dziwny odgłos z pod bezpiecznikow albo przekazników od kiero

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sados7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt lis 18, 2008 17:55
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

dziwny odgłos z pod bezpiecznikow albo przekazników od kiero

Post autor: sados7 » wt lis 18, 2008 19:28

Prosze o pomoc w sprawie dziwnego klikania dochodzacego z lewej strony pod włącznikiem swiateł gdzie znajdują się bezpieczniki. Zauważyłem to przy rannych odpaleniach samochodu bądż po dłuższej przerwie-latem tego nie miałem czyżby temperatura pogody miała na to wpływ mogę się domyslac ze to klika może jeden z przekazników jakiś, czy to jest normalne ,czy tak nie powinno być :crazy: czy można jakoś temu zaradzić jest to denerwujace . I drugi z mojch problemów migotanie deski rozdzielczej a szczególnie te miejsce gdzie wskazuje mi zuzycie paliwa i temperaturę małe okienko z czerwonym podswietleniem ( nie swieci ciagłem światłem tylko czasami ma takie migotki zabuzenia w swieceniu ) mam wrazenie ze i delikatnie mi głowne światła chodz - czy coś z masą może to byc czy z napięciem PROSZE O MĄDRE RADY dziekuję i pozdrawiam



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » wt lis 18, 2008 20:44

Te klikanie to prawdopodobnie przekaźnik od dogrzewania elektrycznego, rano gdy silnik jest jeszcze zimny to przy dodawaniu gazu(wzrostu obrotów) przekaźnik aktywuję się i dogrzewa układ chłodzenia.

A z tym migotaniem deski i świateł, sprawdź może alternator może za mało prądu daje i jest na wykończeniu.



sados7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt lis 18, 2008 17:55
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: sados7 » wt lis 18, 2008 21:00

To rozumiem że nawet jak bym wymienił ten przekażnik to by było tak samo po prostu tak ma być czyli odpuscic sobie temat a u Państwa z golfikami z diselem tez tak jest z tym przkaznikiem klikaniem



marek_mk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lis 21, 2007 02:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: marek_mk2 » wt lis 18, 2008 22:26

sados7 pisze:To rozumiem że nawet jak bym wymienił ten przekażnik to by było tak samo po prostu tak ma być czyli odpuscic sobie temat a u Państwa z golfikami z diselem tez tak jest z tym przkaznikiem klikaniem
u mnie tez klika przez pierwsze 2-3sekundy po wlaczeniu zimnego silnika...z tym, ze ja mam mk2 1.6D 87'
ale ciezko mi powiedziec, czy to normalne...mam troche wrazenie, ze to nie tylko od temperatury zalezy ale tez od wilgotnosci.

podpinam sie pod temat, czy u innych tez takie odglosy wystepują?
dla mnie to brzmi jak wielokrotne przelaczenia przekaznika w krótkim czasie. bądz kiepski styk na jakims polaczeniu. ale wlasnie nie wiem co to do konca.

pozdrawiam!



sados7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt lis 18, 2008 17:55
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: sados7 » śr lis 19, 2008 18:04

co do migotek tej deski i swiatełek to alternator daj chyba za dużo prądu wolne obroty 14,7 a na 2000 tys 15 z groszmi z polecenia mam zeby zrobić ładowanie bo nie jest normalne czy tak POZWOLIĆ MECHANIKOM POSZPERAĆ W ALTERNATORZE konsultowałem się z nimi i to co powiedzieli ( może dioda ,regulator napiecia itd itp ) czy to może być trafiona diagnoza :grin:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr lis 19, 2008 18:07

a akumulator w jakim stanie? Mi przygasały światła z powodu starego aku...



sados7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt lis 18, 2008 17:55
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: sados7 » śr lis 19, 2008 18:13

kupiłem ten samochód w tym roku w marcu od znajomego to mówił ze przelatał jedna zimę czyli nówka tylko jest pytanie jak długo na takim doładowaniu jezdził czy go ni zasiarczyło ?????według mnie jest akumulator oki

[ Dodano: 19 Lis 2008 17:15 ]
jutro ma do mechanika pozwolic robić im te ładowanie to normalne jest ze tak ładuje czy nie



marek_mk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lis 21, 2007 02:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: marek_mk2 » śr lis 19, 2008 22:28

za dużo prądu? chyba chodzi Ci o napięcie ładowania?
w katalogu by trzeba sprawdzić pewnie jakie powinno być, ale na moje oko to 15V to wcale nie za duzo i napewno od 15V ładowania nie przygasały by światła...raczej od za niskiego napięcia.

Edit:
napięcie ładowania akumulatora przez alternator powino być 14-14,4V
regulator napięcia moze masz walniety?

masz problemy z odpaleniem po dluzszym postoju (rozrusznik wolno kręci) ? to by sugerowało, ze akku juz nie daje rady. faktycznie przy zbyt wysokim napięciu ładownaia mozna po dluzszym czasie zasiarczyc sobie akku.
Ostatnio zmieniony śr lis 19, 2008 22:41 przez marek_mk2, łącznie zmieniany 1 raz.



sados7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt lis 18, 2008 17:55
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: sados7 » czw lis 20, 2008 09:06

Panowie rano z odpaleniem nie mam zadnych kłopotów kreci jak trzeba a swiatła mi impulsują a nie przygasają jest to chyba znaczna różnica a co napiecia ładowania to przy 2000 tys obro ma 15 z groszmi a wkrecić mu ok 3000-3500 to pewnie może dochodzic 16-17 i stąd mogą się brac impulsy ??????????? trudno walę na warsztat do szperaczy :grin: dzieki serdeczne dam znac jak sie poprawi i co było pPOZDRAWIAM



marek_mk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lis 21, 2007 02:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: marek_mk2 » wt mar 10, 2009 13:43

i jak tam sytuacja? coś się wyjaśniło?



sados7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt lis 18, 2008 17:55
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

jak tam sytuacja? coś się wyjaśniło?

Post autor: sados7 » wt mar 10, 2009 14:10

był padnięty regulator napięcia po wymianie wszystko cyka i biega pozdrawiam :okej:



marek_mk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lis 21, 2007 02:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: marek_mk2 » wt mar 10, 2009 19:31

to cykanie gdzieś w przekaźnikach tez zniknęło?



sados7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt lis 18, 2008 17:55
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

to cykanie gdzieś w przekaźnikach tez zniknęło?

Post autor: sados7 » wt mar 10, 2009 20:32

Tak przestał pulsować wyświetlacz na desce rozdzielczej i ustapiły światła główne migotanie .....



Awatar użytkownika
TeDIk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw gru 18, 2008 18:36
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: TeDIk » ndz kwie 26, 2009 12:30

Podepne sie bo u mnie tez od paru dni cyka cos w skrzynce bezpiecznikow, dodam ze wczesniej nic tam nie cykalo.Mam wrazenie ze to jakis przekaznik lub cos w tym stylu. Cyka nie tylko z rana ale nawet na cieplym silniku...Co to moze byc??? Nigdy nie mialem problemow z elektryka i wszystko dziala poprawnie :grin:


[url=http://www.fotosik.pl/][img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/040815f71bfe9f53.html[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 89 gości