Stalowe Przewody hamulcowe

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Hans_gd4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 20:59
Lokalizacja: 3city

Stalowe Przewody hamulcowe

Post autor: Hans_gd4 » pt gru 05, 2008 22:18

Przy wymianie tuleji były odkręcone wężyki od stalowych przewodów przy użyciu metody podgrzewania :grin: [ bo nie było innej mozliwości tego ruszenia:otepienie:] i teraz z jednej strony podcieka mi płyn-wygląda tak, jakby podciekał z samej przyłaczki - jest jakaś szansa na uszczelnienie tego?
Idąc dalej- wymieniając te metalowe przewody [czego bym chiał uniknąć] na miedziane - co z tymi końcówkami/ przyłączkami, do których dokręca się wężyki? osobno się kupuje i montuje na końcówki przewodów czy jak?
Sprwadzalem w Etce, że same przewody nie wystepują jako część zamienna - jedynie zwijane przewody po 5m, które sie docina i do których trzeba też osobno kupować/ montować przyłaczki - może ktoś to potwierdzić lub wyprowadzić mnie z błędu?


DżedajA2 86
A6 Afn by Tune-up.pl

Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Post autor: golfiarz1 » pt gru 05, 2008 22:32

w kazdym sklepie motoryzacyjnym kupisz o dludosci jakiej chcesz z koncowkami takimi jak trzeba koszt kilka zlty wymien i bedzie spokoj


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

DariuszK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pt maja 16, 2008 18:51
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: DariuszK » pt gru 05, 2008 22:43

zmierz dlugosc mniej wiecej, i dostaniesz miedziane przewody ( łatwo je formować) wymienisz na nowe i po klopocie



robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » sob gru 06, 2008 22:08

Spróbuj na początek spróbować je dokręcić ,może nie są do końca dokręcone.



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » sob gru 06, 2008 22:20

Kolego ja to ostatnio przerabiałem.
Idziesz do sklepu gdzie dorabiają przewody hamulcowe i prosisz o przewód o jakiej chcesz długości ze złączkami 10x1 (takie występują w naszych vw)

napisz o który dokładnie przewód chodzi to napiszę Ci jakiej długości występuje.

[ Dodano: 06 Gru 2008 21:21 ]
Hans_gd4 pisze:Przy wymianie tuleji były odkręcone wężyki od stalowych przewodów przy użyciu metody podgrzewania :grin: [ bo nie było innej mozliwości tego ruszenia:otepienie:] i teraz z jednej strony podcieka mi płyn-wygląda tak, jakby podciekał z samej przyłaczki - jest jakaś szansa na uszczelnienie tego?
Idąc dalej- wymieniając te metalowe przewody [czego bym chiał uniknąć] na miedziane - co z tymi końcówkami/ przyłączkami, do których dokręca się wężyki? osobno się kupuje i montuje na końcówki przewodów czy jak?
Sprwadzalem w Etce, że same przewody nie wystepują jako część zamienna - jedynie zwijane przewody po 5m, które sie docina i do których trzeba też osobno kupować/ montować przyłaczki - może ktoś to potwierdzić lub wyprowadzić mnie z błędu?
Kolego ja to ostatnio przerabiałem.
Idziesz do sklepu gdzie dorabiają przewody hamulcowe i prosisz o przewód o jakiej chcesz długości ze złączkami M10x1 (takie występują w naszych vw)

napisz o który dokładnie przewód chodzi to napiszę Ci jakiej długości występuje.

[ Dodano: 06 Gru 2008 21:22 ]
Hans_gd4 pisze:Przy wymianie tuleji były odkręcone wężyki od stalowych przewodów przy użyciu metody podgrzewania :grin: [ bo nie było innej mozliwości tego ruszenia:otepienie:] i teraz z jednej strony podcieka mi płyn-wygląda tak, jakby podciekał z samej przyłaczki - jest jakaś szansa na uszczelnienie tego?
Idąc dalej- wymieniając te metalowe przewody [czego bym chiał uniknąć] na miedziane - co z tymi końcówkami/ przyłączkami, do których dokręca się wężyki? osobno się kupuje i montuje na końcówki przewodów czy jak?
Sprwadzalem w Etce, że same przewody nie wystepują jako część zamienna - jedynie zwijane przewody po 5m, które sie docina i do których trzeba też osobno kupować/ montować przyłaczki - może ktoś to potwierdzić lub wyprowadzić mnie z błędu?
Kolego ja to ostatnio przerabiałem.
Idziesz do sklepu gdzie dorabiają przewody hamulcowe i prosisz o przewód o jakiej chcesz długości ze złączkami M10x1 (takie występują w naszych vw)

napisz o który dokładnie przewód chodzi to napiszę Ci jakiej długości występuje.


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Hans_gd4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 20:59
Lokalizacja: 3city

Post autor: Hans_gd4 » sob gru 06, 2008 23:03

Wiem jakiej dlugości potrzebuje - kolega "Edward" prawdę powie :grin:
Moje pytanie bardziej dotyczyło samych końcówek ale jak widzę z waszych odpowiedzi jest to towar standardowy :bajer:

[ Dodano: 07 Gru 2008 22:26 ]
A więc lekko zgłupiałem :hmm:
Rysunek tylnich przewodów w Variancie jak poniżej:
Obrazek
1. Interesują mnie przewody nr 5 i 8 [Podane sa po dwie wartości długości do każdego-który wybrać?]
Teraz bardziej zastanawiające:
2.Z rysunku wynika, że występowały wersje z korektorem [przewody nr 6 i 9] i bez korektora [przewody nr 5 i 8] - jednakże, z tego co przeszukałem i co mówi Etka wszystkie golfy posiadały korektor bez wyjątków ? [mam ABS; korektora u mnie nie widać a układ zgadza się według schematu z przewodami 5 i 8]
Dodam, że auto jest 100% oryginał ze znana przeszłością; hamuje b. dobrze - w rzeczywistości jak i na rolkach :hmm:
Ostatnio zmieniony ndz gru 07, 2008 23:54 przez Hans_gd4, łącznie zmieniany 2 razy.


DżedajA2 86
A6 Afn by Tune-up.pl

llooki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 16:00
Lokalizacja: bialystok

Post autor: llooki » śr gru 10, 2008 09:37

Witam
Hans_gd4 moze moglbys wrzucic taki sam schemacik przewodow hamulcowych do passata b3 1.9D chcialbym wymienic u siebie komplet przewodow.
pozdro



Hans_gd4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 20:59
Lokalizacja: 3city

Proszę :bajer:

Post autor: Hans_gd4 » czw gru 11, 2008 22:39

Passat 1992, tył
Obrazek


DżedajA2 86
A6 Afn by Tune-up.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 335 gości