka na podsufitce, gdy zamykam szyby, obojętnie którym przyciskiem ( 3 drzwiowa wersja ), bądź gdy włączam ogrzewanie tylnej szyby.
….............................................................................................................
Mam taki sam objaw ale wtedy tylko, gdy silnik nie pracuje ino prąd plynie z akumulatora. Zauwazylem to wlasnie na lampce w podsufitce i lampce w bagazniku, na swiatlach raczej nie zosttawiam auta bo akumulator nie jest w najlepszej formie ma 60% sprawnosci- może w tym jest pies pogrzebany. Sprawdzales Swoj akumulator.

Swiatła to ino przygasaja jak silnik schodzi na wolne obroty ,ale to pewnie jest to ze alternator wtedy nie zdarza wytworzyc odpowiednia ilosc pradu.--Jest to ponoć normalna rzecz w golf4.

Rozwiazaniem może być rowzniez sciagniecie klem z akumulatora i dokladne oczyszczenie ich oraz biegunow akumulatora. Sprawdz łączenia na przewodzie masowym, czy nie zaśniedziały.
…...............................................................................
Rano jak odpalam auto to podczas odpalania zapalają mi się dwie ikonki od ABS i ESP, gasną po odpaleniu. Auto odpala od kopa.

To chyba normalne ze się swiecą i gasną ,gorzej jakby nie gasły- tez mialem taki problem. Zrobilem tak jak kiedys napisal kolega PSZCZYNA sprawdziłem wszystkie bezpieczniki które mają cos wspolnego z ABS i ESP-oczyscic jak zasniedziałe. Pozniej dolalem do Maxa plynu chamulcowaego i przestało swiecic. ABS działa:)

POWODZENIA.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw gru 11, 2008 20:10

doladuj aku i zostaw to



xplo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: śr maja 14, 2008 11:33
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: xplo » czw gru 11, 2008 20:16

Nie sprawdzałem jaki mam stan akumulatora zrobię to w poniedziałek jak się uda.

Co do tych kontrolek to one nie powinny się zapalać ponownie !! podczas odpalania to może wskazywać (chyba) na słaby akumulator ?? Wytłumaczę jeszcze raz, przekręcam kluczyk, wszystkie kontrolki gasną, gdy przekręcam kluczyk dalej aby odpalić podczas odpalania zapalają się te 2 kontrolki ESP i ABS i gasną w chwili gdy silnik się zapala.


Czym oczyścić te bieguny i klemy od aku ??
Ostatnio zmieniony czw gru 11, 2008 20:18 przez xplo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw gru 11, 2008 20:25

mi abs gasnie dopiero po odpaleniu silnika,po 1-2 sek

[ Dodano: Czw Gru 11, 2008 19:27 ]
xplo pisze:Czym oczyścić te bieguny i klemy od aku ??
b szczotka druciana,lub drobnym papierem sciernym.potem skrec i na wierzch posmaruj np.tawotem.



xplo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: śr maja 14, 2008 11:33
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: xplo » czw gru 11, 2008 20:39

W poniedziałek podjadę sprawdzić stan tego akumulatora oraz alternatora. Czy ktoś wie jakiej mocy powinien się znajdować akumulator oraz alternator do mojego silnika ? 1.9 TDI ALH.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw gru 11, 2008 20:42

xplo, jesli chodzi o przygasanie swiatel jak np domykasz szyby to ja to widzialem juz w chyba stu golfach i w moim.jesli chodzi tylko ci oto to nieszukaj dziury w calym.przeczysc klemy,naladuj aku i jezdzij.
Ostatnio zmieniony czw gru 11, 2008 20:43 przez Duber, łącznie zmieniany 1 raz.



xplo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: śr maja 14, 2008 11:33
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: xplo » czw gru 11, 2008 20:48

Tak , jak zamykam szyby, nawet jak są zamknięte i przyciskam przycisk do góry aby zamknąć to wtedy też przygasną na sekundę, tak samo zauważyłem, że przygasły jak włączyłem ogrzewanie tylnej szyby...

A wiesz czemu te kontrolki abs i esp mi się świecą gdy odpalam ? Tak jak wcześniej opisałem zanim odpalam to czekam aż wszystkie pogasną, i póżniej gdy zgasną i odpalam to się znowu zapalają abs i esp i gasną jak się zapali.
Ostatnio zmieniony czw gru 11, 2008 20:50 przez xplo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw gru 11, 2008 20:58

xplo pisze: jak zamykam szyby, nawet jak są zamknięte i przyciskam przycisk do góry aby zamknąć to wtedy też przygasną na sekundę
dokladnie tak jak u innych i jest ok.jest wtedy pobor pradu wiekszy,i sa takie objawy przy niepelnym naladowaniu aku.
co do esp abs tak jest.gdyby po zapaleniu auta dalej ci sie palily to masz cos uszkodzone.ale jak gasna po zapaleniu to jest ok.niepamietam czy w chwili samego krecenia rozrusznikiem one gasna,ale wazne ze sie niepala po zapaleniu auta



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 345 gości