Silnik do MK2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kutwica
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: sob mar 15, 2008 19:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Silnik do MK2

Post autor: kutwica » pn lis 24, 2008 18:54

Witam mam małe pytanie.
Chciałbym wymienic silnik w moim golfie 1.8RP bierze olej i ma juz przejechane 300 tys.Moje pytanie dotyczy tego jaki silnik 1.8 wybrac do wymiany czy szukac silnika z golfa czy może z jakiegos młodszego Volkswagena pasata lub golfa III?Co wy nato?
Pozdro.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn lis 24, 2008 19:04

najmniej kłopotu będzie z wymianą znowu na RP.
Następne w kolejności jeśli chodzi o kłopot z wsadzeniem to będzie każdy inny 1,8 z golfa 2 lub golfa 3 , moze to być np gti 1,8 8v albo 16 v tylko trzeba byc się zorientować co z układem napędowym albo jakiś monowtrysk 1.8 z golfa 3.
Najbardziej kłopotliwe będzie wsadzenie silnika który nie występował w tej budzie ale to też jest do zrobienia. np ABF 16v
W każdym z tych przypadków (poza pierwszym) trzeba silnik przekładać z wiązką , kompem, często też ze skrzynią i półosiami , no i wyhamować by to tez trzeba było bo Rp przeważnie ma małą tarczę z przodu a tyłu bęben (choć to nie reguła)



Awatar użytkownika
blazejm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 21:16
Lokalizacja: Dobrzyca
Kontakt:

Post autor: blazejm » pn lis 24, 2008 19:12

kutwica, polecam Ci wstawić silniczek 1,8 ABS z Golfa 3 (ja tak własnie zrobiłem jakies pół roku temu) lub Toledo, w zasadzie żadnych kłopotów ze swapem, musisz jedynie przełożyć koła pasowe i mocowanie od RP a reszta wszystko pasuje i chodzi jak ta lala:) Poza tym ABS ciutke mniej pali, ma większy moment przy niższych obrotach no i możesz znaleźć nawet egzemplarz z przebiegiem koło 150tys albo nawet mniej


[b][color=indigo]Moja Golfinka: :D [/color] (wszystkie foty na 1-szej stronie ;) )
http://vwlkp.pl/viewtopic.php?t=158[/b]

Awatar użytkownika
stelmik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: wt mar 18, 2008 18:09
Lokalizacja: dęblin
Kontakt:

Post autor: stelmik » pn lis 24, 2008 19:22

co to 300tyś na RP ,wymień uszczelniacze zaworów i pośmigasz jeszcze 200tyś RP to dobry motor szkoda kasy na wymianę silnika



Awatar użytkownika
blazejm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 21:16
Lokalizacja: Dobrzyca
Kontakt:

Post autor: blazejm » pn lis 24, 2008 19:32

ja mialem 350tys przejechane na RP`ku i oleju ani grama nie brał aż pewnego pięknego dnia panewka się posypała, po wymianie na ABS stwierdziłem że ten RP był zajechany i to mocno, kompresji już nie miał itp, 300tys to mimo wszystko troszke już jest dla tego silnika



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Re: Silnik do MK2

Post autor: mate64 » pn lis 24, 2008 20:50

kutwica pisze:Witam mam małe pytanie.
Chciałbym wymienic silnik w moim golfie 1.8RP bierze olej i ma juz przejechane 300 tys.Moje pytanie dotyczy tego jaki silnik 1.8 wybrac do wymiany czy szukac silnika z golfa czy może z jakiegos młodszego Volkswagena pasata lub golfa III?Co wy nato?
Pozdro.
Sam jeżdże RP, na budziku 190 kkm, ale sądze że może być ciut więcej jednak :grin:
RPki są nie do zajeżdżenia, ja bym proponował przed podjęciem decyzji na temat zmiany motoru sprawdzić np kompresję na cylindrach. Mój brał litr oleju na 1000, po wymianie uszczelniaczy owszem bierze również, ale pół litra na 10 000 :grin: :grin: Podejrzewam że te pół litra dla tego że leci mi pod pokrywą klawiatury, a nie mam czasu tego zrobić. :grin: :grin: :grin:

Także najpierw diagnostyka stanu technicznego motoru a potem kombinowanie z przekładką. Chyba że masz za dużo kasy, oraz czas i możliwosci to szukaj KR'a z osprzętem :bajer: :bajer:


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 429 gości