Skrzynia biegów - wkladanie biegów niezmiernie trudne

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Skrzynia biegów - wkladanie biegów niezmiernie trudne

Post autor: Maćkooo » pt lis 28, 2008 23:50

Czołem użytkownicy forum :D
Mój problem to chacząca skrzynia biegów. Pomimo wymiany własciwie całego mechanizmu zewnetrznego wiele sie nie poprawiło. Luzów na ciegnach brak, jedyny luz wystepuje na drążku wychodzącym ze skrzyni i jest to luz lewo prawo o jakis 1cm. Niewiem czy cos sie da jeszcze z tym zrobic. Wymieniałem olej 2 razy najpierw zlałem stary którego zostało 1,2l , wlałem minereła 1,7l , potem zalałem pełen syntetyk 75W90 no i nie jest dobrze. W miedzyczasie zmieniałem jeszcze tarcze sprzegła. Własciwie to mam tak , wsteczny - jest ok, 5 bieg tez, ale 1, 2, 3, 4 to juz meczarnia. Co ciekawe jak sie wrzuca na przemian 3 i 4 to jest elegancko, a jak sie właczy na chwile 2 bieg i potem 3 lub 4 to jest duzy opór.
Silnik zgaszony odpalany nic sie nie zmienia, na ciepłym jest jeszcze gorzej niz na zimnym.
Co tu robic, czy to sprzegło, jakies ciegna wewnatrz, olej, czy poprostu skrzynia jest juz do kiczu ???
No chyba że ten typ tak ma :panna:
Ostatnio zmieniony pt lis 28, 2008 23:52 przez Maćkooo, łącznie zmieniany 1 raz.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
Cypis876
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: wt lut 20, 2007 14:22
Lokalizacja: Częstochowa (SC)
Kontakt:

Post autor: Cypis876 » sob lis 29, 2008 10:57

ja bym tak powiedział olej nie ma nic z tym wspólnego jeżeli mówisz że to na zgaszonym silniku.A jeśli chodzi o skrzynie to do roboty o ile bedzie sie opłacać, bo jak nie to skłaniał bym sie w stronę używki. A wracaj do przyczyny mogoło sie coś w srodku wyrobic

[ Dodano: 29 Lis 2008 10:16 ]
jedno jest pewne im dłużej bedziesz nasiłe wrzucać tym gorzej dla skrzyni może sie zdarzyc tak że wrzucisz bieg i sie zakleszcze
Ostatnio zmieniony sob lis 29, 2008 15:38 przez Cypis876, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » sob lis 29, 2008 22:09

Widze ze niewielu chce lub ma pojecia jak tutaj mi pomóc. Wiem że to trudny temat.
Hm to może poradzcie w razie czego na jaka skrzynie wymieniać te dotychczasową.
Konkretnie mowa o swapie , czy z mk3 czy mk4, mk5 które pasuja?
Dotychczasowa była 4T.
Ile ew. taka skrzynka kosztuje (5 biegów), oczywiscie ile kosztuje taka która bedzie płynnie przełaczac bo szajsu nie chce.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
Cypis876
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: wt lut 20, 2007 14:22
Lokalizacja: Częstochowa (SC)
Kontakt:

Post autor: Cypis876 » sob lis 29, 2008 22:59

5 cio biegowa na allegro kosztuje 300 zł

http://allegro.pl/item487660670_skrzyni ... ml#gallery

Piszę żew 100% sprawna

[ Dodano: 29 Lis 2008 22:01 ]
Maćkooo pisze:Widze ze niewielu chce lub ma pojecia jak tutaj mi pomóc. Wiem że to trudny temat.

przynajmniej ja próbuje ci pomoc i masz rację temat nie należy do łatwych

[ Dodano: 29 Lis 2008 22:02 ]
ewentalnie można jechac na szrot może jakaś w dobrym stanie sie uchowała
Ostatnio zmieniony sob lis 29, 2008 23:01 przez Cypis876, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 208 gości