Problem z obrotomierzem MK III

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
matti6060
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt cze 13, 2008 21:50
Lokalizacja: Częstochowa

Problem z obrotomierzem MK III

Post autor: matti6060 » pt lis 28, 2008 21:54

Witam
Mam problem z obrotomierzem w moim golfie MKIII 2.0 (2E),mianowicie obrotomierz ewidentnie oszukuje i nie wiem czym to jest spowodowane,jest to strasznie denerwujace poniewaz zaniza on obroty... na biegu jalowym pokazuje strasznie niskie obroty a na wysokich odciecie ma po 4000obr,gdy podpialem auto pod kompa okazalo sie ze obroty sa wlasciwe tylko obrotomierz oszukuje,problem dotyczy tylko obrotomierza, pozostale wskazniki pokazuja dobrze...zauwazylem jedna rzecz inne gti maja predkosciomierz do 240Km\h a moj ma 260Km\h jak w Vr6 nie wiem czy byly one przekaldane bo auto mam od niedawna i nie znam jego historii.w kazdym razie prosze o pomoc,czy da sie cos z tym zrobic???moze ktos mial juz taki problem????
tak to wyglada (sory za jakosc ale nagrywalem telefonem :grin: ):
z gory dzieki za pomoc



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lis 28, 2008 22:03

normalka bo masz licznik od VR-a (6 cylindrów zamiast cztery) i taki licznik jest inaczej zrobiony. Szukaj takiego wyskalowanego do 240, od silnika 4-cylindrowego, byle nie od diesla.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
matti6060
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt cze 13, 2008 21:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: matti6060 » pt lis 28, 2008 22:06

Nie da sie nic z tym zrobic??? widzialem kiedys na youtube filmik i gosciu mial gti z takimi licznikami i wskazywal ok...podkreslam ze pozostale wskazania sa prawidlowe...


[size=134][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3462679#3462679][color=red]X[/color][/url][/size]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lis 28, 2008 22:20

przerobić trzeba by elektronikę w liczniku, nie wiem czy ktoś na forum wie jak. Chodzi o to że w twoim silniku na 1 obrót wału licznik dostaje 4 impulsy od czujnika halla, a w VR 6 impulsów (tyle ile cylndrów). I do tej ilości impulsów wypadających na jeden obrót wału silknika licznik musi być dostowany. Nie kombinuj, liczników na szrotach i allegro jest multum, swój sprzedasz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
matti6060
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt cze 13, 2008 21:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: matti6060 » pt lis 28, 2008 22:23

W sumie masz racje nie warto kombinowac a 100zl to nie duze pieniadze;) a ten mozna opylic bo jest w bdb stanie dzieki za pomoc :pub: :pub:


[size=134][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3462679#3462679][color=red]X[/color][/url][/size]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 397 gości