Nie zapala na benzynie mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Nie zapala na benzynie mk3

Post autor: maro » sob lip 30, 2005 09:20

Witam. Posiadam mk3 1.4 ABD z instalacja LPG, samochod nie chodzi na benzynie ani nie zapala ani po zapaleniu na gazie i przelaczeniu na benzyne nie chodzi. Myslalem ze to pompa wymienilem i dalej nic, wymienilem filtr paliwa i tez nic. Co toi moze byc???????? Dzieki


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
bryszard
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:32
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: bryszard » sob lip 30, 2005 11:17

Witam.Ostatno miałem ten sam problem.Standardowo sprawdż czy masz iskre bo to jest najważniejsze jak nie ma iskry to szukaj przyczyny może padła ci cewka tak sie dzieje.Jak jest iskra i wymieniłeś pompę to może stało ci sie to co u mnie siadł komputer i auto zalewało benzyną w ciągu sekundy tak że nie mógł tego przepalić a potem na gazie nie odpalał bo był zalany(lejący wtrysk lub wtryski)sprawdż iskrę bo raczej to bedzie u ciebie jak nie to pisz co juz sprawdziłeś?Możeci leje wtryskiwacz to musisz wszystko sprawdzić.Jeszcze jedno przełącz go na sam gaz i po zapłonie słychać czy puszcza gaz jak puszcza gaz a bedziesz miał iskre to musi zapalić po długim kreceniu.Jak już odpali to podczas pracy sprubój go przełączyć na benz.



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » sob lip 30, 2005 11:30

Narazie probowalem tylko tego: odpalam auto na gazie jade gdzies 60 km/h i przelaczam na benzyne na biegu, po przelaczeniu auto zwalnia bo nie dostaje paliwa i silnik nie chodzi a po wcisnieciu gazu (przelaczony na benzyne na biegu i rozpedzony) slychac tylko takie buczenie silnika, dzisiaj sprawdze reszte DZIEKI


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 30, 2005 11:57

Skoro na gazie jest ok a na benzynie nie to znaczy prawie na stówę że benzyny silnik nie dostaje. Bo jakby nawet dostawał o wiele za dużo to przy rozpędzonym aucie by szedł.
Więc najpierw trzeba sprawdzić to co dołożone czyli instalację gazową bo pewnie nie włącza wtrysku benzyny po odcięciu gazu. Sprawdż przewód od wtryskiwaczy, on jest przecięty przy montażu gazu i wpięty do instalki gazowej, chyba na nim jest jakiś bezpiecznik w komorze silnika ale nie pamiętam dokładnie. Jeżeli nie ma żadnej przerwy na tym przewodzie to już nie baw się tylko jedź najpierw do gazowników. Chyba że to taki banał jak zatkany filtr paliwa bo się na resztkach jeździło, ale sądze że to sprawdziłeś:)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » sob lip 30, 2005 21:37

Dzieki Panowie ale problem rozwiazany. Najpierw sprawdzilem czy wiazka ktora idzie do pompy przy zbiorniku podaje napiecie. Okazalo sie ze przy kreceniu rozrusznikiem nie pojawia sie napiecie, potem to juz bylo proste sprawdzilem caly kabelek ktory podaje na pompe napiecie i okazalo sie ze poprzedni uzytkownik mial jakies zabezpieczenie ktore przerywalo pompe, wywalilem to i jest git. Jestem tylko troche *#cenzura#*.... ze wydalem 160 zł na nowa pompe.


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 326 gości