Amortyzatory mkII

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tadziulek

Amortyzatory mkII

Post autor: tadziulek » czw lip 28, 2005 14:38

Witam, Moje amortyzatory chyba nadają sie do wymiany więc śle zapytanie żeby nie wpaść jak śliwka w kompot :-))Proszę napiszcie jakie są dobre, jakie polecacie bo wymienialiście w swoich autach i jest git???????Planuję wymienić przód i tył.



lukaszww
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 17, 2005 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Auto: VW Touran 1T2
Silnik: BMM
Kontakt:

Post autor: lukaszww » czw lip 28, 2005 15:07

Ostatnio wymieniałem amory (dokładniej całe zawieszenie) z przodu mam założone Kayaby a z tyłu Sachsy. Różnica pomiędzy starymi a nowymi jest wręcz kolosalna :). Auto trzyma się bardzo dobrze drogi, nic nie puka i nie stuka :)



Awatar użytkownika
cobe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob cze 11, 2005 00:04
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Post autor: cobe » pt lip 29, 2005 01:00

no moje tez nadaja sie do wymiany i tez to beda kayaba, nie sa drogie a jednoczesnie dobre ... sprezyny mam ok. a reszta okaze sie przy wymianie, no i na koniec geometria ...



Awatar użytkownika
100plak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: śr mar 23, 2005 00:22
Lokalizacja: Bad Königsdorf-Jastrzemb
Kontakt:

Post autor: 100plak » pt lip 29, 2005 22:45

co sądzicie o magneti marelli?i ile kosztuje u was wymiana?mnie to kosztowało 500 zeta tj.amortyzatory 2szt. przód te gumy oporowe z łożyskiem czy jak tosię tam nazywa , wymiana i geometria.Jak sądzicie to bardzo drogo?magneti produkuje same tanie amory czy też mają troche z wyższej półki.bo te podobno są lepsiejsze ale nie wiem ile w tym prawdy...co myślicie o tych gumach usztywniających spreżyny mam troche tras z pełnym obciążeniem a wiecie pewnie jak jetty siadają jak się je doładuje do fula już kilka razy miałe hardcorowo obniżony zawias ale tylko z tyłu :chytry:


[img]http://img46.imageshack.us/img46/3031/bmdlaforui3wl8.jpg[/img]

Awatar użytkownika
cobe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob cze 11, 2005 00:04
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Post autor: cobe » sob lip 30, 2005 00:33

100plak pisze:co myślicie o tych gumach usztywniających spreżyny

ja mam teraz zalozone takie gumy miedzy sprezynami na przedzie, z samego faktu, ze amortyzatory sa miekkie i juz troche "starutkie" dlatego strasznie bujalo na nierownosciach, gumy poprawily jakosc jazdy (usztywnily go troche i nie buja juz tak) , ale po zmianie amorow raczej nie bede wkladac gum, nie bedzie potrzeby ...

takie gumy nie sa zakladane na stale i zawsze wedlug uznania i potrzeby mozesz podniesc autko i wsadzic je, a potem w kazdej chwili usunac, nie wiem jednak czy to moze wplywac niekorzystkie na autko ...



malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » sob lip 30, 2005 00:40

ja mam sachsy gazowki :> i sprezyny progresywne -40 takie jak od kopera, ale jazda jest ... :/
tylko napisze ze twarde, ale zakreciki to teraz srednio o 20-30 km szybciej biore :) (swap z 1.6d(54) na pf:> takze idzie sie rozpedzic pomiedzy nimi;) komfort spadl znaczaco, ale to pewnie przez sprezyny. amorki dzialaja spoko.

btw. komplet(4) olejowek do mk1 zaplacilem 360 zeta, wymienilem w 2 godzinki pod garazem... :>



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 440 gości