falują obroty i jeszcze jedno ciekawe zjawisko???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cierpik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 30, 2007 15:12
Lokalizacja: PO

falują obroty i jeszcze jedno ciekawe zjawisko???

Post autor: cierpik » pt lis 14, 2008 20:44

mam pytanie od jakiegoś czsu moja golonka faluje na obrotach nie wiem oleje wymienione świece nówki,moze ktoś ma rade na to????

no i dzisiaj mnie spotkała zagadka jadę sobie normalnie od razu zapaliła sie kontrolka od alternatora mówie pewnie pasek poszedł a tu nic kilometr dalej zgasły wszelkie podświetlenia obrotomierz i prędkościomierz spadły na zero ale auto jedzie ,wiec tak jechałem dalej akurat w korkach stałem a po chwili same sie podświetliły wskaznik i predkosciomierz i obrotomierzem pkazywały poprawne wskazania ale cały czas migał wykrzyknik alarm i pokazała się kontrolka abs?????? nic nie kumałem ,zgasiłem zapaliłem po chwili i żadnych alarmów nie było czy ktos się już z takim czymś spotkał albo wie co mnie moze czekac???????

podrawiam
1,6 100km highline



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pt lis 14, 2008 21:50

Po pierwsze to przepustnica do czyszczenia (standard) oraz zmiana nawyków jazdy zwłaszcza zanim auto się zagrzeje po drugie kontrola ładowania aku oraz styki klem



greg

Post autor: greg » sob lis 15, 2008 00:37

cierpik pisze:no i dzisiaj mnie spotkała zagadka jadę sobie normalnie od razu zapaliła sie kontrolka od alternatora mówie pewnie pasek poszedł a tu nic kilometr dalej zgasły wszelkie podświetlenia obrotomierz i prędkościomierz spadły na zero ale auto jedzie ,wiec tak jechałem dalej akurat w korkach stałem a po chwili same sie podświetliły wskaznik i predkosciomierz i obrotomierzem pkazywały poprawne wskazania ale cały czas migał wykrzyknik alarm i pokazała się kontrolka abs?????? nic nie kumałem ,zgasiłem zapaliłem po chwili i żadnych alarmów nie było czy ktos się już z takim czymś spotkał albo wie co mnie moze czekac???????
obejrzyj klemy - jak nie to alternator



cierpik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 30, 2007 15:12
Lokalizacja: PO

Post autor: cierpik » sob lis 15, 2008 12:08

dzięki za podpowiedzi jak się czyści przepustnice to czasochłonne???



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob lis 15, 2008 12:21

Do1,5 godziny przy piwku



cierpik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 30, 2007 15:12
Lokalizacja: PO

Post autor: cierpik » sob lis 15, 2008 19:28

no istało się obejrzałem posprawdzałem klemy no i niby gitara ale wyjechałem i po kilku km przygasły kontrolki światła drogowe nie świeciły tylko postojówki,zapaliły siwe kontrolki abs i poduszek,zajechałem koło domu i już auto nie do odpalenia ,aku siadł co to jest za przyczyna alternator i jak to sprawdzic vag???



bucho1001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 13:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bucho1001 » sob lis 15, 2008 21:38

moze problemy z cewka, mialem podobne objawy



cierpik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 30, 2007 15:12
Lokalizacja: PO

Post autor: cierpik » sob lis 15, 2008 23:42

najlepsze to ,że poł godziny później podszedłem i apalił od razu bez zadnych alarmów???nie kumam o co chodzi....



robert14-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 12:49
Lokalizacja: sucha beskidzka
Auto: VW Golf VII 1.4 TSI
Silnik: CXSA

Post autor: robert14-83 » ndz lis 16, 2008 09:22

Skoro zagsł po kilku kilometrach i nie chciał odpalić a po pół godzinie bezproblemowo odpalił to może szwankuje czujnik Halla...



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » ndz lis 16, 2008 11:41

Kable WN do kontroli oraz co szybciej szystkie domasowania silnika



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » ndz lis 16, 2008 11:59

wyczysc przepustnice tak jak pisal pszczyna pozniej trzeba zrobic adaptacje przepustnice i powinno byc ok z obrotami



cierpik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 30, 2007 15:12
Lokalizacja: PO

Post autor: cierpik » ndz lis 16, 2008 18:22

kable posprawdzałem i jest ok nie wiem pewnie bede musiał jechac na kompa może mi cos wykryja jak teraz zapalam to swieci sie przez chwile kontrolka od abs i zgasnie jak zapali no i nie wiem czemu ale nie świecą światła drogowe tylko postojowe albo długie????pwnie coś z ładowaniem....????



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 173 gości