Gaśnie przy hamowaniu na dojeździe do skrzyżowania???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Marcin P
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 12, 2008 23:15
Lokalizacja: Korwinów

Gaśnie przy hamowaniu na dojeździe do skrzyżowania???

Post autor: Marcin P » śr lis 12, 2008 23:34

Witam serdecznie
Poczytałem trochę forum ale nie znalazłem identycznego przypadku więc piszę. Mam Golfa 1,6 75KM ABU z 1993 roku, przejechane prawie 200tys. Odkąd go kupiłem to cały czas wariował mi z obrotami zarówno na jałowym jak i podczas jazdy. Wymieniłem termostat, czujnik temperatury silnika, sonde lambda, przeczyściłem przepustnice i pozostał mi jeden problem z którym sie nie da jeździć bezpiecznie.
W momencie gdy wciskam sprzęgło abu zahamować przed skrzyżowaniem lub zmienić bieg golfik potrafi mi zgasnąć i muszą go odpalać poprzez włączenie biegu i puszczenie sprzęgła lub też kluczykiem. Dodam że nie dzieje się tak za każdym razem ale też nie ma jakiejś reguły (np zimny silnik lub ciepły, wysokie obroty lub niskie itp). Doszło już do tego że zamiast patrzeć sie na skrzyżowanie to ja patrze się na lapki kontrolne czy zgasł mi silnik czy też nie.
Proszę o poradę co należy sprawdzić i ewentualnie wymienić (na serwisie komputer pokazał wcześniej błąd sondy lambda i po jej wymianie żadnych innych błędów nie pokazuje)
Pozdrawiam
Marcin



Awatar użytkownika
Cultstyle
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pt lip 07, 2006 23:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Cultstyle » czw lis 13, 2008 00:08

Kolego napisz gdzie tankujesz auto i kiedy zmieniałeś filtr paliwa. Miałem tak samo po paliwie z Orlenu, naprowadził mnie na to kolega który miał podobne problemy w BMW 520i, od momentu kiedy tankujemy na BP problemu nie ma z jednym i drugim autem.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » czw lis 13, 2008 01:21

Sprawdz czy masz dobre sprezanie...u mnie bylo podobnie okazalo sie ze nie bylo sprezania na tloku nr 3. A co do sprawdzania czy zgasl...przeciez poczujesz na kierownicy bo wspomaganie przestaje dzialac. No chyba ze nie masz...no to nie;)



gumowa kaczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw mar 20, 2008 16:43
Lokalizacja: starachowice

Post autor: gumowa kaczka » czw lis 13, 2008 01:42

napisz jaki masz gaznik , :chytry: mozliwe ze tam ttrzeba szukac przyczyny



wojtassMkVI

Post autor: wojtassMkVI » czw lis 13, 2008 10:04

Poprostu nie hamuj i nie bedzie gasnąć



Awatar użytkownika
Qaz7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 17, 2006 22:34
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: Qaz7 » czw lis 13, 2008 15:40

Mam dokładnie taką samą sytuację. Prawdą jest że paliwo z Orlenu ma jakieś paprochy, zauważyłem to sam. Od tamtej pory staram się nie zatrzymywać na Orlenie. BP, Arge i jest spoko. Niestety ostatnio byłem zmuszony zatankować na wyżej wspomnianej, nie lubianej powszechnie stacji i znowu przykra niespodzianka przy skrzyżowaniu...ehh.


Don't believe in luck...just believe in yourself
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2353777#2353777]Komentarze, opinie i propozycje tutaj! :D[/url]

Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Post autor: vwarek » czw lis 13, 2008 15:53

Marcin P pisze:przeczyściłem przepustnice
Sam to robiłeś czy ktoś Ci czyścił? U mnie kiedyś w 1.4 identyczne objawy miałem i niby czyszczona przepustnica a dalej gasł. Sam przeczyściłem naprawdę porządnie i jak ręką odjął.. ;)


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

Awatar użytkownika
vw360
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt paź 09, 2007 16:41
Lokalizacja: VWrocław

Post autor: vw360 » czw lis 13, 2008 16:32

Ja miałem podobne zachowanie auta, w moim przypadku pomogła wymiana świec, przewodów zapłonowych i regulacja zapłonu ale ja mam 1.4 ABD. Nie gaśnie i nie falują obroty. Po podłączeniu do komputera nie wykazał, żadnych błędów.


--
vw360
- dawniej Golf Mk3
[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color]

Marcin P
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 12, 2008 23:15
Lokalizacja: Korwinów

Post autor: Marcin P » pt lis 14, 2008 00:50

Dzięki za odpowiedzi
Tankuję tylko na BP, filtr paliwa zmieniany około 4 miesiące temu, przepustnicę czyscił zaufany mechanik
Dzisiaj zmienił mi silniczek krokowy i wydaję mi się że jest ok (ppojeżdże parę dni to bedzie wiadomo na pewno ale dzisiaj był spokój)
Dzięki jeszcze raz jakby znów coś się działo to będę pisał



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pt lis 14, 2008 10:26

mialem to samo u siebie po wymianie silniczka krokowego i przeczyszczeniu przepustnicy juz nie powroci to zachowanie, do nastepnej usterki ktoregos z elementow :bigok:


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
olafart
Corrado VR6 VSR
Corrado VR6 VSR
Posty: 586
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 09:57
Lokalizacja: VWarszawa
Kontakt:

Post autor: olafart » pt lis 14, 2008 12:37

słuchaj, mam może taką nietypową radę, ale opieram sięna moich doświadczeniach z 2E- sprawdź po prostu ustawienia zapłonu. U mnie po zmianie wałka na sportowy i ostry, przy seryjnych ustawianiach zapłonu (czyli takich jak powinien mieć 2E)- auto miało takei same oznaki jak Twoje- tzn. gasło przy wysprzęglaniu (np. jak dojeżdząłem do świateł), przy wpinaniu wstecznego itd. Wiadomo że wina była ostrego wałka, ale ustweinei zapłonu właśnie pod ten wałek pomogło- nie mam juz problemów na niskich obrotach- możę u Ciebie będzie podobnie...
pozdr :bigok:



Marcin P
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 12, 2008 23:15
Lokalizacja: Korwinów

Post autor: Marcin P » sob lis 15, 2008 19:44

Witam
Wyglada na to że krokowy był zepsuty. Jeżdżę juz pełne dwa dni i ani śladu problemu tak więc wychodzi na to że sie naprawiło
Dzięki jeszcze raz wszystkim za rady i do następnego razu (oby jak najpóźniej :-)
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 501 gości