Ślizgające się sprzęgło i zakup nowego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Ślizgające się sprzęgło i zakup nowego

Post autor: mojama » wt gru 02, 2008 22:19

Witam,

Prawdopodobnie będę miał do wymiany sprzęgło. Średnio się znam na temacie ale to co się teraz dzieje zapewne nazywane jest ślizganiem sprzęgła.
Zauważyłem to dzisiaj gdy na trójce przycisnąłem. Nagle obroty wzrosły szybciej niż zawsze a prękości nabierał wolniej. Kopa dostał z opóźnionym zapłonem.
Sytuacja się powtarza za każdym razem. Na dwójce jest to mniej wyczuwalne ale jest.

Mam w związku z tym następujące pytania:

(silnik 1.8t, agu 99, 5 biegów)

1. Ile może takie sprzęgło jeszcze wytrzymać i jaki będzie efekt finalny - nie będę mógł ruszyć? Generalnie mało jeżdżę i jestem ciekaw czy mogę wymianę zostawić na nowy rok.

2. Jakiej firmy sprzęgła polecacie? Nie interesuje mnie żadne super hiper sport, wystarczy mi takie jakie jest (ale nie wiem jakie jest, auto mam od półtora roku, wiem tylko że jest hydrauliczne).

3. Czy warto zainteresować się regeneracją sprzęgła?

4. Ile mniej więcej kosztować będzie robocizna - sama wymiana?

5. Czy jeśli obecnie mam sprzęgło hydrauliczne to muszę też takiego szukać? Jeśli jest tu dowolność to które jest lepsze: hydra czy mechaniczne?

6. Inne ważne wskazówki związane z zakupem sprzęgła.

pozdrawiam,



Awatar użytkownika
Scientist
Forum Master
Forum Master
Posty: 1245
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 20:41

Post autor: Scientist » śr gru 03, 2008 01:50

mojama pisze:1. Ile może takie sprzęgło jeszcze wytrzymać i jaki będzie efekt finalny - nie będę mógł ruszyć? Generalnie mało jeżdżę i jestem ciekaw czy mogę wymianę zostawić na nowy rok.
wytrzyma Ci pewnie chwile, u Mnie jak padlo to wymienialem odrazu, tak nagle samo z siebie, a tarcza prawie do nitów zjechana :P
mojama pisze:2. Jakiej firmy sprzęgła polecacie? Nie interesuje mnie żadne super hiper sport, wystarczy mi takie jakie jest (ale nie wiem jakie jest, auto mam od półtora roku, wiem tylko że jest hydrauliczne).
Ja brałem komplet Sachs'a, ale można brać śmiało Luk'a albo Valeo - w serwisie pewnie nie bedziesz tego kupował bo zabulisz majatek - radze wymontowac stare sprzeglo i pojechać do sklepu sprawdzic czy jest takie samo, były 2 rodzaje 220mm lub 228 - u Mnie na 4 sprawdzane sztuki pasowało tylko jedno
mojama pisze:3. Czy warto zainteresować się regeneracją sprzęgła?
nie sądze ... wiec przygotuj sie na duży wydatek :D
mojama pisze:4. Ile mniej więcej kosztować będzie robocizna - sama wymiana?
zależy jak Ci mechanik policzy, przygotuj sie na koszta ok 300zl albo i wiecej
mojama pisze:6. Inne ważne wskazówki związane z zakupem sprzęgła.
patrz pkt. 2



Zane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 30, 2008 21:59
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Zane » śr gru 03, 2008 11:10

obyś nie miał tego co ja czyli rozwalony uszczelniacz skrzyni i zalana tarcza sprzęgła.
Do tego rozwalona obudowa łożyska - słynna wada fabryczna mojej skrzyni:)

Jutro odbieram auto :food: i fakturę :crazy:
Ostatnio zmieniony śr gru 03, 2008 11:10 przez Zane, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » śr gru 03, 2008 19:41

Dzięki za rady.
Dowiedziałem się, że robota będzie kosztować ok. 200zł.

Sprzęgło kupię Luk'a prawdopodobnie. Tylko jest mały problem ze średnicą, bo w żadnym sklepie nie potrafili mi powiedzieć na 100% jaką mam średnicę. Wymieniono mi 3 rodzaje 220, 223 (chyba) i 228. To najmniejsze kosztować będzie 500zł, to kolejne niecałe 600zł. To największe ponad 800zł. Niezła różnica.
Mam nadzieję, że moje okaże się to najmniejsze :)



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » śr gru 03, 2008 23:10

A nie poinformowano Cię kolego o tym że masz koło 2-masowe?
Ostatnio załatwiałem dla jednego mechanika do mk4 1.8T sprzęgło bo też się ślizgało i okazało się że 2-mas do wymiany był więc proponuję wrócić do sklepu i zapytać o komplet żebyś później zawału nie dostał jak Ci zrobią auto...



Awatar użytkownika
Gicek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 16, 2008 19:19
Lokalizacja: KRAKOW
Kontakt:

Post autor: Gicek » śr gru 03, 2008 23:30

Ostatnio mialem przyjemnosc wymieniac sprzeglo bo tez zaczelo niestety slizgac i wstawilem caly pakiet bez dwumasy firmy zax:)a czy dobre to moze niech sie fachowcy wypowiedza.Mechanik zachwalal ze lepszego nie ma he.Pozdrawiam


VW GOLF IV 1.8 20V 125KM

Awatar użytkownika
Scientist
Forum Master
Forum Master
Posty: 1245
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 20:41

Post autor: Scientist » czw gru 04, 2008 00:51

$iwy pisze:że 2-mas do wymiany był więc proponuję wrócić do sklepu i zapytać o komplet żebyś później zawału nie dostał jak Ci zrobią auto...
opcjonalnie mozna wymienic, ale jesli jest cale i nie lata to mozna zostawic, sam dwumas kosztuje duzo wiecej niz kompletne sprzegło ... co do ceny ja przy 40% zniżce za komplet Sachs'a placilem jakos 660zl



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » czw gru 04, 2008 08:21

Scientist pisze:
$iwy pisze:że 2-mas do wymiany był więc proponuję wrócić do sklepu i zapytać o komplet żebyś później zawału nie dostał jak Ci zrobią auto...
opcjonalnie mozna wymienic, ale jesli jest cale i nie lata to mozna zostawic,
Ale opcjonalnie dowie się tego jak je zdejmą :bajer:
i żeby w razie W nie dostał zawału :hmm:



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » czw gru 04, 2008 19:33

$iwy pisze:A nie poinformowano Cię kolego o tym że masz koło 2-masowe?
Gadaliśmy i o tym, wiem że jeśli koło będzie też do wymiany to koszta idą o drugie tyle w górę.
Mechanik jednak jest optymistą i twierdzi, że będzie dobrze, ja też w to wierzę :) Na akcję umówiony jestem dopiero na środek miesiąca.

pozdrawiam,



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » pt gru 12, 2008 15:56

Już mam sprawę załatwioną :)
Udało mi się znaleźć komplet sprzęgła Luk'a za 460zł. Wymieniłem przy okazji olej w skrzynki. Wszystko to z robotą kosztowało mnie 720zł więc jestem zadowolony.

Pedał sprzęgła pracuje teraz tak jak zawsze chciałem - tak leciutko :)

pozdrawiam,



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 263 gości