Uszkodzony 1/2 fis?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

R_Tomek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt lis 08, 2005 18:37
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Uszkodzony 1/2 fis?

Post autor: R_Tomek » pn gru 01, 2008 21:42

Witam
Zakupiłem ostatnio zegary z 1/2 fis i już po zamontowaniu okazało się że fis jest prawie nieczytelny, tzn. patrząc na wprost i z lewej strony litery w fisie zlewają się z tłem, natomiast patrząc z prawej strony od pasażera wszystko elegancko widać.
Czy ktoś się spotkał z taką usterką? Jak można to naprawić?

Dzisiaj zauważyłem, że po nocy FIS znów jest czytelny, ale jak przejadę parę kilometrów i wnętrze samochodu nagrzeje się to znów robi się nieczytelny? Wynika z tego, że szkodzi mu ciepło :otepienie:
Ostatnio zmieniony wt gru 02, 2008 18:17 przez R_Tomek, łącznie zmieniany 2 razy.


Mój Golfik: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=171049

marnog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt sie 05, 2008 20:43
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: marnog » pn gru 01, 2008 22:15

Podepnę się po temat, ja mam zaś taka usterkę w 1/2 Fis że gdy było ciepło(przez lato) i jak samochód był w słońcu i się nagrzał to wyświetlacz tak jakby po bokach robił się nieczytelny a rano jak było chłodniej i teraz jak jest chłodno wszystko widać...Jak można to naprawić?



mi_chas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt paź 27, 2009 00:31
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mi_chas » śr lis 04, 2009 15:05

Witam.
Nie wiem czy problem nadal aktualny, ale można go bardzo prosto rozwiązać. Sam miałem podobny problem w moim MK4. Z tym ze u mnie FIS był czytelny tylko gdy temperatura utrzymywała się powyżej 10 st. i nie było wilgotno. Poniżej 10st podczas jesiennej pluchy i przymrozków, migał robił się cały czerwony zanikały wyświetlane info lub całkowicie jakby go nie było. Męczyłem się z nim zeszłej zimy nie znajdując rozwiązania a gdy nastała wiosna temat zniknął by znów powrócić wraz z chłodem. Gdy usłyszałem o czyszczeniu FIS'a postanowiłem spróbować pomimo opinie, że nie zawsze to działa. I UDAŁO SIĘ :):):) Mianowicie wystarczy wykręcić zegary dostać się do FIS'a delikatnie wyjąć go z zatrzasków. Po jednej stronie będzie taka malutka gumeczka ze stykami w środku. Wykąpałem ją w spirytusie wyczyściłem miejsce jej styku z wyświetlaczem i problem zniknął :):) Czas ok 15 min.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 373 gości