woda w III-ce - znalazlem chyba powod.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

majgier

woda w III-ce - znalazlem chyba powod.

Post autor: majgier » pt lip 29, 2005 15:55

witam,

dzisiaj rozebralem plastiki szukajac miejca gdzie mi cieknie, niby znalazlem.
niby to woda ale cos mi sie to wydaje ze to plyn od chlodnicy? zauwazylem ze plyn/woda skapiwala z plastiku gdzie idzie linka nawiewu cieplego / zimnego powietrza.

co jest wyzej? czy to nagrzewnica czy co, moze ktos juz wie co mi tak zalewa.
prosze o pomoc bo nie usmiecha mi sie rozbierac calego przodu :). co robic?



Awatar użytkownika
tomek26106
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: wt sty 25, 2005 16:46
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Kontakt:

Post autor: tomek26106 » pt lip 29, 2005 16:22

nagrzwnica w MK3 znajduje się mniej więcej na srodku auta tuz przy scianie grodziowej, ale gdy jest nieszczelna moze równiez cieknąc na dywanik pasazera, tam gdzie jest dmuchawa.



majgier

Post autor: majgier » pt lip 29, 2005 16:52

stawiam na nagrzewnice bo upal od paru dni a tam woda, czas rozebrac pol auta. ale trafilem.



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » ndz lip 31, 2005 12:08

o ja mam lepsza zagwozdke

- pojawila mi sie woda w bagazniku tak kilka litrow - auto jka zawsze stalo na dworzu, tyle ze tym razem na podjezdzie pod sporym kontem

-padal maly deszcz - uszczelki niby ok - a woda 1 raz w bagazniku-wiekszosc juz wyparowala w te upaly

- szyber byl troche uchylony, ale to chyba nie przez niego nalalo sie bo ma wyprowadzenie wody chyba w innym miejscu ;)

samochod nie byl zamkniety...moze siostrzeniec chcial mi auto zatopic :chytry:


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Andrych
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr sie 18, 2004 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Andrych » ndz lip 31, 2005 12:34

witam mam pytanie u mnie woda tez wlasnie ciekła na podloge pasezera z przodu i z tylu i to wieksza ilosc,moze to byc wina ze nagrzewnica jest nie szczelna pytanie odnosnie mam jak uszczelnicz nagrzewnice ?



majgier

Post autor: majgier » ndz lip 31, 2005 12:45

dzisiaj mnie kur..... zlapala jak zobaczylem wode po prawej znowu pod dywanikiem z 2cm po stronie pasazera, zostawilem ten zlom na noc na dworze bo myslalem ze rozwiazalem problem wody, ale w nocy byla burza i znowu!!!! ku.... spale ten zlom! normalnie panowie az mnie nosi to jest bzdura ale jak ostatnio slyszalem ze "producent przewidzial ze bedzie zbierac sie pod dywanikami woda z przodu i dal worki z piaskiem te szare" ludzie normalnie tragedia cierpliwosc mi sie konczy do tej zabawy w szukanie przyczyny mam ochote spalic ten zlom juz chyba wole nowy maly samochod niz po przejsciach "niemiecka jakosc"... prosze nie brac tego do siebie to taka moja reflekcja spowodowana nerwami.



Awatar użytkownika
Obzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr gru 15, 2004 16:35
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Obzik » ndz lip 31, 2005 13:48

ściągnij próg i te plastikowa osłonke na 1 srubke pod słupkiem i zacznij lac wode z góry po szybie i zobacz czy po słupku ci woda nie leci



majgier

Post autor: majgier » ndz lip 31, 2005 16:17

ok ide, na wszelki wypadek wzialem zapalki ;)

[ Dodano: Nie Lip 31, 2005 16:50 ]
ok testowalem, okazuje sie sie ze woda pojawila sie w lewej stronie kierowcy jakby ze slupka skapiwala oraz w lewej stronie pasazera przy skrzyni biegu. Prosze o pomoc co teraz moge zrobic. co jest powodem ze cieknie. ? dziekuje z gory za pomoc.



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » ndz lip 31, 2005 21:52

Prawdopodobnie woda nie spływa gumowym wężykiem który wychodzi pomiędzy zawiasami,zrób test :polej delikatnie wodę na przednią szybę ,otwórz dżwi i zobacz czy tym wężykiem woda wylatuje(często jest tak że wężyki zapychają sie liśćmi i same się rozłańczają )Ten wężyk gumowy jest bardzo krótki i jest połączony na tej wysokości gdzie wychodzi z innym .i tam się mógł rozłączyć ,zrób tak jak napisał OBZIK żeby się do tego łączenia dostać



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn sie 01, 2005 00:19

Forester pisze:o ja mam lepsza zagwozdke

- pojawila mi sie woda w bagazniku tak kilka litrow - auto jka zawsze stalo na dworzu, tyle ze tym razem na podjezdzie pod sporym kontem

-padal maly deszcz - uszczelki niby ok - a woda 1 raz w bagazniku-wiekszosc juz wyparowala w te upaly

- szyber byl troche uchylony, ale to chyba nie przez niego nalalo sie bo ma wyprowadzenie wody chyba w innym miejscu ;)

samochod nie byl zamkniety...moze siostrzeniec chcial mi auto zatopic :chytry:
Weź wąż z woda i niech ktos leje na łączenie tylnej klapy z dachem, a ty bedąc schowany w zamknietym bagazniku sprawdż z pod której lampy leci woda :)


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

majgier

Post autor: majgier » pn sie 01, 2005 06:58

cieknie nad kierowca pod szyba i pieknie woda zawirowuje na dole. zas prawa strona przy skrzyni to efekt zawirowania wody ktora wplywala przez gumowa zatyczke po prawej stronie na podszybiu i prosto do samochodu.



vwqnio1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn lip 11, 2005 13:34
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: vwqnio1 » wt sie 02, 2005 17:18

majgier pisze:cieknie nad kierowca pod szyba i pieknie woda zawirowuje na dole. zas prawa strona przy skrzyni to efekt zawirowania wody ktora wplywala przez gumowa zatyczke po prawej stronie na podszybiu i prosto do samochodu.
sprawdź czy nie leci przez uszczelke od cięgna do otwierania maski, u mnie uszczelka poszła i zalewało właśnie po cięgle. uszczelka jest zaraz przy silniczku wycieraczek. pzdr:)



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » wt sie 02, 2005 18:44

Corvax pisze:Weź wąż z woda i niech ktos leje na łączenie tylnej klapy z dachem, a ty bedąc schowany w zamknietym bagazniku sprawdż z pod której lampy leci woda :)
ty, nie powiedziales ze trzeba wyjac pulke z tylu- bylo ciemno,nic nie widzialem i zmoklem ;)

---- problem wciaz nierozwiazany ---

:hmm:


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » wt sie 02, 2005 19:24

A Może to łódż podwodna nie samochód np. U-boot? :grin:
Miałem paska jeszcze 1,3 -ciekło. Mam 1.8 cieknie z przodu pod dywaniki nie chce mi sie szukać nawet skąd. Mam MK3 cieknie z tyłu .
Nie wiem czy w innych wozach (innej marki) jest tak samo .Ja poprostu wywaliłem te wygłuszenia żeby nie gniły i te worki z pseudożelem i udrożniłem odpływy i teraz mam ok, co wleci to wyleci i mam sucho.
Pozatym jak wiadomo samochód to puszka i przy różnicy temperatur zawsze woda się skropli w srodku od tego się nie ustrzeżemy ,a nie warto się w***wiać jak się strumieniem nie leje.
pozdro flat



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 387 gości