Auto zamula na ciepłym silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BazaMKII
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: wt sie 28, 2007 21:26
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Auto zamula na ciepłym silniku

Post autor: BazaMKII » pt lis 28, 2008 20:05

Witam
mam taki problem a mianowicie w ciągu 3 miesiecy padł mi 2 razy czujnik cisinienia oleju ten 0.3bara i nie świeci mi sie kontrolka przy przekręceniu kluczyka co to moze byc ze te czujniki zdychają moj silnik to 1.8 PF
pomuszcie mi
a i jeszcze gdy olej ma temp.92-95stopni to na LPG auto mi zamula co to moze byc

nowe pytanie nizej
Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 16:24 przez BazaMKII, łącznie zmieniany 3 razy.


Mój MK2 GTI WOLFSBURG EDITION ONE & CORRADO USA zapraszam do oceny:
viewtopic.php?f=91&t=363063
Obrazek

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pt lis 28, 2008 20:49

Może jakieś kiepskie trafiłeś (może oba kupiłeś w tym samym sklepie i tego samego producenta). W sumie taki czujnik "nie ma prawa paść" tak szybko.
Na pewno padają czujniki? Mierzyłeś je omomierzem?


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
BazaMKII
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: wt sie 28, 2007 21:26
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: BazaMKII » pt lis 28, 2008 21:02

zodiak pisze:Może jakieś kiepskie trafiłeś (może oba kupiłeś w tym samym sklepie i tego samego producenta). W sumie taki czujnik "nie ma prawa paść" tak szybko.
Na pewno padają czujniki? Mierzyłeś je omomierzem?
no gdy kabel czujnika przyloze do +w aku to sie kontrolka zapala albo wkręcam stary orginalny to terz kontrolka sie zapala tylko ten orginalny mi przecieka bo jest pekniety.
a tamte kupilem w tym samym sklepie i tego samego producenta. to moze maja jakas wade. i nie wytrzymuja cisnienia. nie wiem co moze byc powodem bo sie nie znam


Mój MK2 GTI WOLFSBURG EDITION ONE & CORRADO USA zapraszam do oceny:
viewtopic.php?f=91&t=363063
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lis 28, 2008 21:47

no co ty? Kabel czujnika dajesz do plusa? Przecież on podać ma masę z bloku silnika na licznik a nie plus. Jeszcze popalisz coś w liczniku. Poza tym czujnik 0,3 bara jest zwykłym włącznikiem, który na wyłączonym silniku jest rozwarty a o uzyskaniu cśnienia oleju ma się zewrzeć (styk do masy) , to w ten sposób sprawdzaj.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
matti6060
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt cze 13, 2008 21:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: matti6060 » pt lis 28, 2008 22:02

zodiak pisze:Może jakieś kiepskie trafiłeś (może oba kupiłeś w tym samym sklepie i tego samego producenta). W sumie taki czujnik "nie ma prawa paść" tak szybko.
Na pewno padają czujniki? Mierzyłeś je omomierzem?
Tez tak mysle moj ziomek mial identyczny problem...kupil jakis tani zamiennik i wymienial to 3 razy :grin: kupil orginal i problem zniknal :bigok:



Awatar użytkownika
BazaMKII
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: wt sie 28, 2007 21:26
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Auto zamula na ciepłym silniku

Post autor: BazaMKII » pn gru 01, 2008 16:23

witam
mam takie pytanie co moze byc powodem ze gdy jest ciepły silnik to auto mi zamula na LPG i na BENZYNIE. co to moze byc czy to moze byc sonda lambda, albo slabe cisnienie w silniku


Mój MK2 GTI WOLFSBURG EDITION ONE & CORRADO USA zapraszam do oceny:
viewtopic.php?f=91&t=363063
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 303 gości