drzwi pasażera nie otwierają się za pierwszym razem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mac62
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt maja 09, 2008 21:05
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

drzwi pasażera nie otwierają się za pierwszym razem

Post autor: mac62 » pt lis 14, 2008 12:12

Witam, mam taki problem, jak otwieram auto z kluczyka drzwi się otwierają, rygielki odskakują do góry, ale jak ciągnę za klamkę drzwi pasażera to jakby były zablokowane, muszę puścić i jeszcze raz pociągnąć i wtedy się otwierają, później już otwierają się za pierwszym razem aż do zamknięcia centralnego i wtedy sytuacja sie powtarza, co to może być, z góry dzięki za info, pzdr



greg

Post autor: greg » pt lis 14, 2008 12:25

wyjąć wkładkę - przesunąć końcówkę linki w zaczepie, wsadzić wkładkę



mac62
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt maja 09, 2008 21:05
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: mac62 » pt lis 14, 2008 13:30

dzieki Greg za pomoc, tylko jak mógłbyś to bardziej sprecyzować, pzdr



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt lis 14, 2008 13:35

Obrazek

[ Dodano: 14 Lis 2008 12:38 ]
a tu masz opisane jak wyjąć wkładkę zamka :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175564


Obrazek

mac62
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt maja 09, 2008 21:05
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: mac62 » pt lis 14, 2008 13:51

wielki dzięki, idę działać, pzdr



h0lden
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob lis 01, 2008 20:11
Lokalizacja: Toruń

Post autor: h0lden » sob lis 15, 2008 15:03

Hej,

Dzięki wielkie za poradę. Właśnie udało mi się naprawić usterke. Jednak w moim przypadku cięgienko należało przesunąć o kilka ząbków w stronę od klamki. :kufel:

jeszcze tylko falujące obroty (800-1100, 1.6 SR) i bedzie miodzio!!!
Ostatnio zmieniony sob lis 15, 2008 15:40 przez h0lden, łącznie zmieniany 1 raz.



mac62
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt maja 09, 2008 21:05
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: mac62 » sob gru 13, 2008 13:57

no i powstał nowy problem, przesunąłęm tę linkę o kilka ząbków, i sprawdzałem zamykając drzwi bez włożonego zamka i było miodzio, włożyłem zamek dokręciłem tę śrubkę torx 20, zamknąłem drzwi centralnym i po otwarciu już wogóle nie można ich otworzyć , ani ze środka ani z zewnątrz (centralny działa, grzybek odskakuje, drzwi się ryglują i otwierają), coś takiego stało mi się z 3 dni temu ale jakoś po jednym dniu nagle wszystko wróciło do normy, teraz nie wiem czy to moja wina czy może coś niezależnie od moich "napraw" padło, chociaż teraz to mało istotne, no i teraz nie wiem co z tym fantem zrobić, nie za bardzo jest jak zdjąć tapicerkę z drzwi, i nie wiem jak to ruszyć, z góry dzięki za info i pomoc, jakby ktoś wiedział ile taka naprawa może kosztować w ASO to prosiłbym o info, dzięki, pzdr



greg

Post autor: greg » sob gru 13, 2008 20:55

mac62, wsiadasz do auta - przy podłodze odkrecasz 3 śrubki, zdejmujesz panel od zamykania szyb, odkręcasz pozostałę - gwałtownym szarpnięciem u dołu odpinasz tapicerkę i lekko walcząc podsuwasz ją na tyle do góry abyś mógł ją zdemontować (pęknie mocowanie przy gwizdku osłaniającym lusterko bo pewnie nie dasz rady odkręcić wkręta) - jak już uporasz się z tapicerką - wybijasz kliny mocujące zamek do blachy drzwi - opuszczasz szybę - luzujesz 2 śrubki , podnosisz szybę i mocujesz taśmą klejącą do dachu - popuszczasz ramke ale bez szyby, wykręcasz wszystkie śruby mocujące i demontujesz blachę, masz dostęp do zamka



mac62
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt maja 09, 2008 21:05
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: mac62 » ndz gru 14, 2008 11:53

greg, dzięki za pomoc, ale rozwiązałem to trochę inaczej, jak się odciągnie klamkę to widać kawałek tego dynksu z ząbkami, który wchodzi w gwintowaną część klamki i jest zakończeniem tej linki do otwierania, malutkim śrubokręcikiem podważyłem ten dynks i wrzuciłem do środka drzwi, wtedy udało mi się otworzyć drzwi od środka, póżniej sprawa już prosta, jak ktoś będzie regulował to polecam raczej przesuwać ten dynks w stronę wnętrza drzwi, a nie do klamki, pzdr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: W3C [Validator] i 333 gości