PANEWA CZY NIE?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bacus0086
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt lis 21, 2008 16:10
Lokalizacja: śląsk

PANEWA CZY NIE?

Post autor: bacus0086 » pt lis 21, 2008 16:16

wczoraj jade sobie normalnie nie ciagnac polowki do konca i nagle widze fajkny zakret a że ślisko bylo to sobie zredukowalem troche (ale nie tak zeby na tamtym biegu flaki wypluł) i na zakrecie w *#cenzura#* na dwojce!! rzucilo fajnie troche autkiem wyjechalem na prosta i nagle takie stukanie slysze metaliczne... mysle cholera panewka? akurat bylem z kumplem i ten powiedzial a wez przygazuj wiec wziolem go normalnie rozpedzilem 2,3,4 i nie bylo czuc zadnego spadku mocy, falowania obrotow czy szarpania wiec jesli chidzi os trate mocy to jej nie bylo ale jak dodawalem gazu to glos (to stukanie) bylo i jest sszybsze w zaleznosci od obrotow silnika ale nie jest glosniejsze niz przy biegu jałowym... na gazie normalnie jedzie, na paliwie tez.. zapala silniok i gasi sie normalnie wiec nioby OK tylko to stukanie Smile a stukanie jest po lewej stronie silnika od strony rozrzadu i alternatora i jest dosc glosne gdy otworzy sie maske... wiec co to moze byc? aha i dymi jak cholera czy to na paliwie czy na gazie ;/



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt lis 21, 2008 16:21

Prędzxiej głowica do remontu niż wał, ale wystarczy zdejmować na odpalonym silniku przez kombinerki po jednym przewodzie zapłonowym i jeżeli objaw zniknie na którymś cylindrze to panewka obrócona. Od razu ustalisz, która to.



Awatar użytkownika
bacus0086
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt lis 21, 2008 16:10
Lokalizacja: śląsk

Post autor: bacus0086 » pt lis 21, 2008 16:38

to juz chyba leopiej sil;nik kupic jakis za 300zeta chodza tylko ze ja mam w gazniku i z LPG



CysPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob paź 04, 2008 14:03
Lokalizacja: Łazy
Kontakt:

Post autor: CysPL » pt lis 21, 2008 17:31

kolego ja za panewki zaplacilem 80 zl nowki, do tego by cie wyszla uszczelka pod miche z 13 zł, nie obylo by sie o olej nowy i fiter oleju, to z koszt z rzedu 15 filter olej z 50 zł w sumie to jakies 150 - 180 zl jezeli rzeczywiscie panewki.



Awatar użytkownika
bacus0086
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt lis 21, 2008 16:10
Lokalizacja: śląsk

Post autor: bacus0086 » pt lis 21, 2008 17:54

CysPL pisze:kolego ja za panewki zaplacilem 80 zl nowki, do tego by cie wyszla uszczelka pod miche z 13 zł, nie obylo by sie o olej nowy i fiter oleju, to z koszt z rzedu 15 filter olej z 50 zł w sumie to jakies 150 - 180 zl jezeli rzeczywiscie panewki.
a miales takie same objawy? gdzie dostales te panweki i uszczelke? sorry ze tak ptytam ale nei znam sie na VW mialem wczesniej honde dohc i to calkiem inna bajka z remontem i czesciami :(



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » pt lis 21, 2008 18:01

na bank panewa ale jest to przecież do zrobienia samemu robiłem osobiście w mk3 ,warunek że po drodze nie dostał wał .


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
bacus0086
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt lis 21, 2008 16:10
Lokalizacja: śląsk

Post autor: bacus0086 » pt lis 21, 2008 18:09

wielblad2 pisze:na bank panewa ale jest to przecież do zrobienia samemu robiłem osobiście w mk3 ,warunek że po drodze nie dostał wał .
A długo to ropbiles?

TO JAK Z TYMI CZĘŚCIAMI GDZIE MOZNA JE DOSTAC?



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » pt lis 21, 2008 19:19

osobiście i solo zeszło pół dnia itylko 4 browce. części kupowałem u znajomka w inter carsie. jak na pierwszy raz wyszło git w tym przypadku czas pracuje dla ciebie pośpiech jest wskazany tylko i wyłącznie przy łapaniu pcheł.nic na chama nic na szybko i dobrze patrzeć na oznaczenia demontowanych części gdzie i jak były zamontowane pomyłki drogo kosztują. :hmm:


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » pt lis 21, 2008 23:45

To nie panewka - piszesz że dymi.
Raczej sugeruję wykruszenie tłoka na pierścieniu uszczelniającym a może samego pierścienia...
Panewka nie daje objawu dymienia... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

CysPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob paź 04, 2008 14:03
Lokalizacja: Łazy
Kontakt:

Post autor: CysPL » sob lis 22, 2008 00:16

no nie wiem u mnie stukalo kopcilo a jednak to byla panewa, po wymianie wszystko wrocilo do normy.

tak jak kolego napisal wyzej czesci w inter cars czy w jakims innym sklepie tylko pamietaj o podaniu typu silnik oraz oznaczenia 3 literowego ktore jest w bagażniku na naklejce pomoze to bardzo w znalezieniu panewek.


jezeli chcesz wykluczyc pierscionki sprawdz ile masz cisnienia na cylindrze i wtedy bedzie wiadomo czy pierscionki czy panewki. gdyz jak by poszly pierscionki to bedzie kiepska kompresja. no i jesli mozesz odpal silnik i posluchaj przy misce czy stuka jesli tak to na 99 % panewka
Ostatnio zmieniony sob lis 22, 2008 00:20 przez CysPL, łącznie zmieniany 2 razy.



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » sob lis 22, 2008 11:20

bacus0086, zsamej ciekawości jak będziesz po diagnozie daj znać co i jak


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
bacus0086
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt lis 21, 2008 16:10
Lokalizacja: śląsk

Post autor: bacus0086 » sob lis 22, 2008 12:35

Nie zgadniecie co sie okazalo :) okazalo sie ze uszczelka pod kolektorem wydechowym padla i dlatego tez tak napierdziela :) kompresji nie stracil ani nic :) ale za to woda mi spierdziela z ukladu i musze sprawdzic szczelnosc :) POZDRO



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości