Golf II 1.3 przerywa podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

janusz_007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 22:34
Lokalizacja: Lubaczów
Kontakt:

Golf II 1.3 przerywa podczas jazdy

Post autor: janusz_007 » ndz gru 07, 2008 11:09

witajcie,.

moj tato ma golfa II 1.3 (wielopunktowy wtrysk) z 1992 r.. nieraz podczas jazdy auto zaczyna dziwnie przerywać, w momencie dodawania gazu tak jakby sie dusi... jednym słowem skacze jak żabka, wtedy dam na wolny bieg, wkrece na wieksze obroty i po chwili normalnie jedzie, za jakis czas znow to samo ? co to moze byc? czy ktos sie z was z tym spotkał?
zmieniałem juz kable wysokiego napiecia, aparat zapłonowy, niebieski czujnik odp za temp cieczy chłodzącej? co to może byc?
proszę was o pomoc bo zaden z mechaników w moim mieście nie moze sobie z tym poradzic?



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » ndz gru 07, 2008 11:23

pompa, filtr paliwa, czujnik halla, luzna kostka przy aparacie zaplonowym lub przy cewce



janusz_007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 22:34
Lokalizacja: Lubaczów
Kontakt:

Post autor: janusz_007 » ndz gru 07, 2008 12:40

pompa ---> nie sprwdzałem , filtr paliwa ---> zmieniany chyba ze dwa razy, czujnik halla ---> zmieniony razem z aparatem zapłonowym aczkolwiek sprzęt był używany, luzna kostka przy aparacie zaplonowym -------- >>>>> która kostka?? ta co wchodzi do czujnika halla??? lub przy cewce --- > nie sprawdzałem hmmm aż tyle moze być przyczyn? kurcze? hm od czego zacząć?
ps
pompa paliwowa jeśli się przekreca załpon słychac jak podaje paliwo i nie słychać jakiś niepokojących objawów? hmmmmm



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » ndz gru 07, 2008 15:39

moze przekaznik od pompy puszcza
chodzi mi o kostke co sie podpina do halla - ta 3 pinowa



coquelicot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 26, 2007 15:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: coquelicot » ndz gru 07, 2008 16:30

mnie też przerywał, ten sam model, aż w końcu przestał odpalać w ogóle. Winnym okazał się aparat zapłonowy...


Coquelicot

Awatar użytkownika
grześ226- kosmos
szef wszystkich szefow!!!
szef wszystkich szefow!!!
Posty: 189
Rejestracja: czw maja 01, 2008 15:35
Lokalizacja: Olszynka<>Prudnik
Kontakt:

Post autor: grześ226- kosmos » śr gru 02, 2009 12:41

dolaczam sie do tematy mam ten sam silnik i ten sam problem-->> silnik przerywa, a czasami jezdzie dobrze :crazy: :crazy:



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

Post autor: marcinas1983 » śr gru 02, 2009 15:52

Tak samo miałem u siebie... auto np. przy ruszaniu ze skrzyżowania nie jechało ja mu na gaz a on prawie gasł... przyczyna... pompka wstępna nie podawała paliwa... a dokładniej jakiś druciarz taką manianę tam odstawił, że nie mogła paliwa podawać :P . Szkoda tylko, że dowiedziałem się o tym po 5 mies od zrobienia swap'a na diesla :) . Teraz najlepsze... dowiedziałem się dlatego, że... przyjechało inne mk2 z takim samym objawem + hałasująca pompa paliwa przed tylnym prawym kołem. Wymieniłem tą pompę na inna i... auto nie odpala... okazało się, że ta co jest w zbiorniku nie podaje w ogóle paliwa.... po jej wymianie nie było już żadnego duszenia się.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

daroo00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob cze 07, 2008 00:21
Lokalizacja: Krapkowice

Post autor: daroo00 » śr gru 02, 2009 23:08

Ja u siebie miałem taki sam problem - na przykład kiedy jechałem na czwórce 60km/h dodawałem gazu a samochodzik zaczynał podskakiwać - dosyć długo próbowałem dojść co to może być. Dodam jeszcze że obroty tez były strasznie nierówne. W prawdzie pompa ta z tyłu pod podwoziem koło prawego koła trochę piszczy, ale mniejsza z tym odpiąłem sondę lambda i normalnie niebo a ziemia. autko już nie skacze - ma większego "kopa" (nie wiem jak ze zużyciem paliwa), wolne obroty ustabilizowały się.

W ostatnim czasie miałem też problem z odpalaniem zimnego silnika - po uruchomieniu gasł po jakichś 5 sekundach, ale od czasu odpięcia sondy ten problem też zniknął. A piszcząca pompa i tak daje sobie rade bez problemu.

Może spróbuj odpiąć sondę, przejechać kilka kilometrów i zobaczysz czy pomogło...


daroo00

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: spawacz » śr gru 02, 2009 23:38

hall zapewne konczy zycie.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 367 gości