Płyn chłodniczy w zbiorniczku wyrównawczym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tomek8622
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt lis 04, 2008 10:17
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Płyn chłodniczy w zbiorniczku wyrównawczym

Post autor: Tomek8622 » czw lis 27, 2008 15:23

Witam wszystkich posiadaczy Vw, mam takie pytanie posiadam passata B5 1.8T rocznik 97 i ciekawi mnie jedna rzecz gdy auto postoi noc w garażu to poziom płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczyn podchodzi pod pozim minimum dopiero jak się rozgrzeje silnik do 90 stopni to podnosi się płym do poziomu między min. a max. i chodzi mi o to czy tak się powinno dziać czy ten płyn powien być zawsze po miedzy min i max. niezależnie od tego czy jest zimny czy ciepły silnik, jedno wiem napewni że jak odkręce korek od wlewu oleju to nie ma na nim tzw. mleka i wiem również że auto nie dymi na niebiesko ani na czarno. Z góry dzieki za odpowiedz.



Masac81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 14, 2008 11:26
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Post autor: Masac81 » czw lis 27, 2008 15:33

WitajTomek8622, Plyn chlodniczy jak i inne ciecze ma swoja rozszerzalnosc cieplna.Poprostu noce sa zimne,silnik ostygniety i wtedy plyn sie ''kurczy''.A gdy silnik sie nagrzewa,plyn rowniez podnosi swoja temperature i wowczas zwieksza swoja objetosc.


[img]https://imageshack.com/i/fk515kg[/img]

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw lis 27, 2008 18:02

dokłądnie jak kolega wyzej - rozszerzalność temperaturowa cieczy jest odpowiedzią :bigok:
Wszystko masz sprawne



Tomek8622
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt lis 04, 2008 10:17
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: Tomek8622 » sob lis 29, 2008 13:35

oki dzięki za odpowiedź



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob lis 29, 2008 19:40

Na lekcji Chemi się spało co!!!!



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » ndz lis 30, 2008 14:46

pszczyna pisze:Na lekcji Chemi się spało co!!!!
ha ha !
no to już wiemy, że poza kolegą Tomek8622 też jeszcze ktoś spał na lekcjach :chytry: bo rozszerzalność termiczna ciał stałych, ciekłych i gazowych to właściwość fizyczna a nie chemiczna.


Obrazek

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » ndz lis 30, 2008 16:11

I owszem lecz fizyka to gazy a chemia to ciecze jak byś nie wiedział



Awatar użytkownika
wachelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: sob cze 16, 2007 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wachelo » ndz lis 30, 2008 16:27

pszczyna pisze:I owszem lecz fizyka to gazy a chemia to ciecze jak byś nie wiedział
A ciała stałe to biologia?? To bardzo ciekawe, co napisałeś, mógłbyś to jakoś rozwinąć :helm:



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » ndz lis 30, 2008 16:36

SosnoVWiec -- i wszystko wiadomo w tym temacie



Awatar użytkownika
wachelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: sob cze 16, 2007 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wachelo » ndz lis 30, 2008 16:41

Coś nie halo z Sosnowcem, jakieś przykrości Cię spotkały? Prosiłem tylko o rozwinięcie myśli o tym, że chemia zajmuje się cieczami, a fizyka gazami, bo dalej nie mam odpowiedzi :green_fuck: A może po prostu nie znajdujesz wytłumaczenia dla swojego daleko idącego stwierdzenia i czepiasz się różnych rzeczy jak na przykład info o userze??
Ostatnio zmieniony ndz lis 30, 2008 16:44 przez wachelo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz lis 30, 2008 16:46

pszczyna, kolego Ty lepiej idź odpocznij bo w innym temacie własńie napisałeś że jesteś po dwóch zmianach i jesteś baaaardzo zmęczony, więc zamiast wszczymać konflikty na każdym możliwym polu to odpocznij.
pszczyna pisze:I owszem lecz fizyka to gazy a chemia to ciecze jak byś nie wiedział
bueheheh no ja np nie wiedziałem tekst stulecia :bajer: lepiej sprawdź co piszesz

[ Dodano: Nie Lis 30, 2008 15:47 ]
wachelo, zignoruj (zajrzyj tutaj co on wypisuje http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=201782 )
Ostatnio zmieniony ndz lis 30, 2008 16:49 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wachelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: sob cze 16, 2007 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wachelo » ndz lis 30, 2008 16:56

OK, już wiem, co to za "pan", więc szkoda nerwów. A swoją drogą, dlaczego na forum ktoś ma płacić, że "pan" miał zły dzień i że klawiatura sama robi z "rz" literę "ż" (zwłaszcza, że jest na forum sprawdzanie pisowni). A argumentacja kto skąd pochodzi, czy gdzie mieszka to po prostu przedszkole.
Ostatnio zmieniony ndz lis 30, 2008 16:57 przez wachelo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz lis 30, 2008 17:06

wachelo, nie no więc właśnie ja jestem krawaciarzem a Ty z Sosnowca więc nie jesteśmy godni rozmowy z tym "Panem". Nie ma co tracić nerwów i odpukać klawiatury która u mnie jeszcze działa poprawnie :).
A btw z tego co się orientuję to "działanie klawiatury" w życiu dorosłym jest wprost zależne od tego jak często uczęszczało się do szkoły oraz z wychowania otrzymanego od rodziców i tym podobnych rzeczy. Ten Pan najwyraźniej ani na j.polski ani na chemię i fizykę nie chodził. Nie wiem jakie wychowanie otrzymał i czy w ogóle ale chyba z tym też słabo, skoro gość zniża się do takiego poziomu i ucieka do tak prostackich argumentów to pozostaje olanie delikwenta, bo to nie ten poziom.

"Jak się Janek nie nauczy to i Jan nie będzie umiał i klawiatruka będzie pisać głupoty"



Awatar użytkownika
wachelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: sob cze 16, 2007 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wachelo » ndz lis 30, 2008 17:09

sas_gti pisze:wachelo, nie no więc właśnie ja jestem krawaciarzem a Ty z Sosnowca więc nie jesteśmy godni rozmowy z tym "Panem". Nie ma co tracić nerwów i odpukać klawiatury która u mnie jeszcze działa poprawnie :).
A btw z tego co się orientuję to "działanie klawiatury" w życiu dorosłym jest wprost zależne od tego jak często uczęszczało się do szkoły oraz z wychowania otrzymanego od rodziców i tym podobnych rzeczy. Ten Pan najwyraźniej ani na j.polski ani na chemię i fizykę nie chodził. Nie wiem jakie wychowanie otrzymał i czy w ogóle ale chyba z tym też słabo, skoro gość zniża się do takiego poziomu i ucieka do tak prostackich argumentów to pozostaje olanie delikwenta, bo to nie ten poziom.

"Jak się Janek nie nauczy to i Jan nie będzie umiał i klawiatruka będzie pisać głupoty"
:pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 355 gości