Duże zużycie paliwa ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Darek_dk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 00:31
Lokalizacja: Wrocław

Duże zużycie paliwa ?

Post autor: Darek_dk1 » czw lis 27, 2008 13:45

Witam serdecznie.
Kupiłem Golfa IV kombi z silnikiem 1.6 AZD (2001 r). Auto jest fajne tylko według mnie za
dużo pali. W jeździe miejskiej po Wrocławiu spala mi 11,5 litra/100 km. Dziennie przejeżdżam około 20 km do pracy i z powrotem, z czego w korkach stoję około 5 minut w jedną stronę. Nogę mam lekką. Czy takie zużycie paliwa jest normalne (VW podaje 9.5l/100km) a jeżeli nie, to co może być przyczyną.

Pozdrawiam serdecznie.
Darek_dk1
P.S. Klimatronik ma w pozycji Ekono.



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » czw lis 27, 2008 14:10

Darek_dk1, trochę dużo rzeczywiście spala. Ale biorąc pod uwagę niską temp zewnętrzną oraz to, że silnik przez pierwsze 5-8 km nie osiąga optymalnej temp a po 20 km jest wyłączany to wynik 11 litrów jest realny... Zonka dojeżdża do pracy (codziennie po 10 km), A3 z silnikiem 1,6 (nie 16 a 8 zaworów), i niżej 8 litrów nie jest w stanie zejść...
Tak więc twój wynik jest wysoki co nie znaczy, że nierealny.


Dziki

hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » czw lis 27, 2008 15:25

duzo faktycznie.
zobacz czy przypadkiem nie masz ciągle włączonego osuszania przedniej szyby. to też podnosi spalanie.
ale 11,5litra to sporo.
uszkodzona sonda lambda wpływa na spalanie, może czas go podpiąć pod VAG?
może to dziwne ale oponki też potrafią mieszać -złe ciśnienie itp, niektóre modele opon mają wysokie opory toczenia a to nie sprzyja ekonomi.
powiedz mi też czy przypadkiem nie wozisz ze sobą jakichś ciężkich gratów? obciążenie auta skutecznie podnosi spalanie.
pzdr
Ostatnio zmieniony czw lis 27, 2008 15:28 przez hauer, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GoF » czw lis 27, 2008 15:34

Mi w na odcinku ok 7 km do pracy (start na zimno) pali ok 8,5-9,5l/100 a i po 11 nie raz widziałem ale ta trasę pokonuje od 20min do 40min wiec korki duze. Nie było by nic w tym dziwnego gdyby nie to ze ja mam diesla a nie benzyne. W ilosci spalania podawane przez producenta nie nalezy wierzyc i takie spalanie jakie masz jest mozliwe.



Darek_dk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 00:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Darek_dk1 » czw lis 27, 2008 18:13

hauer pisze:duzo faktycznie.
zobacz czy przypadkiem nie masz ciągle włączonego osuszania przedniej szyby. to też podnosi spalanie.
ale 11,5litra to sporo.
uszkodzona sonda lambda wpływa na spalanie, może czas go podpiąć pod VAG?
może to dziwne ale oponki też potrafią mieszać -złe ciśnienie itp, niektóre modele opon mają wysokie opory toczenia a to nie sprzyja ekonomi.
powiedz mi też czy przypadkiem nie wozisz ze sobą jakichś ciężkich gratów? obciążenie auta skutecznie podnosi spalanie.
pzdr
Mam włączony nawiew na szybę, ale climatronik jest w pozycji ekono.
Co do opon mam 205 (szersze niż powinny) Good Year wyprodukowane w Chinach. Ciśnienie prawidłowe.
Samochodem jeżdżę sam, a bagażnik jest pusty.
Pozostaje sonda lambda, ale wczoraj byłem na przeglądzie i analiza spalin nie wykazała nic niepokojącego.
Co jeszcze zauważyłem, wolne obroty wachają się między ok. 650..800 obr/min (jak jest nagrzany).
Być może ten typ tak ma, ale na razie nie chce mi się w to wierzyć.

Jeszcze raz pozdrawiam serdecznie.
Darek_dk1
Ostatnio zmieniony czw lis 27, 2008 18:19 przez Darek_dk1, łącznie zmieniany 1 raz.



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » czw lis 27, 2008 21:16

wachają się czy falują (ewidentne skoki wskazówki obrotomierza). co do opon, 205 były standardowo pakowane do wersji comfortline (limuzyna), a goodyear-y chyba mają małe opory toczenia. proponowałbym podjechać i podłączyćgo pod VAG, może coś wyjdzie i sprawa się rozwiąże sama.
Ostatnio zmieniony czw lis 27, 2008 21:17 przez hauer, łącznie zmieniany 1 raz.



Darek_dk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 00:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Darek_dk1 » czw lis 27, 2008 22:42

hauer pisze:wachają się czy falują (ewidentne skoki wskazówki obrotomierza). co do opon, 205 były standardowo pakowane do wersji comfortline (limuzyna), a goodyear-y chyba mają małe opory toczenia. proponowałbym podjechać i podłączyćgo pod VAG, może coś wyjdzie i sprawa się rozwiąże sama.
Wachają się. Zmiany są zauważalne co 3..5 sekund. A jak włączę klimatronik to wolne obroty wzrastają do 1000 obr/min. Co do Vaga, święta racja, jak tylko znajdę czas to podjadę.

Darek_dk1



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 445 gości